Skocz do zawartości
nakonr

[b5]Naprawa zawiasu podłokietnika - ZRÓB TO SAM

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka instrukcja zdjęciowa jak można w prosty ślusarski sposób naprawić zawias podłokietnika.

Potrzebujemy imadło, pilnik, wiertarkę, 2 wiertła, elementy widoczne na zdjęciach, trochę wolnego czasu i piwo :)

Może ktoś stwierdzi ze to druciarstwo, ale mnie denerwowała luźno latająca klapka.

Wycinamy z blaszki max. gr.1mm (grubsza nie wejdzie) kształt dopasowany do podłokietnika widoczny na zdjęciu. Wiercimy 4 otwory w blaszce, 3 frezujemy większym wiertłem, żeby się śruby schowały (jak się nie schowają to będą obcierać i się klapka nie zamknie). W czwarty otwór wkładamy śrubkę (pełni rolę zawiasu) i przykręcamy albo nakrętką albo najlepiej nagwintowaną tulejką. Robimy 3 otwory w podłokietniku do przykręcenia blaszki. Wkładamy klapkę podłokietnika na swoje miejsce w pozycji otwartej i dopiero przykręcamy blaszkę. Gotowe.

Mój podłokietnik po naprawie użytkuję rok czasu i wszystko jest ok trochę się tylko farba z blaszki przytarła.

1470782779-IMG_8874.JPG

1470782784-IMG_8877.JPG

1470782788-IMG_8878.JPG

1470782792-IMG_8879.JPG

1470782795-IMG_8880.JPG

1470782799-IMG_8881.JPG

1470782801-IMG_8882.JPG

1470782804-IMG_8885.JPG

1470782808-IMG_8886.JPG

1470782811-IMG_8891.JPG

Edytowane przez nakonr
Uciekły fotki z hostingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sposób ... i skuteczny. Gratuluję pomysłu.

 

A może ktoś zna sposób na naprawę regulacji wysokości podłokietnika...mój łapie tylko na kilka najniższych ząbków.....a w tym zakresie jest bezużyteczny.

 

Pozdrawiam

CODI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fred

Pomaluj swój wynalazek na czarny mat i będzie cacy

 

Pozdrawiam

Fred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba będe musiał pomalować na mat. Będzie mniej widoczne. Nawet mi spray został po odświeżaniu relingów dachowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja właśnie tak naprawiłem swój :) wielkie dzięki nakonr za rade jak to zrobić, tylko chyba bede musiał niedługo zrobić drógi bo jest lekko pęknięty i nie wytrzyma niebawem ale na szczęście wiem już jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale jak wyciąć odpowiedni kształt z blachy ? ma ktoś może jakiś rysunek na kompie oryginalnych rozmiarów ? Bo ja mam polamane uchwyty i nie wiem jak to oryginalnie wyglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego to super pomył kiedyś koleżanka mi połamała i myślałem że mnie szlak trafi bo nie mogę wytrzymać jak coś nie działa jak powinno a twój sposób jest gitara:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzucę zdjęcie wymiarów blaszki która pasuje jak ulał – sam robiłem w moim Pasku :)

 

 

Dodałem załącznik - plik cad

do pod?okietnika.jpg

do pod?okietnika.zip

Edytowane przez biegu
Dodanie załącznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz podeslac na mejla formie pliku? wrzuce sobie do cnc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zlece dorobienie podobnych elementów metalowych. Co do ceny na pewno się dogadamy

 

Wrocław

507-556-373

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qpcze za taki temat fotoporady to kazdy zamiast kupowac podłokietnik czy klapke powinen ci dobrego whiskacza postawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej by było te wyrobione otwory zalać migiem i ponownie nawiercić?

 

Ale ja mam inne pytanie: może się orientujecie czy aby wyciągnąć podłokietnik a konkretnie tą górnączęść przesuwającą się przód -tył (chcę wymienić na niej tapicerkę) muszę demontować cały tunel z podłokietnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakonr świetny opis już chciałem go na stałe przykleić.Jak będziesz w okolicy Rajczy stawiam piwo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś byłby w stanie zrobić mi taki blaszki i wysłać? Oczywiście nie za darmo, ale za ustaloną cenę. Bardzo proszę ;-) Jak coś to proszę o kontakt pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś byłby w stanie zrobić mi taki blaszki i wysłać? Oczywiście nie za darmo, ale za ustaloną cenę. Bardzo proszę ;-) Jak coś to proszę o kontakt pw

Przyłączam się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potrzebuje takie blaszki to dajcie znać na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kolega z postu powyżej nie miał czasu, to możecie do mnie też pisać na Priv, zrobiłem już kilku osobom takie blaszki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkim gorąco polecić usługi kolegi Siwy_223. Dzięki niemu mój podłokietnik w końcu działa tak jak powinien i nie szukam go po samochodzie ;-)

Za niewielkie pieniądze (nie będę podawał kwoty, ponieważ cena może ulec zmianie, a tak to można dopytać u kolegi i będzie wszystko pewne) otrzymałem blaszkę do naprawy zawiasu, śrubki do wkręcenia w gwint oraz śrubki z podkładkami oraz nakrętkami do przewiercenia plastiku w podłokietniku i skręcenia. Tak więc do wyboru do koloru :-) Załączam parę zdjęć poglądowych

20110919599.th.jpg20110919598.th.jpg20110919597.th.jpg20110919220718982.th.jpg

Dodam jeszcze, że wszystko umówione na konkretny termin i oczywiście został on dotrzymany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności