Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZbigNieff
no wszystko ok

ale powiedz mi jak Ci się udała operacja

poszedlem sobie krokiem yatamana do InterCarsu a tutaj mój znajomy informuje mnie że na 4motion to nie ma zamienników i raczej z serwisu ciągnąć trzeba będzie...

podrzuć proszę rozwiązanie problemu... bo wiesz... wybierać sobie firmy to możesz tylko która ma amory do Twojej fury....

 

Sachs pasuje normalnie do 4 motion jak i Syncro dlatego nie rozumiem co masz na mysli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luklawecki

hajtaler,

Ja wymieniłem u siebie komplet, przod i tyl, na Monroe REFLEX. W pierwszym dniu wydawało mi się że są trochę za twarde ale jeżdzę już 4 miesiące i stwierdzam że są bardzo dobre. Passat jest bardzo komfortowy(mam alu 15") a w zakrętach i tak nie ma żadnych nie potrzebnych przechyłów...

Ogólnie polecam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
hajtaler,

Ja wymieniłem u siebie komplet, przod i tyl, na Monroe REFLEX. W pierwszym dniu wydawało mi się że są trochę za twarde ale jeżdzę już 4 miesiące i stwierdzam że są bardzo dobre. Passat jest bardzo komfortowy(mam alu 15") a w zakrętach i tak nie ma żadnych nie potrzebnych przechyłów...

Ogólnie polecam :ok:

 

Mowisz wiec ze reflektujesz Reflex`y :D ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

Witam.

Szukalem ,szukalem i nic nie znalazlem konkretnego .

Powodem zalozenia tego tematu jest przycinajacy sie amortyzator przedni ,wydajacy strasznie nie przyjemny dzwiek.Jak udalo mi sie odczyytac sa to jeszcze orginalne amortyzatory BOGE o nr 3B0 413 031 A.

Mam dylemat co wybrac aby to dobrze wspolgralo z tylnymi amortyzatorami Kayaba .CO polecacie godnego uwagi aby sie nie "posypalo" po przejechaniu np 10 tys km.

Mile widziane opinie,sugestie ,wrazenia dotyczace waszych doswiadczen z amortyzatorami na przednia oś.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack68

polecam sachs bo boge już nie ma zostało wchłonięte przez sachsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

Wiem ,gdzies o tym czytalem kiedys.

Bylem na stornie sachs'a ale jest tylko po niemiecku nic nie moge dojsc jakie sa odpowiednie dla auta ktore posiadam ani ceny.

Moze konkretny model tych sachs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jak masz Kayabe z tyłu to na przód też możesz ją mieć i będzie OK.

Ceny są od 200zł (KYB341207) do 250zł (KYB341904)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

hha te amortyzatory co podal w linku mgrzech1 to sa te same o ktorych Ty pisales w cenie 200PLN.

Skad taka znaczna roznica?

Ostatnio jestem ostrozny w kupowaniu czegos w zadziwiajacych promocjach,okazjach,cenach.

 

Ja mam dokladnie takie amortyzatory z tylu Kayaba Excel-G patrzac na nie skojarzylem.Zrobilem na nich juz 20 tys km narazie jest wporzadku.

 

Dobra to ostateczne pytanie.

Brac Kayab'e za 138 PLN z linka mgrzech1 czy kupic w sklepie zajmujacym sie dystrybucja tych ,ze amortzatorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca

Ja polecam amortyzatory firmy Bilstein, sam posiadam takowe, zrobiłem już ponad 10tyś. km i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja podałem Ci cene z InterCarsu. Zawsze od tego można coś utargować od nich ale musisz mieć jedną sprawę na uwadze, że jak kupisz sobie takie amortyzatory i będzie z nimmi jakas mina to Ty masz problem a nie warsztat, który je wymieniał. Ty czekasz na reklamację i to Ty żeby jeździć musisz kupić np. jeden dodatkowy amortyzator lub nawet dwa. Ja wolałbym robić wszystko w jakimś warsztacie i wszelkie reklamację zwalać na głowę warsztatowi. Jak stuka amortyzator np. w najwyższym wychyleniu to jest to problem warsztatu a nie Twój. Jednak za to wszystko trzeba zapłacić ale może warto. To już Ty podejmiesz własciwa decyzję.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobisz jak uwarzasz ja jak kupywałem na tył ceny były od 200zł a u tego kolesia za 280zł za 2szt trochę dziwne ale po odbiór pojechałem osobiście i tu miła niespodzianka że to orginały były kayaby gwarancja itd. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

jkeca jesli juz to bym poprosil o szczegolowe inf. m.in o model i nr seri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

hha w Nord Auto pytalem to mi powiedziel facet 220PLN sztuka + 55PLN wymiana.

Duzo troche jak za Kayab'e .

Jak rozpoznac orginalne kayab'y od nieorginalnych ,zebym nie zrobil sam sobie zle.Bo jak czlowiek chce oszczedzic na czymkolwiek to pozniej to sie odbija na nim.

Te ceny w Inter Cars widzialem troche takie zawyzszone w porownaniu do ofert konkurencji.

 

Mam dylemat te z linka mgrzech1 kupie sztuk 2 za cene jednej sztuki w Nord Auto.

 

 

edit:aj, sorry za brak edycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

Witam no ja też zamierzam zakup amortyzatorów razem z odbojnikami i wezme zdecydowanie kayabe! W warsztacie w którym naprawiam auto zaproponowali mi cenę 160zł za sztukę + odbojniki myślę że coś ok. 20zł/szt. dojdzie do tego wymiana i jak malowane ok 450zł. Kayaby są gazowe i dobre mój kumpel miał je i był zadowolony przejechał na nich 130tyś. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

JA nie licze na 130tys km szczesliwy bede jak zrobie bezproblemowo 60 tys km po tych zjeb**** drogach pieknego kraju latem.

Co do tych odbojów to jak ocenic ich stan na wlasciwy lub nadajacy sie do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem te KAYABY z linku, który podał mgrzech1 i wszystko jest OK. Amortyzatory oryginalne z gwarancją. Jeżdżą już jakiś czas w aucie i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

Witam panowie.

Okazalo sie po badaniu w stacji kontroli pojazdow ,ze to nie amortyzator a dolny przedni wachacz jest do wymiany.

Kontrola amortyzatorow wg BOGE wykazala:

przod:P-70%,L-69%

tył: P-75%,L-76%

Amortyzatory zostawiam.

Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

Ja kupilem takie SACHS Super Touring 557 837 - 199,00 zł/szt.a na tyl SACHS Super Touring 556 277 - 149,00 zł/szt. jak cos to moge dac namiary na sprzedawce pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności