Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mkadlubekk
Ja kupilem takie SACHS Super Touring 557 837 - 199,00 zł/szt.a na tyl SACHS Super Touring 556 277 - 149,00 zł/szt. jak cos to moge dac namiary na sprzedawce pozdrawiam

 

Dawaj kolego namiary na te amorki... Ale to sa normalne czy jakieś do tuningu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość osy3

Witam

Posiadam Pasacika B5FL 01r 1.9TDI 130KM, ma przebieg 104tys km, no i............. przyszedł już czas na wymianę wszystkich amortyzatorów ( CZY TO MOŻLIWE PO TAKIM PRZEBIEGU?)

Jakie amortyzatory posiadacie w swoich samochodach i jakie polecacie do mojego po swoich doświadczeniach. Obecne amorki są seryjne ale mam kilka zmian w zawieszeniu a więc: sprężyny -40 mm EVO-Technic, felgi z Passata W8 z oponami Michelin Pilot Primacy, nowy układ hamulcowy (ATE Powerdisk, Ferrodo RS), dystanse 20 mm na stronę.

Puka mi również na małych nierównościach coś z prawym przodzie, więc jeżeli znacie dobrą "metę" na dobre, trwałe i rozsądne cenowo części zawieszenia, to był bym wdzięczny za kontakciki.

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZY TO MOŻLIWE PO TAKIM PRZEBIEGU?)

 

mam kilka zmian w zawieszeniu a więc: sprężyny -40 mm EVO-Technic, felgi z Passata W8

 

Sam sobie odpowiedziałeś. Sprężyny wykończyły amorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw, w takim razie jakie zastosować przy standardowym zawieszeniu (bez przeróbek)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz, nie czaję. Przy standardowym zawieszeniu ( sprężyny ) wszystkie amorki seryjne np Bilstein B4 a jak już springi minus ??mm to np Bilstein B6 :)

 

Przy standardowym amorku i niższej/twardszej sprężynie jest inna charakterystyka drgań no i amor nie wyrabia, sławetne wahacze też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domyśle moje pytanie dotyczyło amortyzatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

Dokładnie tak jak Kuczlaw mowil. Do twardszych i krótszych sprężyn należy dobrać odpowiednie amortyzatory. Inaczej szybko poleca a prowadzenie wcale nie będzie lepsze. Kiedyś AutoBild robił test różnistych spręzyn na seryjnych amorkach. Pomimo że niektóre "obniżone" sprężyny dawały wrażanie lepszego trzymania w zakrętach to najszybsze auto było na sprężynach...seryjnych.

No a teraz... Może wróć do seryjnych sprężyn + amorki Bilstein B6. Jedno rurowe gazowe duuuużo lepsze niz seryjne - autko bedzie wyraźnie stabilniesze. Koszt to chyba 1500zł/komplet. Jesli koniecznie chcesz niżej to Bilstein B10, B12 (komplet amortyzator + speżyna) Dopiero wtedy bedzie _dobrze_ chociaż drogo.

Zapytaj tez w warszawskim zerkopolu dobieraja charakterystykę B6 pod konkretnego klienta wiec moze ustawia B6 pod te twoje spreżyny. Chociaż ceny maja ...takie sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyl bardziej pracuje... silnik to tylko stalu ciezar pdo ktorego amortyzatory sa przstosowane ... to tyl caly czas pracuje i zmieniona sa obciazenia zaladowania bagaznika itd czyli pracuja w zmiennym polozeniu tak jak przy zmianie sprezyn na obnizone.

 

Mi cos na dziurach tlucze z tylu ale to nie amirki bo jechalem ostatnio za moim autem i tylne kola trzymaja sie jak przyklejoone ... musze szukac przyczyny dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jakie amortyzatory byly montowane vw 1,9 130ps 2001 kombi gazowe czy olejowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z katalogu Bilsteina wynika że powinien być gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomib5

Witam.

Poszedłem do sklepu zakupić amortyzatory firmy sachs

Pan w sklepie powiedział mi że do tego modelu są dwa rodzaje

talerzyk na którym trzyma się sprężyna w jednym jest luźno, a w drugim jest przyspawany.

może macie pojęcie jakie ja mam kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję znienić sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
proponuję znienić sklep

 

:ok:

 

 

SACHS - jedena i ta sama konstrukcja zewnętrzna. Różnica w twardości i dopuszczalnym obciążeniu.

 

170 811 - zawieszenie standard

170 813 - zawieszenie sportowe

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś pojechałem sprawdzić luzy w zawieszeniu i amortyzatory

mechanik powiedział, że nic złego się nie dzieje, luzów nie ma ale...

 

...tak jak koledzy wcześniej pisali tylny prawy amorek

sprawność: 0%

lewy 71%

 

zaraz jadę się zorientować w cenach amortyzatorów i na dniach będę zmieniał oba

z tego co wyczytałem jednak polecacie kayaba

zobaczę co się dzieje i napiszę co kupiłem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ... niedawno wymienilem u siebie amorki na tył .. kupilem KAYABY z allegro razem z osłonami i odbojnikami - cena 350 zł :)

Co do robocizny .. pare chwil - po 3 srubki do odkrecenia na strone nie liczac kola :cwaniak:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kola odkrecac jezeli podniesiesz auto masz wystarczajaco duzo miejsca by odkrecic ;)

 

Pozdrawiam

 

p.s. wyszlo trzymanie sie prawej strony jezdni ;) ( guliki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez poleciał tył i to prawy, wczesciej w golfie mialem sachsa i wytrzymaly 250 tys km i mialy po 60% sprawnosci jak sprzedalem. Zastanawialem sie tez nad delphi, co myslicie o tej firmie??(sachs szt 190 zl w sklepie, delpchi 120 w sklepie firmowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

roznica 140zl-zapomnisz o nich po miesiacu-na amorkach bedziesz jezdzil pewnie pare lat ;)

 

SASCH to pewna firma :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s. wyszlo trzymanie sie prawej strony jezdni ;) ( guliki )

 

ja śmigam środkiem :)

a poleciał tylko tył, przód jak najbardziej wporządku

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie Kayaba czy Bilstein na tył??

oba gazowo olejowe, w tej samej cenie, dostępne (nie trzeba czekać)

jutro jadę kupić więc proszę Wasze opinie, wrażenia z jazdy, ocenę

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności