Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś może mi podać wymiar wysokości przodu i tyłu, np od gruntu do nadkola lub innego punktu odniesienia. Chcę wymienić amortyzatory bo auto ma bardzo miękki tył i przy normalnym obciążeniu 5 osób siada, i dodatkowo zastanawiam się nad wymianą sprężyn gdyby okazało się że tył trochę usiadł...chociaż patrząc z boku nie widzę drastycznie siedzącego tyłu.

 

Dzięki za info.

Piotr K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ori zawieszeniu mo awx kombi miał wysokość ok 68-69cm od podłoża do rantu błotnika.

I nie miał jakoś tendencji do siadania tyłu po załadowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr ale porównuj z takim samym passatem który ma takie same zawieszenie bo sport będzie miał nieco inaczej i inaczej 1 ba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr ale porównuj z takim samym passatem który ma takie same zawieszenie bo sport będzie miał nieco inaczej i inaczej 1 ba :)

 

Ale czy przód i tył rant błotnika będzie na tej samej wysokości ?

 

Druga sprawa, to czy przysiadanie tyłu (np, przy 2-3 osobach na tyle bądź podpięcie przyczepki) mając na uwadze dość miękkie amortyzatory tylnie (bo porównałem z twardością w Audi A4 i Passacie B7), będzie spowodowane także sprężynami czy raczej wymienić amortyzatory i sprawdzić jak będzie po wymianie ?

 

Piotr K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amortyzatory odpowiadają za tłumienie, sprężyny za przysiadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna os moze byc troche wyzej, ok 5 mm. Za to nie wydaje mi sie zeby siadanie tylu bylo spowodowane amortyzatorami tylko sprezynami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedna os moze byc troche wyzej, ok 5 mm. Za to nie wydaje mi sie zeby siadanie tylu bylo spowodowane amortyzatorami tylko sprezynami

Ale jeśli naciskając na tył czuć dość miękkie działające zawieszenie i jeszcze po takim naciśnięciu ze 2 razy bujnie się to raczej sprężynki będą winne ? Dodam że autko ma 170kkm (oryginał), i amortyzatory i sprężyny od nowości, dla porównania sprawdzałem w A4 2002r i Pasaku 2012 i tam to tył w ogóle ciężko było przycisnąć tył, był bardzo twardy a nie było tam jakiegoś sportowego zawieszenia...

 

Piotr K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli buja to tłumienie - czyli amorki do wymiany. jeśli miękki i to się nie podoba to springi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli buja to tłumienie - czyli amorki do wymiany. jeśli miękki i to się nie podoba to springi.

 

Dziś byłem w SKP i sprawdziłem amortyzatory, przód wyszedł 65%, tył 53%. Na razie wymienię sprężynki, dziś obejrzałem je łącznie z amortyzatorami, mam oryginalne springi Sachs ze znaczkiem Audi :). Jest miękki, bo mam do porównania inne auta z grupy VW, i to mnie irytuje, bo jak podpinam przyczepkę czy włożę trochę do bagażnika to siada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53% to juz slabe amory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy procentowy wynik to żaden wyznacznik bo wystarczy niedopompować koła i już od razu inny %. Podstawa to zachowanie auta które czuć podczas jazdy.

Jeśli PIotrze zamierzasz wymienić sprężyny to weź wyłącznie wzmacniane na tył. Tymbardziej że piszesz o jeździe z cepką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat, gość przed badaniem sprawdzał wszystkie koła pod względem ciśnienia... :)

to mnie akurat zdziwiło - w dobrą stronę oczywiście.

 

Z przyczepką to raczej raz kiedyś jeżdżę, więcej z dziećmi i zakupami :).

Są springi HD do sedana? znalazłem tylko Lesjofors LS4295057.

 

Nawet ostatnio oklejałem tylnie szyby i gość zwrócił mi uwagę że chyba są słabe amortyzatory bo jak przemieszczał się w samochodzie to stwierdził że "buja się na wszystkie strony".....

Sprawdziłem dziś wysokość od podłoża do nadkola i wyszło mi około 69cm, tył i przód był prawie na tej samej wysokości, więc równo stoi....

Edytowane przez piotr-kaczor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jest jakaś różnica w twardości w amortyzatorach KYB, Sachs i Bilstein?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o sprężynach D&D. Podobno w Polsce to klepią i są w miare tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klepią podobno w Polsce i są tanie, zerknij jeszcze na różnice Krzysiek między d&d a kayabą, często to góra naście zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na KYB auto podobno siedzi 3 cm niżej (wyczytałem na forum w paru przypadkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na KYB auto podobno siedzi 3 cm niżej

 

Bzdura. Pękła mi ori w CC i po założeniu sprężyn KYB przód poszedł do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tył. Nawet w tym wątku jeswt to opisane. Sprężyny KYB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to byla "kajaba" albo niewlasciwie dobrane. Mi sie jeszcze nie trafiło, żeby auto niżej stało, a sprzedaje tego sporo. Nawet wczoraj na warsztacie montowaliśmy do golfa i wszystko ok. Jedyny przypadek kiedy auto siadło miałem jak klient swoje sprężyny z allegro przywiózł. Wtedy nawet ich nazwy nie znałem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś znalezione na forum i tego jest wiecej :

Witam. Miałem ten sam problem ze spręzynami. Całkiem przypadkiem odkryłem,że miałem pękniętą spręzynę lewy przód. W maju ddałem auto do pobliskiego warsztatu, gdzie założono zakupione przez warsztat nowe sprężyny KYB 1020. Wg katalogów idealnie maiły pasować. Niestety po przejechaniu 5 tys km 9 3 miesiące wakacji okazało się ,że auto siadło na "pysk" i dosłownie wyłapywało wszystkie garby na asfalcie. We wrezśniu zareklamowałem spręzyny w warsztacie, który je kupił. Reklamację uznano i zamontowano Lesjofors. Po montażu Lesjoforsów auto wróciło do równowagi a porzód w porównaniu z KYB 1020 po 5 tys km uniósł się o 5 cm!!! Dodam,że po dokładnym przemierzeniu okazało się, że KYB 1020 mają mniejszą średnicę druta. Odradzam stanowczo KYB1020!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności