Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

witam a wiecie gdzie zakupić taki komplet w dobrej cenie bilstein B6 do Passata b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do tematu, bo ostatnio czuję sie w Pasacie jakbym siedział na łóżku wodnym ;) i zastanawiam sie nad wymianą amorków i pewnie stanie na Bilstein'ie. Znam firmę od bardzo dawna (chociaż ostatnio nie jeździłem na nich) ale parę lat temu jeździłem na amorkach B + sprężyny Eibach w KJS (dla niewtajemniczonych Konkursowa Jazda Sportowa, czyli takie rajdy dla amatorów;) ) i muszę przyznać, że zestawienie super. Nie dość, że się trzyma jak głupi nawierzchni (oczywiście gumy też muszą być odpowiednie), to jeszcze da się tym jeździć na codzień po dziurawej stolicy...

 

Czytająć cały temat dot. amortyzatorów nasunęło mi się takie spostrzeżenie, co prawda nie jestem mechanikiem, ale FEBI BILSTEIN to nie jest to samo co BILSTEIN. Chociażby z historii obu firm wynika, że są to 2 różne firmy nie mówiąc o asortymencie:

http://www.bilstein.de/en/about-bilstein/company-profile/history.html i to są prawdziwe Bilstein'y :)

http://www.febi.com/pl/febiworld/febimuseum/febistory_1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to i ja sie podlacze do tematu, bo w niedlugim czasie czeka i mnie wymiana amortyzatorkow, ale tak sobie wykombinowalem, ze chcialbym sobie obnizyc autko, wiec chcialbym sobie zalozyc jakies sportowe sprezynki plus amorki, tylko takie by dalo sie jeszcze jezdzic po miescie. Co moglibyscie mi doradzic-jakis komplecik i gdzie szukac? I jeszcze takie jedno pytanko, gdy juz zaloze sportowe sprezyny(wiadomo sa one krotsze i twardsze tak samo amorek bedzie mial inny skok) czy musze zmienic odchylenie gornych wachaczy, czy tez maja zostac w takim polozeniu jak przy orginalnym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co moglibyscie mi doradzic-jakis komplecik i gdzie szukac?

 

Sprężyny eibach amorki Bilstein B6 - wsio na forum. Proszę używać wyszukiwarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem ponieważ mam do wymiany z tyłu amortyzatory... i nie wiem jakie mam kupić. Passat 1.9 tdi AJM i jest to wersja comfortline. Jakie beda dobre...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie beda dobre...?

 

Bilstein B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki, a do mojego 1,9 tdi AFN kombi jakie byście polecili? Cena nie gra roli. Chcę żeby wytrzymały trochę a nie jak Bilsteiny na których zrobiłem 25 tys. i wcale nie kupiłem ich w Polsce tylko kumpel mieszka w Monachium i mi kupił więc chyba powinny być lepsze niż te z Polski. Proszę o konkretny model i numerację bo muszę teraz kupić te amortyzatory bo zaraz mam rejestracje a na starych raczej jej nie przejdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do mojego 1,9 tdi AFN kombi jakie byście polecili?

 

A czytałeś ten wątek i wiele innych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pasku mam na przodzie wymeczone (60% tlumienia na przegladzie maszyna pokazala) amory sachs (logo audi & sachs) - nie poca sa.. po prostu zuzyte (w kraju jakies 25tys - 220 calkowity przebieg)

W drugim aucie (12lat 130 tys przebiegu z tego ja jakies 105 w wiekszosci po Wroclawiu) mam delphi ori (w hondzie) i sie poca (tez wymeczone)

Tak czy siak obie marki (jako marki) wydaja mi sie warte uwagi

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdzie kupić komplet amortyzatorów z odbojami i osłonami Bilstein B4 lub Bilstein B6? Za dobrą cenę, proszę o linki. Samochód Passat B5 22.12.99r sedan 1.9 TDI 115KM AJM. Które amory polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bilstein B4 lub Bilstein B6?

 

Rozbieżność cenowa będzie spora. Cyba że jesteś na nią przygotowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że jestem. Teraz tylko proszę o sklep oraz ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powoli rozglądam się za amortyzatorami na tylną oś do mojego kombi. Prawdopodobnie będą to Kayaby gazowo-olejowe. Czy ma ktoś sprawdzonego sprzedawcę na Allegro wyżej wymienionych amorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Potrzebuję pomocy. Dziś byłem u mechaniora i mam do wymiany przednie amorki. Teraz mam dylemat. Jakie i co?

Ceno to przedstawia się następująco

Monroe 184zł/szt

Monroe reflex 228zł/szt (3lata GW)

KYB 183zł/szt

Komplet odbojów i osłon 69,30zł/komplet na oś

 

Znalazłem na allegro jeszcze Bilstein B4 449zł+20zł(przesyłka) 469zł kompet z odbojami i osłonami.

http://allegro.pl/item789363477_bilstein_amortyzatory_przod_vw_passat_audi_a4_a6.html

 

Mam dylemat ponieważ za Monroe reflex wychodzi może i drożej ale ma dłuższą gwarancję i wymiana następuje od ręki. Sam już nie wiem co myśleć. Mechanik montuje Monroe i klienci nie narzekają. Na forum pomiędzy KYB a Bilstein różne opinie. Ogólnie chcialbym aby pasior został taki jak jest może ciut sztywniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ciut sztywniejszy.

 

Bilstein

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właścicieli passatów,

proszę kolegów w temacie o radę bo sam juz nie wiem co o tym sądzić - mianowicie sprowadziłem od rodziny z Niemiec pod koniec lipca tego roku Passata 1.8 z 1998r. Dwa tygodnie temu podczas zmiany opon na zimowe mechanik zauważył że tylnie amortyzatory są wilgotne, czyli puszczają. Z drugiej strony po sprowadzeniu auta, pod koniec lipca jak byłem na stacji diagnostycznej to wynik amortyzatorów był imponujący - około 85%!

Jak to możliwe, że tak wysoki wynik na badaniu wyszedł a 3msc później, po przejechaniu 5,5tys km po polskich drogach, ma miejsce wyciek?! Sądziłem że wyciek jest możliwy tylko z amortyzatorów o niskim procencie, a nie z takich i wtak krótkim czasie. Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na niemieckich rowniutkich drogach amorki moga przejechac pewnie i 300 tys powolutku sie starzejac ale w zetknieciu z polskimi dziurami poddaja sie odrazu, podejrzewam reszta zawieszenie tez moze sie poddac niedlugo (oczywiscie nie zycze Ci tego )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności