Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Moze jekies wadliwe, ja mam z przodu juz 3 lata i mam na nich nalatane okolo 70tys i niemoge narzekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z roku na rok wszystko gorsze ... ech..:dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety nadeszła u mnie pora zmiany amorków i mam prośbę o podpowiedź co wybrać. Poprzedni właściciel wstawił sprężyny eibach -30/35mm (nie pamiętam dokładnie). Na forum czytałem dobre opinie o SACHS Super Touring do obniżanego zawieszenia ale jak dzwonie po sklepach to mówią mi, że to są amorki do standardowych zawieszeń a do obniżanego to jest Avantage (Advantage ?). Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia?

Czytałem też o bilstein ale sporo ludzi tutaj na forum pisze, że są twarde?

Proszę o poradę jakie amorki będą dobre do niższego zawieszenia tak żeby paskiem nie bujało mocno ale też żeby nie ugniatały kręgosłupa ;)

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
t Avantage (Advantage ?). Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia?
Ma.

Jeżdżę na nich blisko dwa lata i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć. Auto prowadzi się wyśmienicie (nie buja i nie trzęsie) , a komfort jazdy pozostał. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-one- - a czy Ty masz obniżane zawieszenie? Na stronie Sachsa http://www.zf.com znalazłem coś takiego:

sachs.jpg

 

A sprzedawca mówił mi coś przeciwnego: Super Touring jest standardowym, podstawowym amortyzatorem Sachsa a do obniżanych zawieszeń jest seria Advantage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprzedawca mówił mi coś przeciwnego: Super Touring jest standardowym, podstawowym amortyzatorem Sachsa a do obniżanych zawieszeń jest seria Advantage

 

i sprzedawca ma rację, błąd jest na stronie ....może jakiś tuman tłumaczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zauważyłem, że Super Touring są w dwóch wariantach: dla "zawieszenia standardowego" oraz dla "zawieszenia sportowego" czyli domyślam się, że są krótsze...co ciekawe Advantage w opcji "zawieszenia sportowego" są tylko na tył w katalogu. Sprzedawca właśnie nie mógł mi znaleźć mi takich amorków na przód :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Do wymiany mam przednie amorki (napierdzielają niemiłosiernie). Poczytałem trochę na forum no i wybór padł na bilstein b4, kayaba lub w ostateczności sachs. Cenowo podobnie ,choć sachs trochę droższe. I teraz pytanko .Jakie będą najbardziej komfortowe no i trwałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .Do wymiany mam przednie amorki (napierdzielają niemiłosiernie). Poczytałem trochę na forum no i wybór padł na bilstein b4, kayaba lub w ostateczności sachs. Cenowo podobnie ,choć sachs trochę droższe. I teraz pytanko .Jakie będą najbardziej komfortowe no i trwałe?

 

Od 2 miesięcy mam na przodzie Kayaby i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ma ktoś z Was założone amorki firmy Master Sport tej od wahaczy,lub MTS ? Czytałem gdzieś,że MTS'y lubią pukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem MTSa (gwint) jakiś miesiąc temu i nic nie stuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gegas 2 i 3 to raczej to samo, mastersport jest raczej polecany ale jeśli chodzi w wahacze, możesz o tym poczytać w innym temacie.

Także bym polecał MTS, wielu na tym forum uzywa i chwali.

 

PS. taniej niż u MAPET'a nie znajdziesz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jakie amortyzatory z firmy KAYABA będą najlepiej pasować do Passata ze sprężynami Eibach -30mm?

Są trzy wersje na przód do mojego passata B5 1,9TDI AJM

1) KYB 341842

2) KYB 341843

3) KYB 341844

Które będą najlepsze?

 

Pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a jakie amortyzatory z firmy KAYABA będą najlepiej pasować do Passata ze sprężynami Eibach -30mm?

Są trzy wersje na przód do mojego passata B5 1,9TDI AJM

1) KYB 341842

2) KYB 341843

3) KYB 341844

Które będą najlepsze?

 

Pozdrawiam....

podaj nr nadwozia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podaj nr nadwozia

 

WVWZZZ3BZYP17xxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gegas 2 i 3 to raczej to samo, mastersport jest raczej polecany ale jeśli chodzi w wahacze, możesz o tym poczytać w innym temacie.

Także bym polecał MTS, wielu na tym forum uzywa i chwali.

 

PS. taniej niż u MAPET'a nie znajdziesz;)

 

To może nie bawić się w szukanie tylko zapodać Kayabę i spokój.Do ori sport sprężyn,na te 20 mm w dół to chyba krótsze amory aż tak bardzo nie są potrzebne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jaka jest i czy jest różnica między amortyzatorami do b5 a do b5fl??? przykład - (czy to tylko chwyt marketingowy?)

http://allegro.pl/sachs-amortyzatory-kpl-przod-tyl-audi-a6-passat-b5-i3189217614.html

http://allegro.pl/amortyzatory-przod-tyl-audi-a6-passat-b5-2000-fl-i3189218628.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne są do nr. podw. 3B- YE-121 221

Drugie Od nr. podw. 3B- YE-121 222 >>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności