Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie,oceny itp. dotyczące nawigacji Medion.Nie ma ona żadnego oznaczenia literowo cyfrowego(przynajmniej na pudełku).Przeczytałem,że jest na zach. i wsch. Europę,512MB pamięci,antenę wewnętrzną,znaczek Windows i kosztuje w ALDIku 400zł.Czy warto to kupić:confused:.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co opisałem wygląda inaczej niż na allegro.Nie ma tego srebrnego panela nawigacyjnego po prawej stronie,tylko sam ekran,2xwiększą pamięć,więc to nie to.Dzięki.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Medion to prawie to samo co acer i inne chinszczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Medion to prawie to samo co acer i inne chinszczyzny.

Prosiłem o opinie oparte na znajomości tematu z autopsji ,a nie o niczym nie poparte slogany,może napisz coś bliżej na temat tego urządzenia jeśli je znasz.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz okazję kupić Mediona to kupuj śmiało.

Medion to niemiecka firma, sprzedaje ona także pod nazwą Tevion i star coś tam i innymi. Po prostu fabryka robi jakieś duperele i zmieniają tylko logo.

Ja mam PDA firmy Medion kupioną w Niemczech w Aldiku ze 2,5 lata temu. Sprzęt był stosunkowo tani w Niemczech (w Polsce wtedy nawigacja dopiero raczkowała i taki sprzęt był wart ze 2 razy więcej). Dostałem w komplecie Navigona z całą Europą (Polska niestety nie zaliczała się wtedy do Europy), którego pokrycie Niemiec wynosiło 99.9%. Urządzenie wyposażone było także w TNC - kto z tym jeździł po zachodzie wie ile korzyści przynosi to ustrojstwo. Pokazuje gdzie korki, gdzie wypadki, gdzie roboty drogowe i w razie potrzeby wyznacza samo objazdy. Pokazuje także stan pogodowy - ostrzega przed lawinami :rotfl:, śliską jezdnią, a spotkałem się nawet z tym, że w penym momencie było zsynchronizowane z elektronicznymi znakami ograniczenia prędkości. U nas antena leży w szufladzie....

W interenetowym sklepie Mediona kupiłem także autoradio. Odbierało ładnie nawet bez anteny, która była ułamana zaraz przy mocowaniu. Gdy go sprzedałem i wymieniłem na takie z bajerami, musiałem wstawić nową antenę i radio mi trzeszczy..

 

Wracając do navi: moje urządzenie jest klonem urządzenia firmy Mitac (czy na odwrót). I szukając firmwaru do niego okazało się, że maszyna teoretycznie noname kładzie na głowę urządzenia "markowe" zarówno pod względem parametrów jak i ceny.

 

A w kuchni mam radio Tevion (made in Medion), które działa bez anteny..

 

abcd0004vk5.jpg

 

abcd0001tq6.jpg

 

Foty trochę tandente bo robione telefonem, w dodatku po pijaq...

:562:

 

 

EDITA:

Gdybyś chciała z tym po Polsce jeździć to jedynie z Automapą.

Ale do tego trzeba mieć PDA nie PNA. Zwróć uwagę czy Windows jest w wersji Mobile czy CE lub .NET lub Embeded (chyba) bo to była taka ograniczona wersja do której nic się nie dawało innego wgrać. Po prostu Windowsy w tej wersji były przystosowane tylko i wyłaczenie do tego konkretnego urządzenia i nie dawało się wgrać nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zakupu takiej navi.

kaziu do tego mozna wgrać jakie mapy?

grunt żeby miasta były dobrze pokryte jno i fotoradary.

jaką mapę polecisz do tego urządzenia które pokazałem wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Podobnego mediona mial koego a ja mialem acera dlatego napisalem ze to prawie to samo.

Chcesz kupic dobrego palma to kup z procesorem minimum 400mhz i na intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marewel ale ot tak do jazdy po miescie ewentualnie czasami jakies traski nie wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Wolny procek powoduje częste zawieszanie sie systemu co bywało meczące,poza tym może powodować skoki mapy,dlugo szuka pozycji itp.Ten z aukcji jest na protokole SIRF STAR III a to duza zaleta ja mialem jeszcze na tym starszym nie pamietam jak nazywal za to z tym samym prockiem Samsung Mobile 266MHz a on jest stanowczo za wolny.

Czy wystarczy?Mi wystarczal do czasu sprzedalem dolozylem 200zl i kupilem Asusa i teraz nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie sugestie.Teraz jak pójdę i poczytam DT. tego ustrojstwa,będę wiedział na co zwrócić uwagę i na podstawie tego ocenię co jest warte jeszcze raz dzięki.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przymierzam się do zakupu takiej navi.

kaziu do tego mozna wgrać jakie mapy?

grunt żeby miasta były dobrze pokryte jno i fotoradary.

jaką mapę polecisz do tego urządzenia które pokazałem wcześniej?

Można wgrać Automapę, ale trzeba podmieniać pliki i kombinować. Lepiej by było kupić z windows mobile i wtedy instalujesz co tylko chcesz. Prócz nawigacji możesz używać to urządzenie jak zwykły komputer, jest kupa programów, które można se wgrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

medion jest to firma która próbuje wejść na rynek Polski, ale produkty wykonane z tej firmy odbiegają od innych znanych w Polsce np: tom tom, MIO, ASUS itp, ale nie takie gówno jak medion. Sama cena daje do myślenia że chłopaki musieli odwalić niezłą sztukę. Nie pisze przypadkiem nadol "made in China" . Lepiej poszukaj w używkach, nie kupuj tego dziadostwa. Znajdziesz na pewno w tej cenie MIO, patrz tylko jakie ma parametry np: procesor, pamięć, rodzaj anteny GPS (najlepiej Sirf Star III)

coś z tego by szło wybrać

http://www.allegro.pl/20194_mio.html?id=20194&view=gtext&order=p&change_view=1

P.S

Kolega dostał za darmo laptopa z firmy medion, od innego gościa, który się dał nabrać cenowo na ten szajs, (podobno spalił się zasilacz ). Cena mówi sama za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mio168 na windowsie,kupiłem używaną,wgrałem automapę i śmiga aż miło.Ale co do tańszych nawigacji nie powiedziałbym że to od razu złom.Znajomy kupoł w biedronce navie,wprowadzilismy automapę i jazda.wbrew oczekiwaniom dobrze chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

wole mieć używkę z MIO (sam taką miałem i było ok) niż nowy szmelc z hipermarketu, a jak przyjdzie decyzja o zmianie na inny model to potem będzie :-( i :633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej poszukaj w używkach, nie kupuj tego dziadostwa.

Przez rok czasu to już pewnie kupił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

masz rację, ale może ktoś myśli tak samo i może uda się kogoś obronić przed tym g.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy miałem do czynienia z kilkoma sprzętasmi medion-a powiem tyle wszystko było takim samym dziadostwem. nikt z moich znajomych nie wypowiada się zbyt dobrze o sprzęcie tej firmy.

co do navi. ja mam asusa p526 z win mobilnym. mam niezły tel super navi ( mam tam IGO 8, Auto Mapa 5,2) i kilka programików które robią z tego PDA niezły sprzęt. procesorek podkręcasz i lecisz. jako navi naprawde wystarczy ty bqrdziej że co chwile są nowe aktualne wrsje programów do nawigacji do ściągnięcia z sieci.

 

morał z trego taki: Kupuj sprzęt lepszych marek nawet jakby miał być używany. podam przykład:

za 30 tyś wolisz passka używanego czy nową fabię?? chyba rozumiesz aluzję??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
morał z trego taki: Kupuj sprzęt lepszych marek nawet jakby miał być używany. podam przykład:

za 30 tyś wolisz passka używanego czy nową fabię?? chyba rozumiesz aluzję??

A ja nie rozumiem.

Jeśli się ktoś zna to kupi paska (sprzęt używany), jeśli się nie zna to lepiej żeby kupił nowy. Czemu? A co byś wolał - nową fabię, czy używanego paska skleconego z dwóch innych powypadkowych, lub z zajechanym silnikiem?

Kupowanie sprzętu używanego jest opłacalne, ale trzeba mieć o tym pojęcie.

Mediona nie znam, więc się nie będę wypowiadał. Ale nie wszystko co tanie jest z definicji złe. Rok temu kupiłem Larka w hipermarkecie i śmiga mi aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odgrzeję "kotleta" ale nie gadajcie bzdur że MEDION to chłam. Kupiłem waśnie takowy sprzet NAVI Medion i nie mam powodów do narzekań. Wszystko sprowadza się do jednego - do odpowiedniej mapy, na której nawet NAVI z Biedronki za 200 zeta będzie śmigać jak trzeba. A co do MEDION-a to ma identyczne parametry jak nowa MIO z ekranem 4.5 cala, więc nie wiem o co wam KAMAN chłopaki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności