Skocz do zawartości
Gość Qzma

Sirio triflex ???

Rekomendowane odpowiedzi

Triflex to świetna antena bo mieści się w garażu o wysokości 1,8m.

Zasięg takiej anteny to około 1,8km. przy bardzo dobrych warunkach .

Można jechać z szybkością powyżej 180 km/h .

Czyli zalecana do jazdy po drogach głównych , gdzie jest wielu użytkowników cb . Na drogach z mniejszym natężeniem ruchu może być kiepsko z zasięgiem i usłyszeniem kogokolwiek , nie mówiąc już o zawołaniu i spytaniu o drogę .

Triflex , czyli antena do cb radia , telefonu gsm i radioodtwarzacza .

Jeśli coś jest do wszystkiego , to oznacza że jest do niczego .

Ale są zadowoleni użytkownicy Małego Fiata , jak również i Ferrari .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi wjazd do garażu. Nie chcę uchwytu ani magnesu bo po kablu leci woda do środka. Nie uśmiecha mi się też dziurawić dachu. Co byś polecił w takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze twin-car. Może to przypadnie ci bardziej do gustu. Tylko chyba trudno to teraz gdzieś kupić. http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=8&t=25163

 

Sam mam triflexa, i moim zdaniem na miasto jest wystarczający. Demonem zasięgu nie jest, ale 1,8km to też lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w pierwszej kolejności pomyślałem o twin car ale ciężko to trafić a ja bym chciał dodatkowo z główką dv, żeby można pożonglować antenami ;)

Dzięki Tomcio za opinię, zamawiam w takim razie triflexa, głównie jeżdżę po mieście więc styka :ok:

Nawiasem mówiąc, mam również małego fiata i jestem z niego bardzo zadowolony :kciuczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ML145 , kabel idzie przez uszczelkę , i nigdy woda nie leciała do środka . Kiedyś miałem antenkę około 60 cm. i słyszałem stacje nawet z odległości ponad 10 km. ale mnie słyszeli , może na 2 km. w otwartym terenie . Trzeba rozróżnić zasięg odbioru i zasięg nadawania , bo są to dwie różne rzeczy . Przy antenie 60 cm. musiałem częściej i głośniej wołać aby mnie ktoś usłyszał i odpowiedział , teraz nie muszę się wysilać , i jak pytam o drogę to zawsze ktoś odpowiada . Wszystko zależy od oczekiwań użytkownika cb radia i zasięgu jaki chce uzyskać , jedni nastawiają się na słuchanie komunikatów , a do tego wystarczy byle co , a drudzy chcą rozmawiać na trasie , i chcą być dobrze słyszani , a do tego już musi być dobra antena , a nie jakiś kikut . Osobiście zastanawiam się nad zmianą anteny na taką o długości 2m.

Jeden lubi ogórki , drugi , ogrodnika córki .

Jeśli nie mamy wielkich aspiracji , i nie zależy nam na zasięgu , a bardziej na wyglądzie i wygodzie , to z całą pewnością Triflex będzie świetną anteną .

Jeśli ktoś myśli o rozmowach na trasie i dalszych łącznościach to Triflex będzie totalną porażką .

Mnie rozmowa na odległość 3-5 km. nie interesuje , ja już w tej chwili rozmawiam w dobrych warunkach na 10-15 km. a po zmianie anteny będzie jeszcze więcej , ale są i tacy którym zasięg 1 km. wystarczy i są z tego zadowoleni .

Dla każdego coś odpowiedniego , wybór anten jest wielki , i każdy znajdzie coś dla siebie i swoich oczekiwań .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat jeżdżę z ML145 na magnesie i nigdy nie miałem problemu z wodą, kombi i kabel wchodzi od góry.

Największa zaleta tej anteny? Nie trzeba nikogo o nic pytać słyszysz wszystkich w promieniu kilkunastu km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm,

panowie czy chcąc podłączyć Triflexa do istniejącej instalacji FM muszę kupić jakąś przejściówkę, czy wszystko pasuje? Isntalacę CB już mam (połączenie w bagażniku na tzw. beczkę) więc kabel anteny CB podłączyłbym do tego co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem hasło w Google , Triflex i już mam odpowiedz na pytanie jak podłączyć Triflex-a i jeszcze więcej informacji , niż bym chciał .

http://www.audiopioneer.pl/sirio-triflex-antena-trojzakresowa-cb-fm-gsm-2-lata-gwarancji.html

 

Nikt jedynie nie pisze prawdy , o realnym zasięgu tej anteny . Prawda jest taka że gdybym miał , iść na piechotę 200 km. to wolałbym przejechać to na rowerze . Jeśli nie mam nic , to i taka antena będzie CZYMŚ , Na bezrybiu to i rak jest rybą .

 

Ale mam niusa , bo kupiłem Subaru WRC , czy myślicie że teraz będę lepszy od Hołka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem triflexa, nawet się wystroił ;)

Faktycznie, zasięg nie jest duży, nie połączyłem się z Bydgoszczą ;)

A tak na serio, to w ruchu miejskim słyszę to co trzeba, bazówkę słyszałem na dystansie około 10 km. Z mobilami szału nie ma ale gdzie korki w Trójmieście się dowiedziałem i tyle mi po mieście styka. Pojadę za miasto to podzielę się spostrzeżeniami.

Ogólnie muszę jeszcze przemyśleć parę tematów z antenami.

 

 

Wiatm,

panowie czy chcąc podłączyć Triflexa do istniejącej instalacji FM muszę kupić jakąś przejściówkę, czy wszystko pasuje? Isntalacę CB już mam (połączenie w bagażniku na tzw. beczkę) więc kabel anteny CB podłączyłbym do tego co jest.

Ponieważ wtyczki/złączki w sirio różnią się od standardowych podłączeń, to od oryginalnej anteny FM odciąłem wtyczkę która się łączy z fabrycznym kablem do radia-od kabla FM dostarczonego z triflexem również odciąłem końcówkę z kawałkiem kabla. Te dwa odcinki polutowałem i w ten sposób bezkonfliktowo i bezproblemowo podpiąłem się do ori instalcji FM. Radyjko gra bez zakłóceń.

Jak masz kabel do CB już położony to musisz odciąć końcówkę z tego dostarczonego i przylutować do istniejącego w aucie, wszystkie połączenia w triflexie są skręcane i mają inne średnice od standardowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło!

Dzięki Daniel za te informacje. O zasięgu anteny Triflex nie dyskutuję z piszącymi wcześniej w tym temacie bo wszystko już wiadomo. Jak wspomniałem mam już instalację CB, antena Sirio ML145 na magnesie postawiona na tylnej klapie, kabel do radia CB idzie środkowym tunelem pod wykładziną, miałem kiedyś trochę czasu to takie coś zrobiłem. W bagażniku mam łączenie na beczkę więc w każdej chwili jadąc w dłuższą trasę mogę podpiąć antenę magnesową. W moim mieście wprowadzono ostatnio "chore" ograniczenie prędkości w centrum tzw. strefa 30km/h i Triflex jako antymisiek sprawdzi się z pewnością, nie da się przecież co chwila chować i stawiać anteny na tylnej klapie. Mam zamiar kabel od Triflexa łączyć tą samą "beczką" znajdującą się w bagażniku, a kabel FM połączyć z istniejącą instalacją pod podsyfitką. Znalazłem dzisiaj coś takiego: Redukcja adapter antenowy RAKU2 / M10x0,75 http://allegro.pl/redukcja-adapter-antenowy-raku2-m10x0-75-gdansk-i5870136863.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=RTV+i+AGD-10_Sprzęt+car+audio-709_Akcesoria+montażowe-67156_Kostki+ISO,+złączki-67158_Pozostałe-67167 może uda się to połączyć bez cięcia, ale czy nie za dużo tych połączeń.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę wszystkim , Szczęśliwego Nowego Roku 2016 .

 

I aby mobilek mało palił , ale miał kopa jak Ferrari .

Żeby zasięg z małej antenki był zajebisty , a cb radyjko nie szumiało .

 

I mniej takich doradzających jak ja , bo w końcu każdy musi na sobie wszystko sprawdzić osobiście i przetestować , a to kosztuje .

A dzięki temu biznes się kręci i każdy ma z tego kasę . :jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności