Skocz do zawartości
Gość Qzma

Sirio triflex ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Qzma

Co powiecie na temat tej antenki... sirio triflex... czy warto ją kupić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz od CB,są różne opinie najlepiej poczytaj w dziale CB,lub na Forum CB-radio,tam znajdziesz odpowież.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inimix ma triflexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

kumpel ma triflexa w bmw i nie narzeka,osiagi mniej wiecej jak w floridzie presidenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy warto ją kupić ???

 

Nie warto lepiej te pieniądze wydać na normalną antenę CB , anteny GSM oraz AM/FM takie naklejane i CB w otwór na dachu.

Gdybym dziś kupował antenę to np. taką http://alkamer.pl/cgibin/shop?info=s33334

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z nią przez miesiąc. Różnica w nadawaniu odczuwalna, natomiast w odbiorze tylko czasami. Moim zdaniem to niezła alternatywa, zwłaszcza dla tych bez garażu.

Nie nęci złodziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nęci złodziei.

Na to jest jedna prosta rada chować wszystko .

Jeżeli ma działać jak antyradar to może to i dobre ale jak już coś robić to robić dobrze - trafi się czasem trasa i wtedy wyjdą wszystkie wady - antena od CB ma być jak najdłuższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na to jest jedna prosta rada chować wszystko .

Jeżeli ma działać jak antyradar to może to i dobre ale jak już coś robić to robić dobrze - trafi się czasem trasa i wtedy wyjdą wszystkie wady - antena od CB ma być jak najdłuższa.

 

A ja głupi myślałem, że dobrana do zadań, które ma spełniać.

Większość wiaduktów w Polsce ma prześwit 4 m. Twój samochód ok 160 cm. to znaczy, że Twoja antena ma 2,40 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Qzma

miałem w poprzednim aucie Uniden 510 + sirio snake i byłem zadowolony..... a teraz kupiłem Uniden 520 i czekam na triflexa...jak zamontuje to coś napewno napisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja głupi myślałem, że dobrana do zadań, które ma spełniać.

Większość wiaduktów w Polsce ma prześwit 4 m. Twój samochód ok 160 cm. to znaczy, że Twoja antena ma 2,40 ?

Najniższy jaki znam jest oszyldowany znakiem że nie można sie tam pchać jak się ma powyżej 3,4m ale przechodzą auta które mają 3,85m i miarą właśnie była zamontowana na ciężarówce antena CB.

 

A zadaniem anteny jest co ??

Tu jest trochę http://www.e.strefa.pl/articles.php?lng=pl&pg=91

 

A co za problem jest w wiaduktach nawet kiedy przeszoruje się promiennikiem to nic oprócz efektów dźwiękowych Cię nie zaskoczy.

 

Inna sprawa jest z parkingami podziemnymi lub normalnymi garażami wtedy antenę się łamie lub odkręca i po zawodach.

 

No może bym się obawiał o tramwajową i trolejbusową trakcję elektryczną ale i ta jest bezpieczna.

Więc gdyby były dostępne anteny 3-metrowe nie żałowałbym moich pieniędzy na taką.

A co mają powiedzieć kierowcy wszelkiej maści busów i innych dostawczych aut które są wysokie i niejednokrotnie mają anteny po 1,6m i wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca

ja mam triflexa

korzysci mala nie boje sie ze mi ktos ukradnie

minusy inni nie widza z mam, w gaszczu czasem ciezko jest sie przedrzec (ale to zalezy od radia) ja smigam na harrym z asc i radzi sobie tak sobie, nie jest to jakies najlepsze radio

 

ja i tak jak mi ktos nie odpowiada, to pytam mijajac, a mijam ciagle jakies tiroloty wiec nie robi mi to zadnego problemu, a korzysci biora gore.ja tam polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów ma zamontowanego triflexa w Passacie B5 z fabrycznym radiem Beta.

Jeżeli tak to mam pytanie w jaki sposób macie podłączone Radio Beta do końcówki FM triflexa skoro w oryginalnej antenie FM jest wzmacniacz i radio na wyjściu antenowym podaje 12V na antenę?

Czy takie podłączenie nie spali czegoś w radiu fabrycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemek03

zainstalowałem triflexa u siebie i moim zdaniem antenka spełnia swoje zadanie.

Mam ją zamontowaną od tygodnia i to co chcesz się dowiedzieć to się dowiesz, z tego co zdążyłem zauważyć to ściąga nawet do 6-7 km. czy coś więcej potrzeba?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem czy odbiera na tej antenie również fabryczne radio Beta lub inne podobne wykorzystujące aktywna antenę?.

Czy pozostanie mi się delektować wyłącznie odbiorem CB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamper

Witam

Mam pytanie odnośnie triflexa czy wejdzię mi do passata B5 FL bez przerabiania dziurki i czy standartowa antena FM jest pod wzmaczniaczem bo chyba nie bo patrzyłem miernikiem i umnię niema zadnego napięcia.

Edytowane przez Jamper
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał powiększyć otwór do 13 - 14 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie triflexa czy wejdzię mi do passata B5 FL bez przerabiania dziurki i czy standartowa antena FM jest pod wzmaczniaczem bo chyba nie bo patrzyłem miernikiem i umnię niema zadnego napięcia.

 

 

Będziesz musiał powiększyć otwór do 13 - 14 mm.

 

 

Nie wiem czy w B5 po liftingu jest mniejszy otwór niż w B5 przed liftem ale ja w moim B5 kombi 1998 nic nie musiałem wiercić i powiększać.

Triflex idealnie pasuje, mało tego antena niczym nie różni się od fabrycznej poza napisem "Triflex" (który najlepiej zdrapać) i regulacją.

 

Co do odbioru nie spodziewajcie sie cudów.

Ja mam Uniden 520 + triflex ale nie mam takich zasięgów jak piszą koledzy. Mój zestaw ma zasięg około 2 km.

Zaletą tej anteny jest to że jest "niewidzialna" ;-)

Edytowane przez tom11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamper

A odnośnie anteny FM jak niejest pod wzmaczniaczem to bym mógł się wpiąć pod standartowy kabel i niemósiał bym ciągnąć dwuch przewodów.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności