Skocz do zawartości
Maciej_OLS

Drgania silnika na wolnych obrotach VW Touran 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zibi116

Panowie i tyle się cieszyłem.Wczoraj sprzęgło wymienione i nic to nie dało,szarpie przy przyśpieszaniu jak szarpał.Ten dziwny dżwięk gdzieś w okolicach skrzyni na luzie też słychać lecz najgorzej to mnie denerwuje bujanie po zatrzymaniu auta np. na światłach.Macie jakieś pomysły?może jakiegoś speca w Wa-wie lub okolicach bo mnie szlag trafi z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagtronik, a poduszki dobre pod silnikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi116

Byłem dziś w serwisie vw,spojrzeli w swój magiczny komputerek i się okazało że był on objęty akcją serwisową w Niemczech(wymieniane było sprzęgło).Do Diagtroniku nie mogę się dodzwonić,nikt nie odbiera,byc może to poduszka,chciałem żeby mi je sprawdzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nich to trzeba jechac i stac..... i stac..... i stac, az Tora znajdzie chwile i zobaczy co moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi116

Panowie trzeci dzień się do nich nie mogę dodzwonić,pracują tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu tam podjedz. Tora jak jest zajety to siedzi i nie odbiera telefonu. A jak pojedziesz i wystoisz swoje to bedziesz mial "5min"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcello

No i niestety u mnie nie pomogło czyszczenie EGR i klapy (a tak naprawdę to nie było najgorzej, ilość sadzy była minimalna). Według mnie klapa mechanicznie sprawna, lekko pracuje. Co dalej, gdzie szukać przyczyny? Może ktoś zna, uczciwy serwis w Wawie, który może mi pomóc w tym temacie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci nie powiedzialem ze ona ma byc zabrudzona, i moze lekko pracowac, ale tam gdzie jest silnik jest tez przekladnia, moze sie ona zamyka poprostu w czasie pracy silnika. mozesz ja chyba odlaczyc i zobaczyc. ona sie ma zamykac jak gasisz szilnik, moze zamyka sie tez w czasie pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi116

Na jutro się umówiłem w Diagtroniku,zobaczymy co znajdą.Napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi116

Panowie byłem,zdiagnozowali mi że jest to wina pierwszego pompowtryskiwacza(łącznie z tym bujaniem autem na wolnych obrotach) daje 120 i tutaj nasuwa się pytanie czy wymieniać?rozmawiałem ze znajomym z serwisu vw mówi on mianowicie że może to być wina uszczelek pompowtryskiwacza(idą cztery sztuki).Co wy na to?

--- scalone ---

Nie dopisałem że podobno trzeci pompowtryskiwacz też już słabnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zibi116 masz dostęp do vag-coma to byś sobie sam sprawdził czy masz walnięty pompowtrysk. Mam też taki przypadek że buja autem na wolnych obrotach i już nie długo będę wymieniał pompowtryski to napisze czy zabieg pomógł. Sprawdź takie grupy 013, 018, 023 one ci trochę uświadomią o pompowtryskach w jakim są stanie. Sprawdź jeszcze grupę 001 pozycja 2 jaką masz dawkę paliwa czy mieści się w przedziale u mnie jest zbyt niska i dlatego buja silnikiem na wolnych obrotach.

Tutaj masz mój post i moje logi to sobie będziesz mógł porównać.

Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi116

W Diagtroniku najpierw ustaw2ili mi rozrząd,bo był nna -3.Okazało się że to nie tego wina,póżniej podłączyli mi Vag-a i przejechaliśmy się autem z podłączonym komputerem,wysszło że pierwszy wtrysk daje 120(nie wiem o co chodzi,podobno lipa) i trzeci też już słabiutki.Tak jak pisałem rozmawiałem z gościem z serwisu,on z kolei mówi żeby nie ładować się od razu w wymianę wtrysków lecz spróbować wymienić jakieś uszczelki które do nich idą 4szt z tego co mówił to prawie zawsze jest ich wina.I co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcello

Zła informacja, kolejny raz byłem serwisie (za każdym razem w innym) w celu zdiagnozowania usterki i powiedziano mi, że padło koło dwumasowe, czy to możliwe żeby po 20 tyś. tyle właśnie zrobiłem na wymienionym na oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi116

Marcello mamy taki sam problem,ja właśnie wymieniłem sprzęgło sachsa po ok.30 tys i nie tędy droga(dobrze że uznali mi je na gwarancji u sachsa,dodam że nie było żadnych śladów zużycia).Zamówiłem już wtrysk w intercarsie(mam tam zniżkę koszt regenerowanego Boscha przez producenta to 1.000zł i dwa lata gwarancji.Nie mają tego na półkach tylko na indywidualne zamówienie z Boscha i niestety nawet u producenta nie ma nowych tylko regenerowane.Nowe idą na bieżąco do montażu).W następnym tygodniu chcę założyć,podłącz v-aga,przejedż się i zobacz na którym Ci kuleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi116

Marcello dzwoń do Diagtronika,są już obeznani z mym problemem.Sądzę że Ci pomogą,zdaj relację na bieżąco zapewne się przyda.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi116

Jachim wymieniłeś ten pompowtrysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jachim wymieniłeś ten pompowtrysk?

 

Jeszcze nie kolego dopiero pod koniec miesiąca będę wymieniał były pieniądze ale jak to po świętach już ich nie ma i muszę poczekać. Jak tylko to zrobię napiszę.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi116

Ja wymieniłem w Diagtroniku i wszystko mu przeszło(szarpanie,bujanie autem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Witmor

Witam

MAm problem tego typu , że po awari skrzyni biegów zalecono mi wymianę koła dwumasowego (szarpało przy ruszaniu) bez tarczy, wszystko było pięknie przez jakis miesiąc aż zacząłem odczuwać delikatne drgania przy przyspiszaniu w okolicach 80 do 100 na 5 i 6 biegu. Całą naprawa była wykonywana w ASO jednak koło było Luka . Teraz serwis twierdzi że uszkodzone jest koło dwumasowe , nadmieniam że nie przenoszone sa drgania na lewarek czy tez pedał . Silnik idealnie odpala i gasi . Drganai są tez na biegu jałowym po dodoaniu delikatnie gazu wszystko mija. Zastanawiam się nad wymianą na koło oryginalne bo żadna to różnica w cenie , dalem za swoje 1850 zł a oryginał 2000 , popełniłem bląd tego typu ze nie wymieniłem całęgo zestawu ale stwierdzono że nie ma takiej potrzeby, Sewris VW nie umywa się od opowiedzialności podejmują sie dalej szukac przyczyny. Auto ma przejechane 240 tys , nikt poza serwisem tam nie zaglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi116

Kolego ja miałem takie kołysanie na luzie jakby się ropa w zbiorniku przelewała(reszta objawów jak u Ciebie),wymieniałem sprzęgło dwa razy i co dupa!!!!!!!!!!!!!.Okazało się że to jest wina pompowtryskiwacza(wczoraj wymieniłem w Diagtroniku i jest wreszcie spokój).Bez vaga się nie obejdzie(niech sprawdzą wtryski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności