Skocz do zawartości
Gość Granwork

Rodzaje wosków - który wosk polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

a w którym miejscu na Chełmżyńskiej jest ten punkt? Jakiś bliższy namar poprosimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D gąbka + mikrofibra gratis :) to w każdym zestawie jest i nie są to gratisy tylko poprostu komplet producenta. Jeśli by tego miało nie być to jest to rozkompletowane. Dytrybutorem tego jest np. InterCars.

 

HHA

 

witam,

Mam pytanie do osob, które na bieżąco używają nanowxa valvoline z pewnyh źródeł. Wiem że do tej pory była butla z dozownikiem - zamówiłem butle ale jest bez dozownika i pudełko ma inny design, tak samo butla. Zastanawiam się czy nie podróba.

Edytowane przez ukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

si

 

:551:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze... :rolleyes: Może ktoś napisać jak należy woskować mobila lub dać jakiegoś linka instruktażowego? Dziś robiłem pierwszy raz w życiu woskowanie mojego kombi - butelka sonaxa hartwax 250ml nie starczyła mi na całe auto :629:

A podobno ludzie tym robią 3-4 woskowania. No po prostu polewka, jak ja to zrobiłem :608:

Do tego gąbka sonaxa do nakładania wosku i fibra do polerki...

Edytowane przez ukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wosku Valvoline używam od czasu, kiedy w tym wątku mi go polecili i jestem bardzo zadowolony;) Efekt jest naprawdę widoczny, w między czasie testowałem kilka dobrych wosków, ale jednak Valvoline bije je wszystkie ja łeb:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem ostatnio Formula 1.

http://www.ceneo.pl/1825429

 

Jak dalem auto na odnowe lakieru po zastosowaniu T-Cuta ktory porobil mi plamy na calym aucie to panowie uzyli m.in. ten wosk po polerce falecra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat.

Czy może ktoś porównać Valvoline Eagle 1 Nanowax lub TopWax firmy Farecla do Turtle Wax z PTFE (http://www.autokosmetyki.pl/turtle_wax_ptfe_premium_car_wax_wosk_o_podwyzszonej_twardosci_ochrona_do_12_miesiecy,p10.html)? Ja od kilku lat używam właśnie jego i jestem bardzo zadowolony. Bardzo uwydatnia kolor i sprawia, że w czasie jazdy deszcz nie zatrzymuje się na karoserii tylko wszystko spływa. Wadą jest to, że podczas polerowania zostaje w drobnych rysach. No i trzeba uważać na plastiki.

Wosk mi się właśnie skończył i szukam czegoś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja polecam produkty LIQUI MOLY i nie dlatego, że je sprzedaję, tylko dlatego że to naprawdę górna półka jeśli chodzi o chemię samochodową. Cena też jest niekiepska :P Sam używam od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do liqui moly nie jestem jakoś przekonany. Myślę o zakupie Turtle WAX Color Magic z kredką, bo mam kilka głębszych rys. A po wosku koloryzującym pociągnąłbym lakier albo tym:

http://moto.allegro.pl/item1013256081_turtle_wax_syntetyczny_wosk_hit_gratis_pasta.html

albo tym:

http://moto.allegro.pl/item998649636_turtle_wax_nano_wosk_polimerowy_w_plynie.html

 

Ma ktoś doświadczenia z tymi specyfikami? A może nie warto kupować tego koloryzującego tylko kupić samą kredkę i wosk bezbarwny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za to uzywam tylko i wyłącznie kosmetyków firmy Meguiars i jestem mega zadowolony. Na dniach bede testował HD WAX firmy AUTO GLYM. widziałem filmiki na you tube jak po nawoskowaniu spływa woda i jestem pod wielkim wrażeniem.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja za to uzywam tylko i wyłącznie kosmetyków firmy Meguiars i jestem mega zadowolony. Na dniach bede testował HD WAX firmy AUTO GLYM. widziałem filmiki na you tube jak po nawoskowaniu spływa woda i jestem pod wielkim wrażeniem..

Efekt niby dobry;) Sam bym potestował, ale cena trochę kosmiczna jak za wosk. Na razie nadal pozostaję przy Valvoline Eagle One ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z autoglum super rising polish oraz extra glass protection - totalny odjazd. W przyszłości także kupię HD wax - nie jest dostępny w halfordsie narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wosk z żółwikiem, albo

T-cut Color Fast(dobierasz pod kolor lakieru) - około 30-40zł

 

Rozprowadzasz po aucie, czekasz az wyschnie i polerujesz szmatka az do momenty starcia skorupy powstalej na skutek wyschnięcia preparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, Valvoline to bardzo dobry wosk do lakieru. ja mam kolor ciemna zieleń perlista i jest super po tym wosku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
T-cut Color Fast
Po tym cholerstwie musialem wybulic 200 stowki na polerke bo mi plamy zrobilo na calej budzie. Uzywane zgodnie z instrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wosku Valvoline używam od czasu, kiedy w tym wątku mi go polecili i jestem bardzo zadowolony Efekt jest naprawdę widoczny, w między czasie testowałem kilka dobrych wosków, ale jednak Valvoline bije je wszystkie ja łeb

 

ja mam czarny metalik, i mam chyba ze dwie takie głębsze ryski, jakiej barwy jest ten wosk, nie chce żeby w tych ryskach zostały resztki wosku bo to wrednie wygląda...

 

ps.kredki używa sie przed czy po wosku??

Edytowane przez franas00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kredki używa sie przed czy po wosku?

Raczej przed woskowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności