Skocz do zawartości
Gość Granwork

Rodzaje wosków - który wosk polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Bo wiele kosmetyków z Sonaxa nie jest złych, taki Brilliant Shine Detailer (czyli popularny quick detailer) jest kosą, podobno do szybkiego odświeżenia lakieru Maschinen Politur jest fajny (i mam go ale nie zdążyłem przetestować jeszcze). Jeszcze niektóre powłoki są ciekawe.

 

Natomiast wosk Xtreme Wax z gąbką to nieporozumienie, uwydatnia wszelkie niedoskonałości lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie zamówiłem sobie wosk:

 

- collinite 915 - sezon letni

- collinite 476 - sezon jesień zima :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu używam NanoWax firmy Valvoline i jestem zadowolona. Lakier prezentuje się wspaniale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NanoWax firmy Valvoline

Świetlny środek, nadaje fajnej głębi i kryje drobne ryski, tylko trzeba uważać z ilością nakładania, bo można się zamęczyć przy polerowaniu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś można ten wosk Valvoline kupić? Bo w necie tego nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do plastików używam środka firmy NIELSEN FINESSE.Fajny satynowy efekt,ładnie,czyści,pachnie i nie świeci się tak jak po tych marketowych.Nadaje się również do elementów metalowych.Natomiast jeśli chodzi o plastiki zewnętrzne to przymierzałem się do SHINY GARAGE

http://www.shinygarage.pl/

,ale jest mało opini na ich temat.

Szukam też wosku do lakieru ale chyba się zdecyduję na Collinite 476s.Tylko napiszcie gdzie kupujecie,żeby nie wdepnąć w minę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast jeśli chodzi o plastiki zewnętrzne to przymierzałem się do SHINY GARAGE

Do plastików zewnętrznych mogę Ci to polecić bo używam: NIELSEN SUPER A-SHINE. Dedykowany na zewnątrz, nie zmywa się, odświeża plastiki, niedrogi i wydajny. Po deszczu kropelkowanie jak na wosku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wewnątrz Zymol vinyl ..... w białej butelce na lakier colinte 476 a wcześniej polerka ręczna mc ultimate compound . 3 dni roboty sam dach 4 h po tym nastepna polerke bede robil mechanicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam produkty firmy Gyeon:) strasznie wydajne i doskonale lakier po nich wyglada nie wspomnę o ochronie jaka zapewniają:) jak ktoś by coś potrzebował w sprawie detailingu proszę pytać;) Chętnie pomogę:)

Edytowane przez 126tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na forach chwalą Sonaxa BSD.Nie jest drogi bo chyba coś koło 30zł.Tylko pytanie,czy wcześniej wystarczy auto dobrze umyć,czy jeszcze coś zapodać przed nałożeniem tego SONAXA.Pytanie może głupie,ale dopiero co się zainteresowałem tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonax BSD wg producenta jest quick detailerem tzn do szybkiego odświeżenia wosku. Czyli teoretycznie powinno się mieć wosk na lakierze ale można i nakładać BSD na auto, gdzie nie ma wosku.

 

Bardziej opłaca się kupić 5l bańkę na spółkę z kimś. 80 zł za 2,5l wychodzi korzystniej.

 

 

Osobiście polecam produkty firmy Gyeon

No fajne produkty ale na razie mnie nie stać na nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonaxa stosowałem na poprzednim aucie, zwykłe mycie na bezdotyku, wytarcie do sucha ręcznikiem Fluffy i na to Sonax.

Krpelkował dobry miesiąca, a brud nie przywierał tak łatwo. Świetny produkt.

 

Na Passku poszedłem o krok dalej. Najpierw mycie, potem Iron Off, SG Tar&Glue, glinka Valet Pro, SOnax BSD a na to wosk DJ Blue Velvet ( pomyliłem kolejność, z przyzwyczajenia nałożyłem BSD na umyte auto, a na to wosk, powinno być na odwrót) - teraz jest kozak.

Dzień później dorobiłem się ptasiego guano... prysnąłem BSD bezpośrednio na plamę i ... samo spłynęło po kilku chwilach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z czystym sumieniem polecam bo są mega wydajne:) QD mam od listopada i co 2 mycie używam i mam 3/4 butelki:) a kropelkowanie jak po świeżo nałożonym wosku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ten GYEON Q2 WetCoat?

Takie wszystko w jednym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne szajs. Bierz albo tester Finish Kare 1000P hi-temp albo dołóż i coś innego w większej pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wosku na całe auto schodzi kilka gram. W porywach do 10 jak się nie pracuje Oszczędnie. Bralbym jakiś tester za 30 zeta który starcza na kilka razy a potem zmienił na inny... Tester :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek ponieważ chce przywrócić blask lakieru na moim passacie.

Lakier LC9Z black magic.

Jako, że mam słabe doświadczenie, a do tej pory używałem tylko pasty tempo + preparat nabłyszczajacy

ciężko mi wybrać odpowiedni produkt.

Mam prośbę zastanawiam się nad wypróbowaniem polecanego tu produktu Finsih Kare 1000P Hi Temp TESTER

i tu pytanie czy to będzie odpowiedni produkt do mojego lakieru, a może polecicie mi inny wosk.

Jaki detailer zastosować na ten wosk dla lepszego efektu.

No i jeśli to nie problem jak się do tego zabrać tak żeby wosk nie zniknął po tygodniu.

Jeśli gdzieś były tu podane takie informacje, a je przegapiłem to przepraszam.

 

Za pomoc serdecznie dziękuję.

 

Pozdrawiam P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finsih Kare 1000P Hi Temp + Sonax BSD,ale przed tym dobrze oczyść lakier najpierw glinką potem jakimś AIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności