Skocz do zawartości
Mr. X

jaki klucz dynamometryczny???

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzam się do zakupu klucza dynamometrycznego i zanim go kupię to chiałbym zapytać się użytkowników owych kluczy o radę jaki wybrać

pewne jest to, że nie chcę kupować klucza wychyłowego

o jakim zakresie momentu dokręcania wybrać klucz? czy taki mógłby być: http://www.allegro.pl/item321431027_klucz_dynamometrcyczny_20_210_nm_najtaniej_fv.html ?

nie chcę wydawać kasy rzędu kilku stówek bo nie potrzebuję profesjonalnego klucza ale i też nie chcę tandety, która rozpadnie się przy pierwszym użyciu oraz, którego wskaznania nie będą adykwatne do ustawionego momentu dokręcania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz tym dokręcać. Jak to mają być koła/alufelgi to ten z aukcji będzie OK. Jednak jeśli zamierzasz dokręcać coś poważniejszego, np. głowica silnika, pokrywy korbowodów itp., to odradzam zakup takiej "zabawki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chlebek1983

jak bym koło dokręcił takim słabym momętem(210NM)to bym bał się tym samochodem jezdzić.jeśli bedziesz często używał tego klucza to zainwestuj i kup np:BETA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proxxon, beta... ale nie takie cuda. To tanie badziewie albo się rozpadnie albo nie będzie działało tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o to, że nie zamierzam zarabiać tym kluczem tylko potrzebuje go do użytku własnego np. dokręcenie koła lub innych śrub gdzie niezbędne jest dokręcenie ich z odpowiednim momentem

czyli wg Was ile trzeba przeznaczyć na dobry ale nie super klucz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że mógłbyś zaryzykować ten, np.

http://www.allegro.pl/item321447249_klucz_dynamometryczny_promat_60_300_nm_nowy.html

Jeśli naprawdę jest porównywalny z Gedore, to warty jest swojej ceny.

 

hmm wobec tego trzeba będzie zbierać kasę i kupić coś porządnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja kiedys myslalem nad kluczem YATO , jezeli jakosc jest porownywalna ze zwyklymi kluczami tej firmy to do zastosowan garażowych powinien chyba wystarczyc ? Grzechotki i takie tam pierdoły jak za takie pieniądze to robią niezłe .. wiec moze i to by dało rade ?

 

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w PLUSIE jest w sprzedaży klucz dynamometryczny+przedłuzka+redukcja na małe główki za 56 zl.Dziś kupiłem ,za ta kasę wygląda nieżle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie w PLUSIE jest w sprzedaży klucz dynamometryczny+przedłuzka+redukcja na małe główki za 56 zl.Dziś kupiłem ,za ta kasę wygląda nieżle.

 

a mozesz zrobic fotki tego klucza?

czy to klucz wychyłowy czy cos podobnego jak z aukcji z poprzednich linków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest podobny do tych poprzednich.Fotki mogę przeslać jutro ,ale jest on w PLUSIE i tam można go zobaczyć na plakacie i na regale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z takiego klucza i jestem bardzo zadowolony. http://www.allegro.pl/item323700406_klucz_dynamometryczny_10_210_nm_mannesmann_gratis.html

Cena niska, a jakość wykonania bardzo dobra. Zakres wystarczający do normalnych prac przy aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie taki jak nakonra jest w Plusie za 56zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie taki jak nakonra jest w Plusie za 56zl.

 

wobec tego jutro przejadę się do plusa obadać co i jak ;)

 

no więc udało się i kupiłem ostatnią sztukę :)

co prawda jeszcze nie rozpakowałem ale i tak uważam, że za 59,99pln i z 36-cio miesięczną gwarancją warto było

szkoda póki co wydawać mi 250pln jak i tak nie będę zarabiał tym kluczem a do moich potrzeb w zupełności ten z plusa mi wystarczy

wszystkim dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego pistoletu do bitow ,ale chyba wart bez niej tej ceny.Musisz się spieszyć bo wczoraj o 14 były ostatnie 4 szt.(w plusie gdzie kupilem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podać namiary na ten sklep - plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może podać namiary na ten sklep - plus?

 

nie wiem czy zauważyłeś, ale te posty pochodzą z marca, więc juz promocja się dawno skończyła. PLUS to taka sieć marketów spożywczych z duperelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PLUS to taka sieć marketów spożywczych z duperelami

 

PLUSów już nie ma wykupiła je Biedronka, a w Biedronce kluczy dynamometrycznych nigdy nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

szukam klucza dynamometrycznego do b5 i się zastanawiam jaki przedział powinien mieć ? i czy może polecicie jakiś klucz ?

 

http://allegro.pl/mannesmann-klucz-dynamometryczny-10-210-nm-1-2-i5020335210.html uzywał ktoś takiego kluczy czy skrzywdzę im auto, np przy świecach itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zależy do czego chcesz go używać?, jeżeli np do przykręcania kół,to za te pieniądze tej firmy i w tym zakresie będzie ok. Ja używam klucze firmy Proxxon. Jeden mniejszy w zakresie od 6-30Nm, drugi większy od 40-200 Nm. Do rozrządu przydaje sie ten z mniejszym zakresem i jest w miarę dokładny. Do prac wymagających większego momentu zdaje egzamin ten większy,choć dokładność pomiaru jest obarczona większym błędem .Ogólnie firma Proxxon produkuje niezłe klucze i jestem z nich zadowolony. Lepiej dołożyc parę złoty więcej i kupić z wyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności