Skocz do zawartości
Gość kuba84

Nie odpala !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kuba84

Witam

zwracam sie z takim pytankiem :

kupilem b5 po lekkim uderzeniu, wymiana pasa przedniego, chlodnic itp, podczas naprawy wyciagniety byl silnik i teraz po zlozeniu nie chce odpalic, wyglada na zapowietrzonego, po przekreceniu stacyjki zachowuje sie normalnie gasna kontroliki itp, slychac specyiczne "cyk" silnik kreci a nie odpala :(

Dodam ze zostala jeszcze wymieniona turbina !

Czy ktos mial podobny problem ? i moze mnie naprowadzic w jakaś strone.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuba84, napewno nie jest to zapowietrzenie żadne.

na moje oko - coś z elektryką. posprawdzać wszystkie połączenia dokładnie. jesli nie było rozpisane co z czym - ientycznego passata obok i sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba84

no zobaczymy dzis, wieczorem juz powinienem wiedziec czy wyjade czy znow rowerek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto złożone.

Skoro nie chce zapalić to od tego jest diagnoza. Jeśli jest możliwość podpięcia auta, to trzeba to zrobić. Być może wyskoczy jakaś wskazówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba84

znajomy elektryk ma dzis podjechac chociaz nie sadze ze podpiecie pod kompa cos zmieni, dzwonilem do serwisu VW i twierdza ze na kompie zadne bledy nie wyskacza. Sam nie wiem komu wierzyc, poki co pozostaje mi czekanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błędy zapisały się.

Komputer napewno nie naprawi auta, ale wyciągnie informacje zapisane w kompie auta.

Może to być "brak lub słaby sygnał z czujnika położenia wału", brak lub słaby sygnał z transpondera" i wiele, wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj masz znaki.

nie żebym się czepiał, ale gdzie :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, czyli u mnie (i nie tylko u mnie) na HDD, a kuba84 zapewne dane o swoim silniku też ma u siebie.

Może nie czytał regulaminu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba84

Panowie kod bledu 18034 co moze oznaczac i moze ktos wie jak z tym soie poradzic !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAFO, jak zwykle masz rację. kuba84 - podaj więcej danych samochodu (najlepiej wszystie i to w podpisie)

 

ps: JAFO - daj znak życia na gg jak bedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba84

panowie teraz juz jest ok :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewłaściwe kodowanie TCM

Niewłaściwe zestawienie rezystora w ECM.. (jakiego rezystora? zamienione czujniki?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba84

juz jestem prawie pewien czemu nie pali ... rozrzad przeskoczyl o 3 zabki i brak cisnienia ... a wiec pewnie bedzie silnik do roboty :( dramat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić, jakie jest ciśnienie należy prawidłowo założyć pasek rozrządu i dopiero sprawdzać ciśnienie. Mam nadzieję, że tak było robione. Bez właściwego ustawienia kół rozrządu wskazania napewno będą zaniżone, bądź w ogóle nie będzie odczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:614: Jesli zawory napędzane paskiem nie domykają się więc skąd ma być ciśnienie.

- najpierw auto do mechanika

- potem prawidłowo zakładamy pasek (a jeśli już to nowy napianacz i pasek + rolki)

- nastepnie sprawdzamy poprawność działania silnika (przy 3 zębach nie powinno nic się stać z zaworami)

- ale kompresję sprawdzić można dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności