Skocz do zawartości
Gość ebarc1

Demontaż foteli przednich?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ebarc1

Czy ktoś może ma jakąś instrukcję albo podpowie jak wymontować przednie fotele w B5?:confused:

Z góry dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc kolego,

czy te torxy, które trzeba wykręcić to 23? musze kupic w sklepie, ale nie byłem pewien jaki numer, wydawało misie, że trochę mniejsze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które trzeba wykręcić to 23

 

Tam nie jest podany rozmiar klucza tylko siła dokręcania 23 N*m. A rozmiaru nie pamiętam mogę sprawdzić jutro i tu napisać.

 

EDIT

 

Mądre księgi mówią że to jest M8x22 lub M8x25 czyli torx na śrubę 8 mm

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie demontaż przednich foteli polegał na odkręceniu 2ch srubek krzyżakowych i zdjęciu osłony... tylko wysunąć z szyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc kolego,

czy te torxy, które trzeba wykręcić to 23? musze kupic w sklepie, ale nie byłem pewien jaki numer, wydawało misie, że trochę mniejsze

pozdrawiam

Do odkręcenia tych śrub idzie normalny klucz, bodajże 13 jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do odkręcenia tych śrub idzie normalny klucz, bodajże 13 jak dobrze pamiętam.

 

Oj chyba się mylisz kolego sprawdź w etce pisze trox i u mnie w realu też był trox

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba, którą należy odkręcić do wyjęcia foteli to nie jest na pewno torx. Znalazłem w Etce napisane jest nakrętka z łbem 6-kątnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź KOSIAD.

ja mam torxy. dziwie sie, że piszeą niektórzy, że szesciokątne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwie sie, że piszeą niektórzy, że szesciokątne...

..ehe..

Nie wiem po co odkręcacie jakieś torxy, skoro wystarczy odkręcić 2 śruby sześciokątne trzymające szynę i plastiki, które ochraniają szyny boczne. I już mamy fotel wyjęty...

Dziwie się... ludzie... ludzie...

img1760u.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem po co odkręcacie jakieś torxy,

 

Witam

 

zima18 bez odkręcenia tych śrub nie wyjmie się fotela - a to są torxy

 

Na twojej fotce jest jak by inaczej - inne mocowanie fotela?.

 

Mój fotel (przód - mocowanie) ->fotel.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rocznikach od 96 do chyba 98 bylo mocowanie na torx a juz w tych nowszych modelach jest na srube 13. ja tak mialem jak wymienialem fotele od 3BG do 3B w swoich malem torx a w nowych na klucz 13:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tak mialem jak wymienialem fotele od 3BG do 3B w swoich malem torx a w nowych na klucz 13

zgadzam się z kolegą również wymieniałem fotele , w starych fotelach miałem torxy, a w nowych od lifta śruby na klucz 13 :).

PozdraVWiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie :D zrąbałem gwint w jednej z tych śrub ... może mi ktoś powiedzieć jak to teraz odkręcić ? :/ może ktoś wie jak? :D

Edytowane przez czajek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwint w śrubie czy okręciłeś łeb śruby? Jeżeli sam łeb to spróbuj go naciąć czymś i spróbować odkręcić śrubokrętem płaskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji wymontowania siedzień(zdjęciach) napisali, że trzeba założyć "przystawke poduszki powietrznej" czy jest on faktycznie potrzebna, czy tylko tak pisza, aby zarobić na cześciach. Chciał bym fotel wymontować w celu naprawy podgrzewania. Czy można tą przystawke zastąpić czymś innym:) Oraz która wtyczka jest od poduszki a która od grzania

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w instrukcji wymontowania siedzień(zdjęciach) napisali, że trzeba założyć "przystawke poduszki powietrznej" czy jest on faktycznie potrzebna, czy tylko tak pisza, aby zarobić na cześciach. Chciał bym fotel wymontować w celu naprawy podgrzewania. Czy można tą przystawke zastąpić czymś innym:) Oraz która wtyczka jest od poduszki a która od grzania

Pozdrawiam

nie jest potrzeban żadna przystawka tylko odłącz aku przed rozpinaniem kostek (zielona od siedzeń żółta od poduchy jeśli się nie mylę) żeby zrobić grzanie nie trzeba wymontowywać fotela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał liss_ek

w instrukcji wymontowania siedzień(zdjęciach) napisali, że trzeba założyć "przystawke poduszki powietrznej" czy jest on faktycznie potrzebna, czy tylko tak pisza, aby zarobić na cześciach. Chciał bym fotel wymontować w celu naprawy podgrzewania. Czy można tą przystawke zastąpić czymś innym Oraz która wtyczka jest od poduszki a która od grzania

Pozdrawiam

 

nie jest potrzeban żadna przystawka tylko odłącz aku przed rozpinaniem kostek (zielona od siedzeń żółta od poduchy jeśli się nie mylę) żeby zrobić grzanie nie trzeba wymontowywać fotela

Słyszałem, że właśnie trzeba, ale jak wiesz jak to zrobić bez wyciagania, to jak być sie podzielił ta informacja. Było by super :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem, że właśnie trzeba, ale jak wiesz jak to zrobić bez wyciagania, to jak być sie podzielił ta informacja. Było by super :)

Pozdrawiam

ja to opisałem we właściwym temacie chyba nawet poszukaj ale napisze jeszcze raz

1.odłączasz aku

2.ściągasz plastik na około siedziska - trochę gimnastyki będzie przy tunelu ale wyjdzie

3.rozpinasz kostki grzania siedzeń (zielona chyba)

4.sprawdzasz czy jest przejście na grzałce

5.jeśli brak to wyhaczasz z pod blaszanego szkieletu fotela mocowanie tapicerki

6.wychaczasz pręty i ściągasz matę grzewczą

7.naprawiasz miejsce przerwanie lutowaniem

8.składasz wszystko do kupy

W punkcie 5 i 6 trochę cierpliwości trzeba ale da się

Jak coś to pisz na gg

P.S.

Sory za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laickie ale jednak ... na co zwrócić uwagę kupując stołki z przeznaczeniem do B5 FL sedan: namierzone to wer. półskóra z anglika, będę miał możliwość ich zobaczenia na żywo ale jednak nie chcę niczego pominąć:

 

- na co zwrócić uwagę ?

- jakie jest ryzyko jeśli to np. b5 kombi albo samo b5 ?

- czy da się dokupić same boczki tylne obok siedzeń (bo w tym zestawie nie ma) ?

- jaki musiałby być orcznik auta aby kostki pod AirBag podeszły bez problemu ja mam z 2001 ?

Edytowane przez macherstudio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności