Skocz do zawartości
Gość Levuss

Passat B5 1997-1999 1.9 TDi 110 km zalety i wady

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem AFN to najlepsza jednostka WV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coz.....dokonalo sie hehehe. Pojechałem sam i kupiłem od pierwszego wlasciciela z Niemiec - kierowca rocznik 52 :-).

Ale kupiłem 90KM. W zupełnosci mi wystarcza. Poki co jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś 90KM ze zmienną geometrią (AHH silnik), to nieświadomie kupiłeś silnik z pompą 11 :) który ma duży potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tylu w bagazniku bedzie oznaczenie ? czy to AHH na nalepce znamionowej?

 

No i właśnie sprawdziłem AHH

czyli mam się cieszyć??????:-)

Edytowane przez zaorinhio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na naklejce w bagażniku jest oznaczenie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądz razie im wiecej bajerów tym wiecej rzeczy do psucia.

 

Święte słowa! Na prawdę radzę je sobie wziąć do serca, by potem na auto nie wydawać fortuny. :) Dlatego w moim jedyne bajery to właśnie klimatyzacja i radio.

 

A AFN jest fajnym silnikiem - niskie spalanie (sam nie odnotowałem wyższego niż 6l/100km i to z klimą), wyprzedzać też jest czym, auto komfortowe, miejsca tyle, że bez większego problemu idzie jechać w 4 dorosłe osoby (Audi A4 ilością miejsca nie dorównuje Passatowi, dopiero A6 ma porównywalną ilość przestrzeni). Płynnie przyspiesza. Tylko nie należy mu deptać w podłogę, bo to wcale nie zaowocuje tym, że nagle z 80 km/h zrobi się 160 km/h. W swoim póki co ani plamki rdzy nie widzę, powymieniałem płyny, części eksploatacyjne. A tak to leję ON i w drogę.

 

Podsumowując - polecam! :)

 

PozdraWViam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczki dobre.Jednak w dużo widziałem dużo wycieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silniczki dobre.Jednak w dużo widziałem dużo wycieków.

 

ciekawe jakie miały prawdziwe przebiegi ?

mojej żony afn ma 285 tys km i zero wycieków zero brania oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja ruwniesz nie bende powielał jedynie slusznych opinjii i nie będę starał się być orgjinalny ale skromnie dodam że mój Passeczek w którym jestem zakochany i mugbym w nim nocować z całom rodzinom powstał na deskach kreślarkich Niemjeckich konstruktoruf ktorzy wymyslaili pojazd pancerny do walki na LÓku? Kurskim i jak wiadomo jest on niezawodny i bezawaryjny tak jak mogom to potwierdzic inni koledzy na forum nie trapiom go bolonczki rzadne i nic w nim nie czeszczy a jedyne co w nim zrobiłem to morzna podciongnąć pod zyzycie exploat5acyjne i po miesioncu od zakupu wymieniłem przedni zawias zrobiłem regeneracje pompy i końcuwek bo przy butowaniu letko lały no i turbina klenkła po miescie pali średnio około 3.5 l/100 km ale to zależy od buta ja daje tak 180-190 na godzine to mi tak pali ale za to legendarne AFN jak wiadomo jest niezniszczalne i morzna zalać czerwonąś i bio i różowom i żółtom to oszcvzendność jest typowe bolonczki som opisane na forum jest tego około 8 tysionce postow ale jak sie dba tak sie ma poza tym ałto jest bezawaryjne i godne polecenia ja za swoje z 1998 roku dałem 12 tysi a włorzyłem tylko 8 na drobne naprawy (ale tylko jak muwiłem eksploatsacyjne) poza tym leje tylko olej (około 3,5 l/10ooo km) bo turbo letko pószcza ale dyma niebieskiego jeszcze dużego niema bo w lusterku widze wszystko nic nie czeszczy także jednostka jest dopracowana i po czipie wciska w fotel i powiem tylko rze sie w swoim zakochałem a jak dałem ledy z carfura na pszót to mi sie poprawił fspułczynnik Cx i spalanie na posoju spadło z 0,6 na 0,5 także ałto godne polecenia a jak kupisz od niewidomego oficera wermahtu to bendziesz zadowolony i z preztiżu i konfortu i tak jak pisałem pszes ten rok nawet złotófki nie dołożyłem tylko naprawy eksploatacyjne

 

Popraw ten tekst proszę.

Nie wspomnę nawet o interpunkcji.

 

GURAL

 

To jest hit sezonu... Dawno się tak nie uśmiałem. Radzę przeczytać uważnie :)

A swoją drogą chciałbym zapytać, jaką wartość pokazuje komputer spalania chwilowego podczas jazdy z góry na biegu bez gazu? (hamowanie silnikiem) chodzi mi o silnik afn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja też jestem zadowolony z tej jednostki napędowej, dla mnie najważniejszą zaletą jest ekonomika tego silnika w miarę tanie części i umiarkowany apetyt na ropkę.

-ostatnim czasie jechałem 175 km na A4 prędkość 120-140 przy włączonej klimie tam i z powrotem tj.350 spalił troszeczkę ponad 18 litrów ropy.

 

...tak że na czas paski,filtry i oleje i długo ci posłuży!

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jakie miały prawdziwe przebiegi ?

mojej żony afn ma 285 tys km i zero wycieków zero brania oleju

Przebiegów tamtych nie znam bo nie moje ale jeżeli silnik zrobi ok 200tys.i nie ma wyciekow to nie powinno być do końca.Takie sprawy wychodzą w początkowej eksploatacji.Nawet uszczelka pod głowicą musi mieć przyczyne.Widziałem takiego który śmigał do ok.160,org.Pozniej poszła uszczelka a przyczyna była we wżerach na bloku.Dziury zostały zaklejone odp. klejem i dzisiaj ma prawie 280 tys. i nic sie nie dzieje.Najlepszą jednostką z b-4 b-5 są jednostki 90KM i w opini ekspertow i uzytkowników.Wiadomo że jest różnica w przyspieszaniu i jezdzie z klimą 110-tką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-ja swojego paska kupiłem z przebiegiem ok 190 tyś od Niemca w 2010 roku cena 2800 euro, zaleta: autko pięknie utrzymane w środku jak i na zewnątrz wada: masa części oryginalnych które ja musiałem wymienić:

 

1. zawieszenie przednie.

2. łożyska kół przednich i piasty tylne.

3. tarcze hamulcowe+klocki.

4. akumulator.

5. mikro styki drzwi.

6. świece żarowe, uszczelnienie pompy wtryskowej.

7. naprawa klimy itp.

z 5 tyś poszło ale teraz jeżdżę i cieszę wafla bo autko cudeńko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaniek1992

Moj tata kupił sobie passata z 97 roku wersja basis z ulepszeniami, silnik AFN TDI 110KM 260 tyś przebiegu i powiem że nie ma równych. Po zakupie zmienił tylne zawieszenie, filtry i jeździ gdzie chce i kiedy chce. A moc w pełni zadowalającą, na 3 biegu jeszcze kotłuje ostro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich odgrzeje stary temat ale planuje zakupić passata w kombi z lpg lub to na co zwrócić uwagę?czy na diagnostyce wyjdą bolączki tego modelu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności