Skocz do zawartości
arturp

Stacyjka się przycina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Problem ze stacyjką jest taki, że aby odpalić silnik trzeba się dobrze zaprzeć i docisnąć kluczyk do wewnątrz stacyjki, wtedy odpali. Przy próbie bezsiłowego przekręcenia stacyjki, jak w większości aut, gasną wszystkie kontrolki, tak jak przy zablokowaniu zapłonu przez alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż czy nie kostka , ale stawiałbym na "języczek" wewnątrz stacyjki.....standard w paskach i golfach .

Podjedż do jakiegoś "kluczyka" to zapewne zrobi Ci to od ręki....chyba że chcesz sam się bawić , musiałbyś rozebrać stacyjkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .. A wiesz może co jest przyczną takiego piskliwego niegłośnego dzwięku przy włączeniu świateł na zapalonym silniku ? Mam ten samochód od niedawna i zbieram dopiero doświadczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie o czym mówisz(piszesz) ale może masz założony jakiś "piszczek" przypominający o włączeniu światełek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , ten sam dzwięk jest słyszalny w momencie kiedy ręcznie reguluję wysokość świateł, takim pokrętłem przy kierownicy (po lewej stronie)

czy to możliwe żeby one automatycznie się regulowały przy różnych przechyleniach auta.? Tak myślę że to kwesia przesmarowania jakiś siłowniczków od tej regulacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

czy to możliwe żeby one automatycznie się regulowały przy różnych przechyleniach auta.? ....

 

oj nie....to nie te auta , to w ksenonach jest ;)

 

natomiast co do siłowników , to owszem jest taka opcja, gdyż w momencie włączenia światełek siłowniki startują z pozycji zerowej do stanu wg. ustawionego pokrętła i może to właśnie słyszysz również przy "ręcznej"regulacji z konsoli pasażera ......ale u mnie nic nie skrzypi , nie wiem jak musiałoby być zabrudzone żeby oddać z siebie dzwięki , mechanizm jest na plastiku przynajmniej w większości aut, w pasku nie miałem okazji rozbierać ( może dlatego że się nie psuja ? :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, jak masz regulacje świateł przy wyłączniku to maż też silniczki elektryczne przy lampach. Zdarza się, że coś się kwasi i silniczek pracuje przez cały czas. Dlatego słyszysz dziwne dźwięki z okolic lamp. Sprawa jest prosta. Demontujesz silniczek (jakieś ćwierć obrotu w lewo czy w prawo, a następnie trzeba go odchylić żeby zszedł z zaczepu), rozbierasz i trzeba trochę przeczyścić jakimś preparatem do czyszczenia styków. Ja taką operację przeprowadzałem już dwa i nie ma problemu. Oczywiście, zawsze możesz kupić nowy i wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z stacyjka właśnie przerobiłem. Okazało się że kostka jest dobra tylko "języczek" stacyjki się wyrobił i nie paliło. Problemu nie da się zdiagnozować bez rozebrania stacyjki lub demontażu kostki. Jak kto woli. Ja najpierw dorwałem się do kostki i jak ją miałem na wierzchu to podłączyłem i wkrętakiem odpaliłem auto, czyli kostka była dobra. Po wymianie stacyjki auto odpala z kluczyka. Dużo na forum było wpisów nt wymiany kostki czy też stacyjki. W moim przekonaniu najlepiej się dobrać do kostki odkręcają kolumnę kierownicy (przy pedałach). Idzie to szybko i nie potrzeba żadnych ściągaczy. Natomiast stacyjki nie da się wymontować nie wiercąc dziury w korpusie (wiertło 2mm wystarczy). Jeśli już ktoś taką dziurę wywiercił to proponuję rozpocząć prace od demontażu stacyjki i sprawdzenia wkrętakiem czy auto odpala. Nie polecam stacyjek niefirmowych, nie da się przełożyć wkładu i trzeba jeździć z dodatkowym kluczykiem. Lepiej spreparować coś z używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się wierci ten otwór, może zdjęcie jakieś masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie zrobiłem, ale poszukaj na allegro stacyjek. Jest tam sporo stacyjek o których sprzedający nie piszą, że nie oryginalne, ale po wywierconym otworze widać że ktoś już przy tym majstrował. Zawsze można się temu przyjrzeć. Najlepiej jak byś wziął do ręki stacyjkę, wtedy wszystko stanie się jasne. Stacyjka przed wyjęciem jest blokowana płaską sprężynką, którą (po wywierceniu otworu) należy docisnąć w trakcie wyciągania stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności