Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

Koło dwumasowe decyzja o wymianie

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, StreamHD napisał:

Wybierz się w miasto. Jak w korkach przeciągniesz się kawałek czasu i przy ruszaniu auto jeszcze nie będzie dostawało szarpaniny, nie będzie ryku i stuku to chyba nie ma wyraźnej potrzeby zmiany dwumasy. Jeżeli biegi też zmieniasz bez problemu, nie ślizga się itp. to sprzęgła ruszać nie musisz.  

Najpierw trzeba się zastanowić czy naprawdę jest potrzeba wymiany.  U mnie nie było żadnych objawów zużycia oprócz jednego - jak często ruszałem czyli typowe ciąganie się w korku to dwumas się jakoś gotował chyba bo auto dostawało takiego szarpania, że strach było jechać.  Jak się leciało w trasie i to wszystko się wychłodziło to działało sprawnie, a potem znowu korki i szarpanina.  I ja musiałem faktycznie zmienić.  

 

Czy u Ciebie są ewidetne problem z poruszaniem się, stuki, hałasy czy sobie zawibruje raz na jakiś czas? 

Jak na razie tylko zawibruje tak parę razy potem ze 2 sekundy spokoju potem znowu zabuja i znowu 3 sekundy spokoju. A ze sprzęgłem to już za połową bierze sprzęgło i jak robię redukcję z 3 na 2 to jest taki  dziwny pisk. I jak zmieniam biegi i dodam gazu to jest takie uderzenie jakby na przegubach był luz . Ale przeguby były 4 miesiące temu wymieniane. Ale takich objawów jak opisujesz to jeszcze nie mam. I tak się zastanawiam jak jeszcze nie ma takiej potrzeby wymiany to ile jeszcze mogę na tym pojeździć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem ze względu na koszty naprawy, tak za jednym razem płacisz za wymianę sprzęgła i dwumasa. To jak długo pojeździsz to tylko Bóg wie. Mi mechanik tez mówił że dwumasa padła ( przy odpalaniu słychać było metaliczny stukot) a okazało że docisk pękł ale i tak wszytko wymieniłem. Kupiłem LUK nie warto oszczędzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2018 o 13:11, Pisek napisał:

Jak na razie tylko zawibruje tak parę razy potem ze 2 sekundy spokoju potem znowu zabuja i znowu 3 sekundy spokoju.

No jeżeli to tak cały czas nawala to nie ma co się zastanawiać tylko zmieniać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeden koszt i dwa problemy z głowy. A jeszcze zapytam ile Ty dałeś za ten komplet od Luka i jak długo już na nim jeździsz? Bo widziałem różne ceny właśnie tego zastawu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A wymieniał ktoś dwumase w aucie z systemem start/stop? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 na pewno nie  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście B5 jest jeszcze wolne od tego typu zbędnych gówienek ;) i m.in. dlatego - po prawie 6 latach jazdy - wcale nie mam ochoty go wymieniać na coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.03.2018 o 11:36, Pisek napisał:

No właśnie jeden koszt i dwa problemy z głowy. A jeszcze zapytam ile Ty dałeś za ten komplet od Luka i jak długo już na nim jeździsz? Bo widziałem różne ceny właśnie tego zastawu. 

Ja dałem za komplet LUK 1750zł i jeżdżę na nim już ok 5lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mi właśnie mechanik powiedział że są dwa rodzaje do mego paska. Jeden kosztuje 1680zl a drugi 1780zl. No to naprawdę ładnie się trzyma. To nie będę się nawet już zastanawiał. Wielkie dzięki za info . Pozdrawiam. 

Edytowane przez marcin_pesel
Nie cytujemy posta bezpośrednio pod nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2018 o 18:10, Obywatel napisał:

Na szczęście B5 jest jeszcze wolne od tego typu zbędnych gówienek ;) i m.in. dlatego - po prawie 6 latach jazdy - wcale nie mam ochoty go wymieniać na coś nowszego.

 

Przesadzasz :) . To nie gówienka tylko części polepszające komfort. Są bardzo żywotne i wysiadają właśnie gdzieś przy trzecim właścicielu po 15 latach działania i setkach tysięcy przebiegu. Kupujemy zużyte auta i  potem jest narzekanie, że mam paska rok i wymieniam dwumase i turbine,a jedno i drugie za prawie 2 kafle. 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie co do kompletu:  dwumas + tarcza + docisk

wiem że do AVF pasuje P&P zestaw od BRD słyszałem również że pasuje od 2,5 tdi ( 6bieg)

tylko pytanie od jakich konkretnie silników  pasuje np AKN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, StreamHD napisał:

Kupujemy zużyte auta i  potem jest narzekanie, że mam paska rok i wymieniam dwumase i turbine,a jedno i drugie za prawie 2 kafle. 

Mam Passata 6 lat. Nie rąbie mnie jakoś strasznie po kieszeni. Jest na bieżąco wszystko robione co trzeba. Wiem co mam i na nic nie narzekam. Skoro dobrze jeździ, to po co mam zmieniać na inny? Zupełnie nie przemawiają do mnie dzisiejsze auta obsługiwane jak smartfon. Nawet B5FL jest dla mnie w niektórych miejscach zbyt nowoczesny, a już na pewno niczego mi w nim nie brakuje. To po co mam go sprzedawać? Wyrosłem już z traktowania samochodu jako gadżetu. Auto ma jeździć i Passat to wymaganie spełnia z nawiązką.

P.S. Pisząc gówienko miałem na myśli system start-stop, którego bym nie zdzierżył.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie.

Posiadam Passata z 1998r 1.9 AFN. Powoli szykuje się na zmianę na jednomasa. Znalazłem komplet w dość rozsądnych pieniądzach koło jednomasowe i sprzęgło z 1Z. Nie wiem niestety czy docisk i wysprzęglnik z dwumasa pasuje P&P do zestawu z 1Z. Jeśli ktoś się orientuje w temacie to proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności