Skocz do zawartości
Gość radsol

komunikaty z radio i navi na zegarach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radsol

witam, potrzebuje pomocy, a mianowicie informacji jak podłączyć 3 "magiczne" kabelki z wiązki od navi MCD do zegarów (pełen fis). W radio kumam przepinam 3 piny do zielonej kostki ale w zegarach to już mam rebus.

Zegary mają wprawdzie 3 gniazda - ale niestety środkowe jest ślepe. mniemam że podłączyć muszę się do wiązki can. I tu pytanie, jak, gdzie?

proszę o info

pozdrawiam

ps zegary już są zamontowane klucze wgrane i brakuje mi tylko do szczęścia wyświetlania komunikatów z radio i navi na fis'ie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radsol

dzięki,

jestem już bliżej niż dalej. Jest jakiś patent na nie niszczące otwarcie kostek (wtyków), i wyjęcie pinów do przeniesienia do kostki którą mam nadziej uda mi się otworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darko

A ja myślałem że tylko ja mam taki problemik - spedzający sen z powiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radsol

okazuje sie że jestem dalej niż bliżej (daleko w lesie), postępują zgodnie z schematem -

wariant 1

„środkowy” kabelek połączony w mini iso do 9, a w zegarach do 31, tu nie można się pomylić

8 z mini iso do 30 w zegarach i 10 do 32 w zegarach

pokazuje tylko stop check coolant . Service manual (płynu mam tyle ile powinno być)

i wykazuje że jest -39 stopni oraz pali się kontrolka (abs)

wariant 2

„środkowy” kabelek połączony w mini iso do 9, a w zegarach do 31, tu nie można się pomylić

8 z mini iso do 32 w zegarach i 10 do 30 w zegarach

pokazało że walnięty czujnik temp oleju i tu WOW aktywował się IMOBILAJZER (fuck)

a komunikatów z radia i navi nie było ani przez pół sekundy

 

HELPPPPPP

ps jestem udupiony bo auto w garażu i nie odpala

stare zegary były z 12.2003 i nowe tez są z 12.2005 (o co kaman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie żaden to problem:

ISO zielona ------- Licznik 32pin zielone

pin 8-------------------30

pin 9-------------------31

pin 10-----------------32

 

Sprawdź kodowanie licznika, jeżeli chcesz aby Ci się pokazywały komunikaty to do istniejącego numeru kodowania musisz dodać 16 ( czyli jak np masz teraz 05XXX to z komunikatami masz 21XXX).

Musi działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi działać.
Niekoniecznie. Jeśli dobrze zrozumiałem, to licznik był wymieniony na taki z FIS-em. Jeśli ten nowo wstawiony był używany to nie musi działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radsol

dziś sprawdziłem na spokojnie jak sie podłączyłem,

jest tak jak w moim poscie - wariant1, analogicznie tożsamo z rozpiską kolegi PogromcA

dodatkowo upewniłem że np jakiś pin sie nie skrzywił etc. - wszystko jest cacy jeśli chodzi o kabelki czyli tak jak powinno być.

sorki za laizm ale to kodowanie ma być w liczniku czy w radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie. Jeśli dobrze zrozumiałem, to licznik był wymieniony na taki z FIS-em. Jeśli ten nowo wstawiony był używany to nie musi działać.

Czy możesz napisać co ma do tego to czy licznik był używany czy nie?

 

dziś sprawdziłem na spokojnie jak sie podłączyłem,

jest tak jak w moim poscie - wariant1, analogicznie tożsamo z rozpiską kolegi PogromcA

dodatkowo upewniłem że np jakiś pin sie nie skrzywił etc. - wszystko jest cacy jeśli chodzi o kabelki czyli tak jak powinno być.

sorki za laizm ale to kodowanie ma być w liczniku czy w radio?

Kodowanie ma być w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możesz napisać co ma do tego to czy licznik był używany czy nie?
Mogę. Jeśli był używany z navi po szynie can np z MCD, to teraz navi po 3 drutach nie będzie chodzić z FIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę. Jeśli był używany z navi po szynie can np z MCD, to teraz navi po 3 drutach nie będzie chodzić z FIS.

 

Nie zgodzę się z tym. Nie było liczników specjalnie pod navi MCD czy inne, a can to mają wszystkie liczniki od połowy 99 roku.

To znaczy że jak już ktoś w przeszłości np. połączył ten jego licznik z MCD po canie to w tym liczniku coś się takiego stało że już po 3 kablach nigdy nie ruszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radsol

na 99% chodził w takim zestawie jaki ja mam tz:

3BG 2004 (AVF) rok z MCD/

jeśli to ma znaczenie to auto w którym chodziły te zegary też miało multilunkcję

zegary są wolne od błędów i sprawne w 100%, nie wykazują żadnych błędów (status samochodu OK)

może w sobotę jak grypka odpuści to uda mi się uda sprawdzić kodowanie"( czyli jak np masz teraz 05XXX to z komunikatami masz 21XXX)" wg podpowiedzi kolegi POGROMCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się z tym.
Masz prawo.

 

Nie było liczników specjalnie pod navi MCD czy inne, a can to mają wszystkie liczniki od połowy 99 roku.
Jedno i drugie to prawda.

 

To znaczy że jak już ktoś w przeszłości np. połączył ten jego licznik z MCD po canie to w tym liczniku coś się takiego stało że już po 3 kablach nigdy nie ruszy?
Nie pisałem, że nigdy, ale bez przerobienia licznika nie ruszy po 3 drutach. Aby to zrobić muszę mieć licznik u siebie, na stole. I nie da się tego opisać. Trzeba usiąść i robić. Jeśli kiedyś robiłeś coś z licznikami to powinieneś wiedzieć o czym piszę. Ja już to kilka razy robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przyznam szczerze że za nie bardzo wiem co Ty tam przerabiasz. Mi zawsze chodziło po 3 kablach, kwestia przeprogramowania.

Czy to jest jakaś przeróbka sprzętowa czy programowa, jeżeli oczywiście można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to jest jakaś przeróbka sprzętowa czy programowa
Programowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeflashujesz safe wsadem z takiego samego i bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radsol

no i nic nie ruszyło, wszelkie opcje kodowania nic nie dają, nic nie przyjmuje a komunikatów jak nie wyświetlało tak nie wyświetla nadal. nic tylko się napić (mleka af korś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności