Skocz do zawartości
lukas63

[avatar] Równi i równiejsi

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego mogę dać tylko avatar o max rozmiarach 80x80???? Dlaczego inni mogą mieć większe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszego punktu widzenia sytuacja wygląda tak jak opisujesz, ale jest zupełnie odwrotnie.

Po przenosinach na nowy skrypt avatar mógł mieć nieograniczone wymiary, jednak na początku tego tygodnia zmieniliśmy to i teraz wszystko jest zgodnie z regulaminem forum tzn. max.wymiary to 80x80

 

Cały szkopuł tkwi w tym, że nie jestem w stanie zmniejszyć wszystkim użytkownikom z ponadwymiarowym avatarem na prawidłowy rozmiar, jednak gdy będą chcieli uaktualnić zdjęcie, to wymagania co do wielkości avatara ich jak najbardziej załapie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały szkopuł tkwi w tym, że nie jestem w stanie zmniejszyć wszystkim użytkownikom z ponadwymiarowym avatarem na prawidłowy rozmiar, jednak gdy będą chcieli uaktualnić zdjęcie, to wymagania co do wielkości avatara ich jak najbardziej załapie

 

Proponuje vacatio legis - czas na zmienienie avatara do takiej wielkości jaka jest w regulaminie, np. miesiąc - po tym okresie jeżeli ktoś się do regulaminu nie zastosował skasować tego avatara

Gdybym wiedział, że zmniejszany jest avatar to z pewnością bym go nie aktualizował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym wiedział, że zmniejszany jest avatar to z pewnością bym go nie aktualizował
z pewnością byśmy się o to upomnieli w trybie jak wyżej ;) jeszcze parę zmian nastąpi i dopiero wtedy ogłosimy je hurtem - żeby nie wprowadzać informacyjnego bałaganu co chwilę - prosząc i delikatnie grożąc ;) ale Wy zawsze zobaczycie wszystko wcześniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - avatary tak obciążają bazę danych, że można będzie wgrywać tylko takie miniaturki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bazę a powierzchnię dyskową i transfer. poza tym schludniej wygląda całe forum z mniejszymi obrazkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poza tym schludniej wygląda całe forum z mniejszymi obrazkami...

 

No nie wiem - era monitorów z rozdzielczością 800x600 chyba już minęła

 

nie bazę a powierzchnię dyskową i transfer.

 

Dopiero teraz zauważyłem, że skrypt zgrywa avatar na serwer -a nie lepiej wprowadzić opcję odnośnika do zewnętrzngo obrazka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, chodzi o to, żeby avatar nie był w widoku postu dominujący. to treść ma być ważna. avatar to dodatek, nie główna wartość każdego posta..... tak samo nasze belki zostaną pozmniejszane - są za duże.

 

nie lepiej wprowadzić natomiast opcję odnośników, gdyż po załadowaniu odnośnika można by zmienić sam plik na zewnętrznym serwerze na o wiele większy. oczywiście strona by go sobie przeskalowała, można by wgrać jakiś skrypt sprawdzający wielkość itp itd. ale po co? dodatkowe, niepotrzebne instrukcje?

 

strona ładowała by się o wiele dłużej, bo na pewno znalazłyby się osoby, które zamieszczałyby avatary po 500kb.... co prawda nie byłyby ładowane z naszego serwera ale sam proces byłby o niebo dłuższy. pomyśl również nad tym, że 10 avatarów zewnętrznych z niekontrolowaną wielkością 500kb x 10 = 5MB. tu również dbamy delikatnie o Was. wiem - napiszesz, że czasy łącz 128kb minęły ale pomnóż sobie te wartości przez ilość stron i avatarów, które codziennie oglądasz na stronie... niektórzy nie wiedzieliby w czym problem i narzekali na długi czas ładowania strony..

 

nie bede juz wspominal o tym, ze ktos wgra sobie avatar jako link, plik, do ktorego linkuje zniknie i odwolanie do zdjecia bedzie puste.. debilne czerwone krzyzyki w IE i wiecej pracy dla nas - w celu usuwania takich avatarow....

 

nie lepiej przyjac ograniczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poddaje się :zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z podpisem ??

Jak chcę sobie zmienić to krzyczy, że można max 100 charaktersów dać.

Ale 100 to jest za mało na podpis. Można by ograniczyć wielkość czcionki, a zwiększyć ilość literek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkość czcionki zmieniona na 2...a co do max.ilości znaków zwiększona do 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś ograniczenia co do wielkości grafiki w podpisie pojawiły sie może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ograniczenia są widoczne w profilu, zawsze przy polu do wgrywania zdjęć:

 

Pamietaj: Maksymalna wiekość obrazka to

500 na 100 pixeli lub 14.6 KB (lub mniejsze).

Kwestię wielkości obrazka w podpisie porusza również regulamin:

 

Podpis może zawierać 4 wiersze tekstu pisanego jednym rodzajem czcionki (dopuszczalne pogrubienia,linki i dowolne kolory) oraz grafikę o maksymalnych wymiarach 500x100 pikseli(max.rozmiar to 15KB) lub 6 wierszy tekstu pisanego jednym rodzajem czcionki (dopuszczalne pogrubienia,linki i dowolne kolory).

Podpis może być moderowany przez administratora lub moderatora!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielkość czcionki zmieniona na 2...a co do max.ilości znaków zwiększona do 200

 

Razem z BBCode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a co do max.ilości znaków zwiększona do 200

Ja postuluję zwiększenie ilości znaków. W 200 się nie wyrabiam. A skoro regulamin zezwala na 4 linijki podpisu to ograniczenie podpisu do 200 znaków jest jawnym łamaniem praw forumowicza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu a avatarze. Panowie nie jestem najlepszy jeśli chodzi o komputer i jego obsługe więc:

przysyłacie wiadomośc żeby zmienić avatar bo za duży, robie wszystko zgodnie z instrukcją i na koniec wyskakuje takie:"This JPEG image has the incorrect file extension" to czym dostaje wiadomośc pod tytułem "BŁĄD" od opiekuna jednej z grup: "Tródno 002.gif popraw sobie" No akurat to zostawie bez komentarza. W każdym razie dzięki kolego za pomoc!

Dziś jeszcze raz ta sama wiadomośc więc próbuje jeszcze raz i znowu to samo. Prosze wytłumaczcie jak to zrobić żeby było dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - opiekunowie grup regionalnych nie są od udzielania pomocy technicznej na forum. Od tego są administratorzy, junior administratorzy oraz support team. Niemniej przykro mi, że otrzymałeś wiadomość od kogoś z forum w formie jaką cytujesz.

 

Twój problem z wgraniem avatara polega na tym, że Twoja przeglądarka nieprawidłowo zapisuje Twój stary avatar - masz go w formacie GIF. Wystarczy, że na swoim dysku wcześniej ściągniętemu avatarowi zmienisz rozszerzenie na GIF (zamiast JPG/JPEG które przekłamała przeglądarka) i wgrasz go ponownie.

 

Dodam jeszcze, że wystarczy czasem zgłaszany opis błędu wpisać w wyszukiwarkę - już raz w tym poście podawałem rozwiązanie tego problemu.

 

Mam nadzieję, że pomogłem - daj znać o efektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś kłopocik jest próbowałem wgrać 4 gify i żaden się nie rusza .

Pozdrawiam Miłosz :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie były za duże? masz je gdzieś wrzucone żeby nam pokazać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności