Skocz do zawartości
53th

WskaŻnik temperatury(działa i nie działa)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wiem że problem niedziałającego wskażnika często się pojawia ale u mnie wskażnik działa na włączonym zapłonie a jak odpale silnik już nie.

Za wszystkie sugestie wielkie DZIĘKI.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zimne luty w tablicy zegarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to ponieważ wszystkie luty były poprawiane:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo31_08

Kolego 53th napisz coś wiecej tzn czy on działa na odpalonym silniku tylko błednie pokazuje czy wskazówka leży po prostu i ani mysli dzwignąć sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...właśnie na odpalonym silniku nie działa wogóle.Jak tylko zgasze silnik i włącze zapłon wskazówka podnosi się i pokazuje faktyczną temp.:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma żadnego pomysłu?:669:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź czy w momencie kiedy silnik pracuje jeżeli zewrzesz styki we wtyczce zdjętej z czujnika temperatury wskazówka się podniesie? Wlutowałeś na "stałe" stabilizator napięcia do płytki licznika, czy siedzi w podstawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się...wychyla się na maxa.Co to znaczy?

Stabilizator nie lutowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalisz silnik cała skorupa zaczyna drgać jeżeli stabilizator jest tylko wsadzony w podstawkę a jego radiator jak pewnie już wiesz jest przykręcony wkrętem do obudowy licznika nóżki tego elementu zaczynają " gubić" styk z podstawką zmniejsza się napięcie dochodzące do zegarów i zaczyna głupieć wskaźnik paliwa i temperatury. Ja zdążyłem kilka razy wyciągnąć licznik polutować wszystko co mi podpadało a zegary pokazywały co chciały i trzeba było porządnie palnąć w deskę nad licznikiem z prawej strony żeby się trochę ruszyły, kłopoty ze wskazaniami skończyły się od kiedy ściołem nożem do tapet plastik z podstawki na ile się dało i przylutowałem stabilizator do podstawki na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedż:).Jutro po pracy zalutuje ten stabilizator i napisze czy pomogło(mam nadzieje że pomoże:p)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za podpowiedż:).Jutro po pracy zalutuje ten stabilizator i napisze czy pomogło(mam nadzieje że pomoże:p)

Pozdrawiam

Zwróć uwagę przy lutowaniu żeby cyna nie zwierała nóżek stabilizatora, ja zostawiłem podstawkę bo obawiałem się , ze przy wlutowaniu stabilizatora bezpośrednio do płytki mogą mi sie poodklejać ścieżki od płytki.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobiłem tak jak proponowałeś i nic..tzn.wszystko po staremu:(Daje zapłon wskażnik działa,włanczam silnik wskażnik zdycha...chyba kupie jakiś nieoryginalny na allegro:669:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Zrobiłem tak jak proponowałeś i nic..tzn.wszystko po staremu:(Daje zapłon wskażnik działa,włanczam silnik wskażnik zdycha...chyba kupie jakiś nieoryginalny na allegro:669:

 

Jeżeli na włączonym zapłonie i wyłączonym silniku masz wskazanie temperatury, to wskaźnik temperatury jest raczej dobry. A jak ze wskaźnikiem paliwa pokazuje poprawnie?

 

Jedynie co jeszcze mogę zaproponować to sprawdzenie połączeń masy silnika, może jest luźne połączenie pomiędzy silnikiem a karoserią. Jak uruchomisz silnik(drgania) wzrasta rezystancja przejścia na tym połączeniu i wskaźnik temperatury umiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wskażnik paliwa działa poprawnie.Jestem pewien że na 100% masz racje z tymi połączeniami tylko właśnie chodzi o to że nie wiem gdzie zacząć szukać:(W komorze silnika nie ma niby dużo kabelków ale i tak dla mnie to za dużo:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Jestem pewien że na 100% masz racje z tymi połączeniami tylko właśnie chodzi o to że nie wiem gdzie zacząć szukać:(

 

Do zacisku akumulatora ze znakiem (-) minus jest podłączony gruby przewód(u mnie bez izolacji) idąc po tym przewodzie znajdziesz pierwsze połączenie do blachy karoserii pod akumulatorem idąc dalej przewód (u mnie już w izolacji) dochodzi do obudowy rozrusznika i jest przykręcony do jednej ze szpilek mocowania rozrusznika. musisz poszukać, które z przewodów wtyczki czujnika są podłączone do masy i sprawdzić czy to połączenie jest dobre niestety potrzebny byłby jakiś miernik. Zwróć uwagę na wszystkie przewody wychodzace z wiązek i przykręcone do bloku silnika żadne z tych połączeń nie może być luźne.

DSC02374.JPG

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem ktory mnie bardzo meczy... jest wielu mechanikow a kazdy mowi co innego.... kupilem passata b4 1994r. i nie dzialal wskaznik temperatury, wymienilem termostat czujnik temperatury i dalej nie dzila. Co to moze byc. z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Ci mówili mechanicy jeszcze ciekawego??

jedź na szrot, pożycz jakiś byle jaki licznik na chwilę i zobaczysz co jest popsute..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo slyszalem tez ze cos sie moze rozlutowac i to moze byc przyczyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chce sie dowiedziec ile jest czujnikow temp na silnik 19tdi 1z czy jeden czy wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności