Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pytanie czy masz tam w ogóle ESP, czy tylko sam włącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzic czy jest ESP a nie tylko włacznik?

 

---------- Post added at 18:38 ---------- Previous post was at 18:33 ----------

 

no własnie układ ESP nie działa mam tylko sam włacznik a ABS jest i działa poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcisnij i spróbuj zerwac ruzszyc z tzw piskiem zeby kola obracały sie w miejscu jesli nie da rady to znaczy ze ESP działa a jesli da rade to poszukaj czy masz do tego bezpiecznik jesli tak to znaczy ze albo jest przepalony albo czujnik którys uszkodzony/wysuniety albo włacznik albo poprostu go tam nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wcisnij i spróbuj zerwac ruzszyc z tzw piskiem

 

No przecież jak wciśnie to rozłączy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No przecież jak wciśnie to rozłączy ;)

ale przycisk działa w 2 str rozłacza i załacza a poza tym tak do konca nie wyłaczy układu przyciskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poza tym tak do konca nie wyłaczy układu przyciskiem

 

Nie będę wdawał się w polemikę bo już jest w innym wątku. Jeśli masz wyłączone ESP to z systemów aktywnych zostaje ci tylko ABS.

 

Albo wkleje:

 

Panowie! Jeśli posiadacie kod 1AT czyli System ABS, elektr. blokada mech. różn. EDS, regul napędu ASR ukł. Stab. ESP, to przy wciśnięciu przycisku ESP w kabinie, automatycznie odłączają się wam systemy ESP EDS ASR!! Bzdurą jest pisanie że ASR działa. Żaden system nie działa po wciśnięciu ESP w kabinie prócz ABS
Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrywa przyczepnosc jeszcze tylko musze poszukac bezpiecznika, no ale czy to mozliwe zeby z 99r nie było ESP? komu by sie chciało montowac przycisk od tak sobie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przycisk od tak sobie

 

Dla podniesienia wartości auta. Jeśli zrywa to nie masz ESP choć w tym roku powinieneś mieć choć same ASR. Najlepiej sprawdzić naklejkę w kodami wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko możliwe ale bardzo prawdopodobne. Chyba właśnie od 99 roku zaczęli montować ESP w passacie jako opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przycisk słuzy do czego innego a ze akurat ma napis ESP ...

najlepiej spytac poprzedniego własciciela czy auto ma ESP czy co jest podłaczone pod ten przycisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej i najszybciej to wyjąć przycisk i wszystko się wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej i najszybciej to wyjąć przycisk i wszystko się wyjaśni.
co sie wyjasni ??

kolega napisał ze ma podswietlenie tego przycisku czyli dochodzi prad czyli jakies kable sa pdłaczone tylko od czego

najlepiej jak kolega poda VIN to sie wyjasni czy miał w ori ESP czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko działa przycisk musiałem mocniej nadusic tylko nie mam kontrolki na zegarach ale to juz wydaje mi sie ze miałem licznik zmieniany,dlatego ze stan z VAGa i licznika sie nie pokrywa ale dobrze ze tylko o 40 tys.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wyjmij przycisk i zobacz ile kabli do niego dochodzi. Jak 2 to tylko na podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś tu napisał, podaj numer VIN. Jak się boisz (chociaż nie wiem czego), to daj na priv czy mi, czy komukolwiek kto ma etke. Będzie od razu wiadomo czy auto miało seryjnie ESP czy nie. To chyba jeszcze łątwiejszy sposób niż wyciąganie przycisku :D Co do licznika, to inny przebieg świadczy pewnie o najzwyklejszym kręceniu go przez poprzdniego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem juz ze wszystko jest ok tylko nie mam kontrolki na liczniku ktora pokazuje mi ze ESP sie załancza, moze sie spaliła ???

Edytowane przez Piotrek_211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee, coś musi być na rzeczy skoro jest przycisk. Jeśli jest dla picu i sprzedawca tylko chciał podnieść wartość auta (w tym przypadku o wartość przycisku - 50zł) to po prostu chamstwo i drobnomieszczaństwo. :/ Sprawdzić kod wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agula7541

Witajcie,

Mam nadzieje ze ktos rozwieje moje watpliwosci.

Jak w jednej z powyzszych wypowiedzi, dzis po dluzszej przerwie ok 2 tyg wsiadlam i odpalilam mojego Passatka, stal biedny w sniegu i mrozie i niespodzianka dzis na tablicy pali sie nieprzerwanie kontrolka ABS i ESP.

Wylaczylam silnik i niepojechalam nigdzie ze strachu.Czy powyzsze warunki klimatyczne mogly na to wplynac??Co to oznacza?? co robic??POMOCY:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogłaś jechać to świadczy tylko o tym że te systemu są wyłączone bo pojawił się w nich błąd. Co do diagnozy to najlepiej pod komputer podłączyć. Przyczyn może być sporo, więc ciężko coś wywnioskować. Stał w śniegu i na mrozie napisałaś - być może któryś czujnik przy kole ostro przymarzł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy powyzsze warunki klimatyczne mogly na to wplynac??Co to oznacza??

 

Mogły, jak najbardziej :) Zawilgocone/zamarznięte czujniki przy kołach i już tak sie będzie działo. Jeździć możesz tylko że nie będzie ESP. Jedź gdzieś w ciepłe miejsce niech odtajeje autko, np garaż, parking podziemny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności