Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupiłem passata i mam problem

Juz po zakupie sprawdzałem przyciski tzn w celu sprawdzenia czy dana opcja jest wogole w aucie i po wcisnienciu przycisku ESP pojawił sie komunikat na desce ale potem przycisk juz sie nie wrucił na miejsce. Zaczoł pracowac jak "zatarty" tzn wszystko na siłe, a teraz esp jest niby wyłączone a na desce dioda sie swieci. Po probie wyączenia i włączenia zauwazyłem ze przycisk nie zostaje w pozycji wcisnientej

 

Co teraz ?? wymiana ?? a jesli to to prosze o jakies instrukcje jak go wymienic bo ja nic nie mogę znalesc na forum

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jasno napisałeś, ale powiem tyle, że ESP po wciśnięciu odskakuje tak jak przed wciśnięciem (nie ma tak, jak we włączniku ogrzewania szyby albo awaryjnych, że jest w pozycji wciśniętej). Jeżeli go wyłączysz to na desce świeci się lampka (strzałeczka z trójkąt bodajże).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem bo po wcisnienciu przycisk nie włącza esp

A wczesniej działał jak "zatarty" tzn pozostawał wcisniety i sam po dłuzszym czsie wracał na miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie dużo syfu w nim jest i temu tak się zachowuje, wyciągnij i przeczyść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolego jak go wymontowac ??

Wolał bym nic nie połamac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk trzyma się na dwóch blaszkach, które znajdują się u góry i u dołu. Z boku żadnych zatrzasków nie masz, tylko 2 blaszki góra/dół. Wyjmiesz go i odłączysz kostkę z przewodami. I potem możesz zdjąć ten plastik z napisem ESP i będziesz wszystko widział. Jak sobie nie poradzisz to mogę fotki wysłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz działa pozdrawam

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ESP. Mam kilka pytań gdyz spadł śnieg i chce się poślizgać a na ESP ON się nie za bardzo da.

Wyłańczając ESP zwykłym przyciśnięciem to niby wylancza ale dalej działa i ponoć jak ie go przytrzyma około 3s to się całkowicie wylancza. To prawda?

 

A drugie pytanie to przytrzymalem ESP i nagle mi sie zaswiecila kontrolka ABS i ESP razem i nie dzialal ABS ani ESP i nie mogłem tego włończyć. Udało mi sie jak ruszyłem to samo zgasło ;/ tal sie kazdy zachowuje? czy mi nawala coś?

 

Łukasz, włącz sobie jakiś słownik...

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciskając ESP, system ten powinien się wyłączyć i na zegarach powinna się zapalić kontrolka od ESP. Naciskając ponownie system powinien się załączyć i kontrola zgasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w żadnym samochodzie nie można całkowicie wyłączyć systemu ESP.

Tym guzikiem - ESP można tylko trochę "znieczulić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym guzikiem - ESP można tylko trochę "znieczulić".

 

A to ciekawa teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zwyczajnie się wyłącza nie zauważyłem żeby był "znieczulony". Spróbuj wykręcić bączka na ręcznym z włączonym i wyłączony ESP to zauważysz różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też mimo że wyłączę ESP, kontrolka się pali, to przy poślizgu zaczyna migać tak jakby ESP było włączone więc nie wiem do końca czy się całkiem wyłącza czy o co chodzi.

Z tym dłuższym przyciśnięciem przycisku to pewnie komp zarejestrował błąd spowodowany właśnie długim zwarciem przycisku i uznał to za usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Jeśli wciśniesz przycisk ESP i na stałe zaświeci się kontrolka (trójkącik w kółeczku) to system kontroli trakcji ESP jest odłączony! Jeli ponownie wciśniesz przycisk ESP i kontrolka zgaśnie to jak ruszysz na śliskim i koła napędowe będą pracować nierówno (uślizgi) to zacznie MIGAĆ kontrolka ESP, aż do momentu wyrównania napędu na obu kołach!

Reasumując:

1/ESP jest zawsze włączony dopóki nie wciśniesz przycisku i nie zapali się na stałe kontrolka ESP!

2/ ESP jest wyłączone jak ponownie wciśniesz przycisk ESP i kontrolka zgaśnie!

Tyle na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak wyłącze ESP (kontrolka na desce się wtedy ciągle świeci) to przy ruszaniu koła boksują i nic nie mruga ani nie kontroluje trakcji...

Tak samo przy kręceniu bączków, mogę się ślizgać, aż do znudzenia, tylko że wywala mi ostrzeżenie na fisie że jadę na ręcznym :D

 

Może zauważyliście to po ponownym odpaleniu auta? Wtedy ESP się włącza automatycznie od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ESP jest wyłączone jak ponownie wciśniesz przycisk ESP i kontrolka zgaśnie!

 

Jak kontrolka zgaśnie to ESP jest aktywne a nie wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zauważyliście to po ponownym odpaleniu auta? Wtedy ESP się włącza automatycznie od nowa.

 

Tak jest. Jak zgasisz auto i odpaliosz ponownie to ESP samo się załącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ja wiem jak to jest z ESP ze jak przytrzyma...ten trojkacik.. itp

 

ale chodzi mi o to ze np dziś nie wyłańczając ESP poleciałem na recznym i nagle zaświecila mi sie kontrolka ESP i ABS i nie mialem ESP bo kola paliły kapa na oblodzonym asfalcie a jak depnelem w podłoge nie bylo ABS!

 

O to mi chodzi co jest przyczyna tego?

 

A wczesniejsza sytuacja to jak przytrzymalem dluzej guzik to tak samo ESP z ABS i tak jak w/w sie działo... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a moj problem z ESP polega na tym ze przycisk jest i jest podswietlony gdy go przycisne nic sie nie dzieje nic sie nie zapala zadna kontrolka i nie wiem gdzie szukac przyczyny.VAG nic nie wykazał zadnych bledow. moze ktos z was wie gdzie szukac awarii?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ulad działa poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności