Skocz do zawartości
Gość dombi

Air Bag

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego u mnie nawaliła pod fotelem pasażera , przesunąłem mocniej fotel do tyłu i kontrola poduszki się zapaliła . Pamiętaj że samo usunięcie usterki nie wystarczy trzeba wykasować kompem , inaczej nie zgaśnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem mam czym skasować błąd, ale jak naprawiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja naprawa polegała na podgięcie końcówek w kostkach i działa na razie bez problemu , czytałem że niektórzy wycinają kostki i lutują na stałe aby problem nie powrócił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam paska 2008 1.9tdi i jadac wczoraj z wlaczonym radiem auto najechalo na takie wybrzuszenie na jedni przy 120 km na h i sekunde po tym radio sie wylaczylo i zapalily sie 2 kontrolki jedna to p przekreslone a druga to kontrolka air baga dobrze ze mam gwarancje ale chcialbym sie dowiedziec czemu nawet po wyjeciu klemy z aku komputer nie skasowal bledu???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale metody typu zdjęcie klemy w tych autach na to nie działają musisz sie podpiąć kompem i użyć np VCDS-a aby skasować błąd poduszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem po raz drugi i pojade skasowac ten blad ale jak trzeci raz sie zapali to sie zastanowie czy na stale nei polaczyc tych kabli wycinajac kostke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś posiada schemat Air Bag do passata B6?Potrzebuje bo mi też wywala błąd.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj rano podczas odpalania auta (temperatura około -4) zapaliła sie kontrolka AirBag i napis Airbag fault. Czy to oznaka, że moj akumulator juz slabiutki? Blad jak rozumiem moge wykasowac tylko VCDSem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykasować można tylko kompem , a co do zapalenia się błędu to raczej przypadek że w czasie odpalania nastąpiło . Podłącz pod kompa sprawdź błąd , usuń usterkę i skasuj błąd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te słynne żółte kostki od airbagu występują również w Passacie z 2008 roku? Bo gdzieś wyczytałem, że od 2007 już je zamieniono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem debiut z VAGiem ;)

Po odczytaniu błędów w pozycji AirBag wyskoczyło:

1 Fault Found

01218 - Side Airbag Igniter; Passenger Side (N200)

002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON

 

Wykasowałem błąd ale po paru minutach znowu wyskoczył. Wypiąłem kostkę od strony pasażera (pod siedzeniem - żółta), przeczyściłem, wpiąłem ponownie, wykasowałem błąd i na razie spokój ;) Czy taki zabieg wystarczy czy może ktoś miał ten błąd i wymagało to innych czynności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam są dwie kostki , jedna pod siedzeniem a druga w podłodze pod siedzeniem . Może trafiłeś , czas pokaże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trokadero wypiąłem i przeczyściłem tą pod siedzeniem w podłodze ;). Jak ją wypiąłem całkiem to VCDS pokazał 2 błędy AirBaga:

01218 - Side Airbag Igniter; Passenger Side (N200)

002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON

oraz

002 - Upper Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON

 

czyli jakiś dolny i górny

 

po ponownym podłączeniu i wykasowaniu obu błędów wszystko działa jak należy. Dzisiaj jechałem do pracy i nic się nie pojawiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

002 -informacja iż dolny i górny punkt graniczny przekroczony (inaczej brak pomiaru , rozłączona kość , przerwa na przewodach )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

i ja mam problem z tą kontrolką, kto z Was w warszawie na białołęce może mi podpiąć do kompa i sprawdzić w czym jest problem

zgóry wszystkim dziękuję za info

mój nr tel 502 51 81 81

pozdrawiam

MARAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w 3 wątkach pytasz o to samo...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mi zależey na czasie i są 3 jest wieksza szansa że ktoś mi pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest Twoje prywatne forum, żebyś mógł je zaśmiecać tak jak Ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo mi zależey na czasie i są 3 jest wieksza szansa że ktoś mi pomoże
Kolego jak chcesz to jutro podjedź do Bronisz (kierunek Ożarów Mazowiecki ) to podłączę pod kompa i zobaczymy co nie halo . Mam czas między 8-13 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności