Skocz do zawartości
Gość FRIDAY 24

Włącznik świateł z halogenami w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FRIDAY 24

Witam, czy będzie pasował do passata B 4 włącznik od np GOLFA 3 i VENTO oczywiscie poszukuje wersji z halogenami przód/tył ???? I czy halogeny helli jak kupię bez zarówek w dobrej cenie to jakie żarówki bede musial kupić?

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek

Włącznik dokładnie pasował nie będzie. Golf III wejścia z tyłu ma takie same jak B4 ale nie bedzie pasował kształtem. Wiem dokładnie bo przez kilka dni jeździłem z wyłącznikiem od III. Za uzywany do B4 bez halogenu z przodu zapłaciłem 60 zł z halogenem chcieli 150zł. jak byś miał problem z wymontowaniem przełącznika do daj znać !!!! Co do halogenu to nie wiem ale w motoryzacyjnym napewno da Ci właściwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, ze będzie pasował.

Jednak trzeba wyjąć z obudowy sam moduł włącznika (po wyjęciu zauważysz z tyłu 4 lub 6 zatrzasków -dokładnie nie pamiętam, wkładasz cienkie srubokręty, odblokowujesz je i wyjmujesz sam moduł)i przełożyć go do obudowy z Passka.

Natomiast z całą pewnością powiem, że każdy przełącznik świateł tylko z tylnymi p.mgielnymi realizuje funkcję przednich przeciwmgielnych.

Wystarczy zmienić obudowę (tę, na której umieszczone są symbole) na tę z podwójnymi p.mgielnymi i mamy to, co chcemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej apropo przelacznika halogenow, spalila mi sie zaroweczka w owym przelaczniku. Niestety nie ma na niej napisane jej parametrow. Trzeba nowa przylutowac, nie sa one na wcisk tak jak z zarowka w pokretlach nawiewu. Moje pytanie, jaka zarowke mam kupic? 12v 1,2w z nozkami do lutowania, czy jaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 98% jest to taka sama żarówka, jak w podświetleniu deski rozdzielczej. 12V/1,2W zgrzana do cokołu. Wyjmujesz starą z cokołem i w tym miejscu umieszczasz nową z cokołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nigdzie jej w sklepach w wawce nie moglem dostac, ludzie robili ogromne oczy jak widzieli taka zarowke. No to poszedlem o porade do ojca, zmierzylismy jakims urzadzeniem opor pozostalej "zyjacej" zaroweczki w przelaczniku i potem tata wyliczyl za pomoca jakis wzorow moc tej zarowki, z tego co pamietam to napiecie 12V, opor 50ohm, to I * 50 = 12 to I = 0.24 Moc wyszla 0.24 * 12 czyli 2.88 czyli 3W. Jezeli dobrze jest policzone. Zatem te zaroweczki w przyciskach maja parametry 12V/3W. Czyli sa mocniejsze niz ta jedna podswietlajaca nawiewy. Hmm... Mam jeszcze wciskana zarowke 12/5W to jutro sprobuje wymontowac ta oryginalna z nawiewow i zamonotwac mocniejsza 5W moze te boczki pokretel bedzie bardziej widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, nigdzie jej w sklepach w wawce nie moglem dostac

Przejedź się w niedzielę na Wolumen i tam w jednym ze stoisk na pewno dostaniesz takie żaróweczki jakie będziesz potrzebował.

Ja jednak skłaniał bym się do poglądu, że powinna to być żarówka 1.2W, bo 3W może być za mocna i może wytopić klawisz włącznika od środka (za bardzo będzie się grzać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata dobrze chciał, jednak nie wziął pod uwagę tego, że włókno żarówki po podaniu napięcia ma inną rezystancję. Jeszcze raz powtarzam, ta żarówka jest mocy 1,2W.

Można ją dostać w dobrze zaopatrzonym sklepie motoryzacyjnym prowadzącym sprzedaż szerokiej gamy żarówek samochodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupilem juz tylko... o polowe mniejsza. 12V ale nie wiem jakiej mocy. W kazdym razie byly tylko takie z nozkami do lutowania i na pewno slabsze niz te 3W a wygladaja o polowe mniejsze. W kazdym razie polutowalem i dziala pieknie, dokladnie takie samo daje swiatlo jak stara zarowka i jak reszta zaroweczek w aucie. Moze to sie technologia zmienila ze teraz takie male robia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Może to i temat nie do mojego pytania ale mniej więcej związany z nim:D

Do b3 w halogeny wchodzi jaka żarówka???H1"????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camel, oryginalne przeciwmgielne w B3 są zasilane przez żarówki H3. W razie potrzeby znalezienia rodzaju żarówek do chyba prawie każdego auta polecam stronkę Philipsa, tam są wypisane. Tylko uwaga, warto jednak zajrzeć do auta przed zakupem-mi leżą postojówki W5W Philips Blue Vision-sprawdzałem na tej stronie i jak się okazało, od któregoś roku dopiero takie montowali (źle wybrałem rodzaj lamp), a u mnie są T4W i tak mi zostały fajne niebieskie postoje, a do tablicy nie chcę ich montować-prawo i policja;) Całe szczęście nie kupiłem specjalnie tych żarówek tylko były razem z H1 :)

 

Co do podświetlania włącznika-do podświetlania całego włącznika (chodzi mi o opisy wokoło włącznika) ja mam taki dziwoląg, chyba specyficzny dla VW, bo miał numer części na sobie 1H0... taka z cokołem tylko długim. Zakupiłem w elektronicznym żarówkę, ciut mniejszą, ale to była jedyna, która miała dość długie "nogi". Niestety sprzedawca nie potrafił określić mocy no i po 3 miesiącach znowu nie świeci;) trzeba znowu rozebrać:D

Edytowane przez kacza1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi leżą postojówki W5W Philips Blue Vision-sprawdzałem na tej stronie i jak się okazało, od któregoś roku dopiero takie montowali (źle wybrałem rodzaj lamp), a u mnie są T4W i tak mi zostały fajne niebieskie postoje, a do tablicy nie chcę ich montować-prawo i policja;) Całe szczęście nie kupiłem specjalnie tych żarówek tylko były razem z H1 :)

Hmmmm.... Mam dokładnie takie żarówki w tablicy, one tylko z wyglądu są niebieskie, ale dają bardzo ładne zimne białe światło. Spokojnie możesz je założyć do tablicy, będzie ładnie na biało oświetlana. Miałem kilka kontroli, czasami dokładnie panowie oglądali paska z przodu i z tyłu i nigdy nikt nic złego nie powiedział. Kurcze, ale OT zrobiłem, ale to tylko tak informacyjnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie przełącznika świateł w B4. Mam przełącznik z halogenami i regulacją elektryczną położenia reflektorów. Zepsuła mi się funkcja regulacji natężenia oświetlenia wskaźników i spaliła żaróweczka w przełączniku. Żaróweczkę naprawiłem ale naprawa regulatora skończyła się spaleniem scalaka w przełączniku. Więc muszę teraz kupić drugi. JAFO napisał swego czasu, że przełącznik mający tylko funkcję włączania świateł przewimgielnych tylnych, włącza i przeciwmgielne przednie. Czy aby na pewno? W moim wyciągnięcie go na 1.pozycję włącza przód, a na 2.pozycję tylne.

Czekam na wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JAFO napisał swego czasu, że przełącznik mający tylko funkcję włączania świateł przewimgielnych tylnych, włącza i przeciwmgielne przednie.

 

I ma 100% racji. Wiem, bo sprawdzałem u siebie. Problem tkwi w tym, że tylne przeciwmgielne można włączać tylko gdy widoczność spadnie poniżej 50 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy przełożyć płytkę z wnętrza przełącznika i włożyć do starej obudowy i będzie działać tak jak powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem (chyba nawet na tym forum), że trzeba przełożyć pokrętło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło jest razem z obudową i jest OK. Ale wnętrze czyli płytkę mam spaloną. Więc jak ją przełożę z innego wyłącznika to będzie działać czy nie. Na spalonej płytce wyłącznik działa (czyli wszystkie światła są), brak jest podświetlenia przełącznika, wskażników i sygnalizacji jakie światła są włączone (diodek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokrętło jest razem z obudową i jest OK. Ale wnętrze czyli płytkę mam spaloną. Więc jak ją przełożę z innego wyłącznika to będzie działać czy nie. Na spalonej płytce wyłącznik działa (czyli wszystkie światła są), brak jest podświetlenia przełącznika, wskażników i sygnalizacji jakie światła są włączone (diodek).

 

Podam info dla potomnych(po poprzedni post sprzed 6 lat):

 

Włącznik główny świateł od golfa III (Vento) mimo, że wygląda inaczej można wykorzystać do Passata, tylko trzeba wyciągnąć jego wnętrze (płytka elektroniczna + złącze) i wsadzić do plastikowej obudowy z Passata.

Najlepiej mieć pod ręką kilka cienkich, płaskich wkrętaczków, nożyków itp.

(jest sześć takich zapadek - uważać za mocno nie podważać, żeby nie popękało).

Zakupiłem nowy, oryginalny włącznik od Golf'a, po przełożeniu działa wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje,pozycja,mijania,raz do siebie-halogeny przód (zielona dioda),2 raz do siebie-światło przeciwmgłowe tył (dioda pomarańczowa).Teraz tak,według etki :przełącznik wielofunkcyjny do reflektorów zwykłych i przeciwmgielnych tył i przód pojazd z elektryczną regulacją świateł nr:3A1941532A.Lub przełącznik wielofunkcyjny do reflektorów zwykłych i przeciwmgłowych tył i świateł przeciwmgłowych przód bez elektrycznej regulacji Nr:3A1941531B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności