Skocz do zawartości
Gość Leon1976

Central-zamek - Stawiam bronka jak to rozgryzie ktoś!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leon1976

Szanowni forumowicze! Otóż proszę was jako specjalistów o opinie dlaczego tak się dzieje z moim zamkiem centalnym. Mam zamontowane cd blaupunkt na karte model Lausanne 148. I w czym rzecz? Jeśli wyjmę kluczyk ze stacyjki, potem kartę z cd i po wciśnięciu guzika w pilocie zamykającym drzwi czy też ręcznym przekluczeniu, zamki w drzwiach zamykają się, ryglują możliwość otwarcia od wewnątrz i miga dioda w drzwiach. Czyli wszystko oki (moim zdaniem). Ale co jest powodem tego że jak zrobię odwrotnie, tj. najpierw wyjmę kartę z cd a potem kluczyk ze stacyjki i jak chcem zamknąć drzwi ręcznie lub pilotem to po zamknięciu nie zapala się dioda w drzwiach, nie ma zaryglowania zamków od wewnątrz a jeśli są uchylone szyby w drzwiach nie podnoszą się. (nadmieniam iż posiadam opcję domykania szyb przy zamykaniu z pilota). Szczerze wam powiem że nawet service nie był mi w stanie na to odpowiedzieć więc myślę że u was specjalistów znajdę jakieś logiczne wytłumaczenie. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle podpięta instalacja od radia i jak najpierw wyjmiesz karte z radia a później wyjmiesz kluczyk to moduł komfortu widzi jakies urządzenie i nie zamyka zamka zupełnie(powiedz czy przy zamknięciu jak najpier wyjmiesz karte to zamyka wszystkie zamki czy wszystkie dzrwi oprócz drzwi kierowcy i dlatego nie uruchamia sie dioda przy rygłu od drzwi) jeżeli zamek sie nie zamyka to problem podłączenia radia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon1976

bezwzględu na wszystko zamyka wyszystkie zamki z małą jednak różnicą. Jeśli kartę wyjmę po wyjęciu kluczyka to zamyka 3 dzwi najpierw i na końcu jakby w drugiej kolejności drzwi kierowcy a jeśli wyjmę kartę przed kluczykiem następuje jednoczesne opuszczenie rygli we wszystkich drzwiach przy zamykaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon1976

Dodam jeszcze że pomimo pozostawienia karty w CD, zamykanie drzwi jest normalne czyli domykają się szyby, zaryglowują się drzwi i zapala dioda w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie jest winna instalacja odtwarzacza. Chociaż jeśli komunikuje się z autem po CAN, to może tu być problem, może da się coś przeprogramować.

Niestety sam tego nie zrobisz.

Poza tym to nie my mamy się przystosowywać do jakiegoś widzimisię modułu komfortu, ale moduł komfortu musi dać się przekodować.

Podpiąć szklaną kulę, sprawdzić, porównać z fabrycznym (o ile ktoś ma) kodowaniem ew. mądrze je zmieniać aż do uzyskania pożądanego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon1976

A czy w moim aucie występuje wogóle moduł komfortu jeśli tak to jak to sprawdzić i czy service nic z tym nie poradzi jeśli chodzi o jego kodowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj po forum był podobny problem :) Ale to nie koniczenie musi byc wina radja.. do tej całej historii nie pasuje mi domykanie szyb.. bo 3B takiego czegoś NIE MIAŁO :) A widzac u ciebie 99 rok w podpisie sadze że to jakas dokładka wiec może to coś miesza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

3b jakies tam domykanie okien z kluczyka ma ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eliott231

MRWHO,niektóre 3B mają opcję domykania szyb pilotem.Koleś ma 99 rok,115KM.Ale co jest zastanawiające,nie ma tzw.scyzoryka(zwykły kluczyk)i alarm osobno.mana 100% tę opcję.Wychodzi na to że w scyzorykach nie ma ,a w osobnym alarmie ta opcja występuje. :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B NIE MA DOMYKANIA Z PILOTA :) Panowie nie oszukujmy sie... żeby było domykanie trzeba mieć tzw Alien-mode albo alarm ktory domykanie ma fabrycznie :) Jezeli kolo ma oddzielnego pilota NIE SCYZORYKA to jest dokładka domykanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon1976

Panowie tak dla przypomnienia wątku to istotą problemu nie jest domykanie szyb?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon1976 no tak :) Ale w istocie to może być problemem !! Czy miałeś tak przed zalozeniem radia? Czy na fabrycznym radyjku dobrze chodziło ? Jak masz podłaczone radio ? czasem bywa tak że po podłaczeniu radyjka znika podświetlenie wnetrza itd bo świruje komfort jak sie coś źle podłaczyło! ( chodziło tam chyba o podtrzymywanie pamieci - poszukaj dokładnie nie pamietam )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
3B NIE MA DOMYKANIA Z PILOTA :) Panowie nie oszukujmy sie... żeby było domykanie trzeba mieć tzw Alien-mode albo alarm ktory domykanie ma fabrycznie :) Jezeli kolo ma oddzielnego pilota NIE SCYZORYKA to jest dokładka domykanie...

 

wybacz ale jam 99' b5 i mam domykanie szyb - fakt faktem mam zwykły kluczyk i dodatkowy alarm ale u mnie jest to obsługiwane niejako z poziomu centralnego zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon1976

Niestety nie jestem w stanie stwierdzić jak działało przy oryginalnym radyjku. W momence nabycia autko miało już CD a co do szyb to zwykłym kluczykiem je domykałem poprzez przytrzymanie . Natomiast już się same zamykają kiedy założyłem otwieranie/zamykanie drzwi na pilota(nieorginał ale nic to nie zmieniło jeśli chodzi o problem na lini karta cd - klucz ze stacyjki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines
....

 

Masz alarm fabryczny czy jeszcze jeden dodany? Jeśli dodany to podaj jego nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedrona Qrde chłopie bez obrazy ale naucz sie czytać... 3B NIE MA FABRYCZNIE DOMYKANIA Z PILOTA!!! NIE MA I NIGDY NIE MIAŁO!!!! Coś ci nie pasuje?? Przecież ty TEZ NIE MASZ wiec po co piszesz że jest? W 3B jest domykanie szyb ale Z KLUCZYKA!! NIE Z PILOTA!!! - qrde zeby raz na zawsze było jasne...

Leon1976 - wyjmij radjo te co masz... odlacz podtrzymywanie.. zostaw tylko mase i 12V oraz jakies tam głosniczki... zobacz czy problem bedzie sie powtarzał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności