Skocz do zawartości
Maki

Przedłużona gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z Was wykupił juz przedłużoną gwarancję na swojego Passata? Ile płaciliście? Myślicie, że warto wykupić pełną opcję i przedłuzyć gwarancję na dodatkowe 3 lata???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata mial propozycje, oferowano mu to za jakeis tysiąc z czyms. Ale z tego co pamietam to nie o dodatkowe trzy lata tylko przedłuzenie o rok - z dwoch do trzech lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem można przedłuzyć maksymalnie na 3 lata. Właśnie się nad tym zastanawiam. Dzięki za info. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a standardowo masz na dwa ,czyli przedluzasz o rok ;)

 

Swoja droga nie wiem czyemu Tata tego nie wział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a standardowo masz na dwa ,czyli przedluzasz o rok ;)

 

Swoja droga nie wiem czyemu Tata tego nie wział...

Mozesz dokupic dodatkowe 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe trzy? Aaa to niechcacy wprowadzilem w blad, przepraszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

właśnie, czyli w sumie z fabrycznymi 2 masz łącznie 5 lat.

wydłużenie można wykupić maks. do 6 miesięcy od tyerminu wydania auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka: jeśli w ciągu 6 m-cy od daty zakupu zdecydujesz się na ten wariant płacisz 20% taniej. Po upływie18 m-cy od dnia zakupu nie masz możliwości jej przedłużenia. Przedłużyć można w różnych wariantach do 3 lat tj. łącznie do 5 lat( 2 fabrycznej + 3 lata przedłużenia). Pisząc o wariantach mam namyśli ograniczoną lub pełną ochronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykupiłem za 3400zł na następne 3 lata (po upływie standardowych 2). Wziąłem nawyższa opcję, czyli prawie wszystko wchodzi w skład tej "gwarancji". Tylko jest małe ale - to tak do końca nie jest gwarancja tylko ubezpieczenie. Jak coś się zepsuje w przeciągu tych dodatkowych 3 lat to ubezpieczyciel za to płaci...nie serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

ot takie małe niedomówienie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikar masz zupełną rację, byłem nieprecyzyjny i fakt nie czytałem jeszcze dokumentu bo nie mam auta. Opisywałem jeden z dokumentów na który natknąłem się na forum i potem pytałem u dealera.Jeśli takowym dokumentem dysponujesz to proszę podziel się swoimi spostrzeżeniami odnośnie zakresu ochrony, ewentualnych wyłączeń, procedury postępowania w przypadku konieczności naprawy.Mam oczywiście na myśli pełną opcję, sam zastanawiam się czy warto w to wchodzić ale decyzję postanowiłem odłożyć na później.:607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pełną opcję, ale nie będę sie rozpisywał. Musiałbym całą książeczke przepisać, a jest ona dostępna u każdego dealera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość doclublin

Mam książeczkę z "przedłuzoną gwarancją".Nie jest to gwarancja pełnym tego słowa znaczeniu.jest to polisa ubezpieczeniowa firmowana przez firmę Allianze.Jutro zeskanuję warunki "gwarancji" i wrzuce na forum.jest kilka bardzo zastanawiających punktów.Pozdrawiam.Greg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość doclublin

Nie miałem dziś czasu na scanowanie,ale przytaczam kilka punktów "przedłużonej gwarancji"

1.Przede wszystkim nazywa się to-"ogólne warunki ubezpieczenia kosztów naprawy pojazdów samochodowych Volkswagen Life Time"

2.Paragraf 2 punkt 11:awaria-nagłe i nieprzewidziane zaprzestanie prawidłowej pracy elementu lub zespołu pojazdu spowodowane przyczyną wewnętrzną pochodzenia mechanicznego lub elektrycznego,powodujace uniemożliwienie użytkowania pojazdu

Czyli zwróćmy uwagę co to jest awaria wg Allianz.

Biorę pod uwagę oczywiscie wariant Pełny,przytaczam wyłaczenia odpowiedzialoności Allianz:(oczywiście te które pod względem prawnym mogą przyspożyć użytkownikowi kłopotów z egzekucją ubezpieczenia)

paragraf 4 punkt 1 poz 7):normalnego zużycia lub zaniedbania w trakcie eksploatacji pojazdu w tym związane z wyciekiem oleju

paragraf 4 punkt 1 poz 8)zaniedbania obowiązku zgłoszenia dostrzeżonej usterki do autoryzowanej stacji obsługi

paragraf 4 punkt 2 poz 4)powstałe w elementach lub zespołach pojazdu zakwalifikowanych do wymiany ,regeneracji lub naprawy w trakcie dokonywania przeglądów okresowych lub obowiązkowych badań technicznych.

 

jeszce raz podkreslam że są to wyłączenia odpowiedzialności Allianze.

Oczywiście warunkiem tego ubezpieczenia jest serwisowanie w autoryzowanej stacji obsługi zgodnie z programem serwisu.

 

Reasumując:

1. jest to ubezpieczenie kosztów naprawy (wypałata po 30 dniach)

2.zastanawiające jest definiowanie co to jest awaria(j.w.)

3.jesli w trakcie eksploatacji zauważymy usterkę ale umożliwia ona nam jazde to musimy wykonać naprawę na koszt własny

4.jeśli stanie nam samochód lub zaświeca się kontrolki serwisowe wzywamy lawetę i faktycznie wtedy mamy szansę na zwrot pieniążków od Allinze z tytułu ogólnych warunków ubezpieczenia

5.sama suma ubezpieczenia nie jest duża ok 3 tys z kawałkiem(już nie pamiętam) ale należy zastanowić się nad ww wyłączeniami i określeniem pojęcia awaria

6.Można sądzić się z Allianz ale trwa to długo(przy dobrych prawnikach z ich strony kilka lat)

7.Nie mogę powiedzieć czy warto czy tez nie warto kupić to ubezpieczenie(nie jestem prawnikiem natomiast mam przyjaciół prawników z których pomocą walczyłem w Sądachale chciałem zwrócić wam uwagę że pod względem prawnym na pewno nie jest to GWARANCJA!!!!!

8.Sa to warunki Ubezpieczenia kosztów naprawy firmy Allianze

9.Jestem na etapie szukania nowego auta byłem w Wolkswagenie(poza tym u innych Dealerów także)

i ta"gwarancja"o której mówią sprzedawcy WV zwróciła moja uwagę i są to moje osobiste uwagi na ten temat.

10.Nie wiem juz sam co kupić:Passat nowy silnik(myślę o dieslu TDI-CR)nie wiadomo jak to będzie chodzić

Mondeo niestety awaryjny ale daje gwarancję(nie ogólne warunki ubezpieczenia kosztów naprawy)za dopłatą ok 50000zł,

Avensis model schodzący awaryjny zreszta

Vectra model schodzacy nowy Insignia na jesieni

Accord na wstępie z dieslem droższy od benzyny o 20 000zł\

Mazda 6 -nie wierzę w bezawaryjność a sieć serwisowa na razie bardzo kiepska

Skody SuperB,Laguny i Peugota nie biore pod uwagę

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Passatów.

Greg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!Wyczerpujące informacje. Ja czekam na paska odbiór ok połowy kwietnia w Lublinie.Też miałem dylemat jakie auto kupić i doszedłem do wniosku ,że jednak passat.Od początku myślałem o wykupieniu "wydłużonej gwarancji "-tak miałem przedstawioną ofertę u dealera ale z tego co widzę warto się zastanowić .Przy takich warunkach można ,nie skorzystać nigdy z ubezpieczenia bo albo coś stanie się nie nagle albo okaże się ,że wcześniej mogliśmy posiąść wiedzę,że zdarzenie mogło zajść.A sporo usterek można zakwalifikować jako te wynikające z normalnego zużycia elementów i też nic nie dostaniemy.W sumie to chyba żadna atrakcja ta wydłużona "gwarancja".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną gwarancję (ubezpieczenie) dokupione do fiata .... suma zaplacona za ubezpieczenie zwrócia się prawie 5 krotnie jak nie więcej ... za każdym raz ubezpieczyciel dawał zgodę na naprawy .... z jednym wyjatkiem wymiany ożebrowania fotela gdzie koszt tego elementu był 2 krotnie wiekszy suma opłaty za ubezpieczenie ... pismo pomogło i uznali ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu - czy ktoś już korzystał z tzw. przedłużonej "gwarancji", czyli ubezpieczenia i udało mu się odzyskać pieniądze za naprawę wykonaną po upływie gwarancji fabrycznej? Jakieś opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, korzystałem z w/w ubezpieczenia dwukrotnie. Wartość dwóch napraw przekroczyła trzykrotnie koszt jego wykupu. Nigdy nie było problemu z firma ubezpieczeniową (zawsze była zgoda na naprawę). Jedyny żal, że wykupiłem ubezpieczenie tylko na "extra" dwa lata. Dzięki temu ubezpieczeniowi płace tylko za przeglądy ,a za awarię płaci "WAGAS" - tak nazywa się ten odłam Allianza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jesli auto jest na gwarancji czy moge skorzystac z uslugi w aso w Niemczech,do Zinnowitz mam blizej niz do Sz-na,chodzi o Polówe mojej Mamy,z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności