Skocz do zawartości
lukas63

Centralny zamek nie otwiera wszystkich drzwi-sporadyczne.Co moze byc przyczyną ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, styki w klamce. Skoro z klamki nie wychodzą żadne przewody to albo ktoś je odciął albo masz założoną klamkę z wersji bez centrala. Rozwiązanie proste. Trzeba zakupić klamkę pod centrala u Lisaka. A potem zajrzyj tu: http://forum.vw-passat.pl/threads/49212-zamienniki-klamek-wewn%C4%99trznych?p=2080197&viewfull=1#post2080197.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i nie ma nawet pozostałości po kablach, czyli ktoś już kiedyś wymienił tą klamkę. Dzięki za pomoc. Na dniach będę z tym walczył. Mam tylko nadzieję że gdzieś tam w drzwiach leży ten kabel albo jego resztka żeby to połączyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ktoś odpiął wtyczkę i gdzieś sobie wisi w drzwiach. Wtyczka trzypinowa z przewodami: czerwono - żółty, czerwony i czarno - biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej pisał że klamkę wyciągał i przewodów nie było. Wydaje mi się że klamka jest po prostu bez centralki i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybciej pisał że klamkę wyciągał i przewodów nie było. Wydaje mi się że klamka jest po prostu bez centralki i tyle

Szybciej czytaj co wyżej napisałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem :)

 

Mały OT, widzę że sąsiad RBR :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć mój problem pod ten temat. Centralny nie zamykał mi tylnych drzwi pasażera(lewe), pompka cały czas pracowała, ale "grzybek" się nie chował, zdjąłem tapicerkę drzwi, odłączyłem je od centralnego, zacząłem szukać gdzie może być problem nic nie znalazłem, ręcznie też nie szło ich zamknąć, cięgna wydają się być na swoich miejscach, zamykam drzwi i klops nie mogę ich otworzyć ani od wewnątrz ani od zewnątrz, próbowałem je jakoś otworzyć awaryjnie dobierając się do zamka od wewnątrz ale też nie idzie nic zdziałać. Na całkowicie odłączonej pompce jest to samo. Macie jakiś sposób aby otworzyć tak zablokowane drzwi bez konieczności siłowych rozwiązań? Domyślam się, że główny problem tkwi we wkładce zamka także jak już uda mi się je jakoś otworzyć to od razu ją wymieniam. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj tym "dzyndzlem" od zamka, tym którym klamka zewnętrzna otwiera drzwi. Mnie się tak drzwi zablokowały jak ten "dzyndzel" o którym mowa wcześniej się zablokował w pozycji dolnej a centralny był zamknięty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. mam problem.. otóż obłamał mi sięprzwód którym idzie powietrze od siłownika żeby otworzyć drzwi kierowcy.. nie mam pojęcia jak nazwać ten przewód na poratalach aukcyjnych żeby kupić nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile metrów tego przewodu Ci trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może śmiesznie zabrzmi, ale podejdź do sklepu zoologicznego i zapytaj o wężyk do filtrów :D średnica pewnie jest ta sama. nie wiem czy centralny potrzebuje dużego ciśnienia, ale te wężyki znowu takie cienkie nie są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak koledzy... tylko wężyki mam całe a dokładnie końcówka jest ułamana i nie idzie tego wcisnąć w to wejście w kostce... próbowałem dorobić z wkładu od długopisu ale lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz ja ;)

Podjechałem do Biedry, zamknęłem auto z pilota jak zawsze i po powrocie nie mogłem go otworzyć. Dobrze że wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki bo mam w zwyczaju kluczyk zostawiać i zamykać auto pilotem-tak jest szybciej przy doręczniu paczek ;)

Nie reaguje na pilota i kluczyk w zamku, tzn otworzy tylko drzwi kierowcy, reszta drzwi i bagaj z wlewem paliwa nie reaguje. Zamyka normalnie, zarówno kluczykiem jak i pilotem. Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz wpiętą elektrykę od pilota, czy przy pompce czy przy drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam, był jak kupiłem auto. Podejrzewam że z przodu, przy pompce wygląda wiązka na ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem musisz odnaleźć centralkę pilota bo jeśli nie przyczyną będzie przerwane połączenie to mogła jeszcze nawalić elektryka pompki.

Sprawdź ile masz kabelków we wtyczce pompki i wtedyna krótko podając sygnał z zamykania na otwieranie zdiagnozujesz czy nie nawaliła płytka w pompce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz który pin zamykania a który otwierania? Jutro policzę ile mam pinów w pompce.

Jakby nawet nawalił alarm który steruje centralem to chyba z kluczyka by banglało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtyczce 12-pinowej przy pompce centralnego zamka na pinie nr 7 (kabel czerwono-żółty) powinno pojawiać się +12V przy zamykaniu drzwi z zamka. Jak dochodzi +12V i brak reakcji to coś z pompką, jak nie dochodzi to gdzieś jakaś przerwa.

 

Otwieranie to pin numer 10 (kabel czarno-biały), tu także powinno pojawiać się +12V.

 

Schemat centralnego zamka:

b3_9a_91_cl_01.gifb3_9a_91_cl_02.gif

Edytowane przez lukjanow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o otwieranie, a mi się pomyliło z zamykaniem :) Edytowałem poprzedni post. I otwieranie i zamykanie realizowane jest przez podanie +12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności