Skocz do zawartości
lukas63

Centralny zamek nie otwiera wszystkich drzwi-sporadyczne.Co moze byc przyczyną ?

Rekomendowane odpowiedzi

kusiek302 suszarka i pojechał - zima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyton 1986

u mnie nie otwierały sie czasami wszystkie drzwi jak było powyżej -10 stopni ale gdy mrozy puściły to problem znikł jak będzie cieplej to sie tym zajme, ale jak sie przekręciło pare razy kluczykiem to po paru razach wszystkie sie otwierały i zamykały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym zasięgnąć porady. Mianowicie w moim b3 dzieje sie bardzo dziwna rzecz. Centralny zamek nie za każdym razem otwiera i zamyka samochód, tzn. wkładam kluczyk do zamka i w zależności jaki ma (humor) to albo za 1 albo nawet za 4 przekreceniem kluczyka dopiero sie otwiera i analogicznie zamyka. Mam kolo domu 2 passata i tam wszystko dziala poprawnie wiec po kolei wymienialem klamki i pompke i dalej jest to samo. Wg mnie to to wyglada tak jakby jakis przekaznik (o ile coś takiego jest) nie za kazdym razem wysylal sygnal do pompki.

 

Jakis czas temu dolozylem do mojego passata alarm (nieorginalny) i efekt jest taki, ze podchodze do auta wciskam przycisk, slysze "pik pik" i auto czasem sie otwiera, czasem nie i jak sie nie otworzy to wciskam ponownie zamykanie i wtedy slysze jak pompka jakby "dobija" powietrza i pozniej otwieram i otwiera sie bez problemu.

 

Mój mechanik-elektryk powiedzial ze te centralki lubia byc czasami nieszczelne ale gdyby tak bylo to by pompka za kazdym razem dziala (przynajmniej tak mi sie wydaje).

 

Znalazlem nawet schemat bezpiecznikow i przekaznikow ale nic tam nie jest napisane na temat przekaznika do centralki.

 

Moze ktos mial taka sytuacje w swoim pasku i wie co zrobic w tej sytuacji bo mi juz nic do glowy nie przychodzi.

 

--

Edytowane przez mateusz 99
bo tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: Da się zdemontować seryjny alarm tak żeby został centralny zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno sie da :)

Choc powiem ze mam nieoryginalny alarm ale dziala kijowo (gwizda sobie kiedy chce) to robie tak:

 

Gdy zamykam auto wciskam przycisk zamkniecia (jest pikniecie, czyli drzwi sie zamykaja) i szybko wciskam przycisk otwarcia. Drzwi sie nie otwieraja ale alarm jest zdezaktywowany. SPrawdz czy zadziala :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już dłuższy czas mam ciekawy objaw jak zamykam drzwi (oczywiśćie z pilota) to tylne lewe się otwierają same, ale niezawsze (raz na 10 otwierań, chyba ze już 1 się otworzą to z 5 razy po kolei). Dziś rano powstał kolejny problem a mianowicie drzwi kierowcy po zamknieciu samoczynnie się otwierają.

Proszę o pomoc czy szukać w drzwiach, czy wyciągnąć moduł i zobaczyć jak wygląda, czy połączenia w słupchach - gdzie szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamknieciu samoczynnie się otwierają
sprawdz czy jak wsiadziesz do samochodu i zamkniesz drzwi to czy dasz rade zamknac je rygielkiem, jak wcisniesz rygielek i on wyskoczy to wina zamka a jak nie to silownika alb polączenia.
Gdy zamykam auto wciskam przycisk zamkniecia (jest pikniecie, czyli drzwi sie zamykaja) i szybko wciskam przycisk otwarcia. Drzwi sie nie otwieraja ale alarm jest zdezaktywowany. SPrawdz czy zadziala :>

Ja u siebie wypiołem centralke od alarmu i wszystko dziala jak nalezy, chociaz u mnie chyba cos bylo kombinowane bo przy kostce jest jakis przekaźnik, przelacznik, poprzecinane kable i coś jeszcze skrecone na taśme

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim pasku mam ori centralny zamek i chyba byl ori alarm .

I wszystkie problemy jakie miałem byly spowodowane wlasnie przez owy alarm .

Sterowanie centralka bylo podpiete pod alarm a wiec jak on zacza nawalac , zaczely sie tez duuuuze problemy z centalka, np. otwieral sie kiedy chcial, czasem sie nie zamykal czasem tez sie wlaczal alarm i nie chcal wylaczyc, w sumie kaszana .

Zakladalem juz temat na forum i poradzili mi zebym wymianil autoalarm .

Kupilem jakis za 80 czy 90 zl na allegro, oczywiscie taki alarm musi miec funkcje sterowania centralnym zamkiem pneumatycznym . Po wymianie centralka smiga znakomicie, zadnych problemow - otwieanie, zamykanie trwa sekunde .

Reasumujac bardzo czesto przy szalejacym centralnym wina moze lezec w jego sterowaniu, warto wiec zacząć od tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis stał mi sie taki przypadek ze nie moglem zamknac dzwi od strony pasazera tak jak by zamek nie łapal ale go prysnołem WD40 i sie zamkneły ale pojawił sie drugi problem z centralnym zamkiem wszystkie rygielki sie chowaja ale ten od strony pasazera jakos mniej i jest caly czas otwarty jest jakis sposob zeby go zamknac probowalem tez recznie ale to nic nie pomaga i mam caly czas dzwi otwarte :/:(

proponuje ten link i rozbiurke tapicerki moze cos spadlo napewno jakas drobnostka http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834 powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym dołączyć si do tematu.Otóż mam problem z zamkiem centralnym w moim passacie B3(zamykanie z kluczyka) - nie zawsze ale dosyć często nie zamykają się tylne prawe drzwi,lewe w ogóle nie reagują muszę je zamykać ręcznie,ale to pewnie wina siłownika.Prawe przednie drzwi zamykają się,ale nie chcą się otworzyć,ten dzyndzel się podnosi,ale muszę dosłownie milimetr pociągnąć w górę żeby drzwi się otworzyły-nie jest tak zawsze,czasami reaguje normalnie.Co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z zamknięciem tylniej klapy na pilota (a jak kluczykiem przekręcam w prawą strone w zamku klapyto tez się nie zamkną , jak przekrece w lewą strone to sygnał swiateł otwarcia jest) wszystkie drzwi sie zamykaja tylko nie klapa.normalnie moge otworzyc klape cos wyciągnąc i włożyc i zamknac ale sie nie zaryglują. Jak zamykam auto pilotem i gdzies ide to wszystkie drzwi sie zamkną a klapa nie! ściągnąłem tapicerke w klapie i wszystko działa jak nalezy drucik i bolce wszystko ok lużno chodzi co moze byc przyczyną jestem obecnie w holandii a boje sie ze ktos od bagaznika moze wejsc do srodka pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz gdzieś nieszczelność przy siłowniku w klapie, wsłuchaj się jak będziesz zamykał drzwi z kluczyka czy pilota czy nie słychać uciekającego powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow forum.

Wlasnie stalem sie nowym uzytkownikiem forum i szczesliwym posiadaczem passata 1,9 tdi b5.

 

 

postanowilem odswiezyc forum, gdyz zauwazylem ze wlasnie cos takiego dzieje sie w moim aucie. mianowicie jesli otwieram drzwi od strony pasazera wszytsko jest ok, moge otworzyc i zamknac wszystkie drzwi i szyby + po otworzeniu drzwi zapala sie swiatlo wewnatrz auta. Natomiast jesli otwieram drzwi od kierowcy to otwieram tylko wlasnie te drzwi i nie zapala sie lampka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow forum.

Wlasnie stalem sie nowym uzytkownikiem forum i szczesliwym posiadaczem passata 1,9 tdi b5.

 

 

postanowilem odswiezyc forum, gdyz zauwazylem ze wlasnie cos takiego dzieje sie w moim aucie. mianowicie jesli otwieram drzwi od strony pasazera wszytsko jest ok, moge otworzyc i zamknac wszystkie drzwi i szyby + po otworzeniu drzwi zapala sie swiatlo wewnatrz auta. Natomiast jesli otwieram drzwi od kierowcy to otwieram tylko wlasnie te drzwi i nie zapala sie lampka.

nie ten dział kolego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast jesli otwieram drzwi od kierowcy to otwieram tylko wlasnie te drzwi i nie zapala sie lampka.

Mikrostyk nie żyje, poszukaj w dziale B5 jak sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat. CZ otwiera tylko drzwi kierowcy, natomiast od strony pasażera otwiera wszystkie drzwi, co mam zrobić żeby było normalnie jak kiedyś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinam sie pod temat. CZ otwiera tylko drzwi kierowcy, natomiast od strony pasażera otwiera wszystkie drzwi, co mam zrobić żeby było normalnie jak kiedyś

a co z klapą i wlewem paliwa?? Też nie otwiera?? Święty chyba Ci podpowiedział post wyżej (jeżeli mikrostyk jest w klamkach w B3)... Ogólnie wygląda to na winę klamki od strony kierowcy, ja tego nie przerabiałem osobiście ale było gdzieś na forum..

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to jutro rozbiorę i popatrzę co tam się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem pogrzebałem i jest nie ciekawie. Przekręcam kluczyk to wszystkie drzwi sie zamykają, natomiast otwierają tylko kierowcy, dodatkowo, coś chyba popiepszyłem i jak chcę otworzyć drzwi od środka i ciągnę za klamkę to się zamykają:). Niech ktoś mądry w tej sprawie mi pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności