Skocz do zawartości
lukas63

Centralny zamek nie otwiera wszystkich drzwi-sporadyczne.Co moze byc przyczyną ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z centralnym zamkiem. Czasami jak otwieram od strony kierowcy zamek to otwiera się tylko on a reszta nie reaguje. Natomiast czasami jest tak, że działa normalnie i wszystkie się otwierają :644:

 

Może ktoś miał wcześniej taki problem i podzieli się swoimi radami w tym temacie co może dolegać i co należy zrobić?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem podczas otwierania od kierowcy ktos nie probowal w tym czasie otwierac drzwi pasazera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenia przewodów w drzwiach, których zamek nie otwiera pozostałych zamków czyli:

-połączenie przy siłowniku

-połączenie w gumowym rękawie między drzwiami a słupkiem.

Oba połączenia rozłącz i popsikaj elektrosolem. Dopiero wtedy dalej szukaj.

 

 

 

 

 

========

 

Skasuj drugi post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przypadkiem podczas otwierania od kierowcy ktos nie probowal w tym czasie otwierac drzwi pasazera?

 

Nie

 

Sprawdź połączenia przewodów w drzwiach, których zamek nie otwiera pozostałych zamków czyli:

 

 

Przypomniało mi się, że w zamku po stronie pasażera jest to samo co od kierowcy - to chyba zmienia postać rzeczy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pompka pada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas63, ten typ pneumatyka chyba tak czasami ma, mi to zdarzylo sie raz czy dwa ale olalem to :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ..ten typ tak ma raz uda sie otworzyć wszystkie razem a raz tylko teod strony kierowcy ...gdy widze że otwieraja sie tylko te od kierowcy to zamykam je i otwieram jeszcze raz wtedy już wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypomniało mi się, że w zamku po stronie pasażera jest to samo co od kierowcy - to chyba zmienia postać rzeczy co?

 

 

I to diametralnie.

Przecież w instrukcji jest napisane czarno na białym, że otwieranie jest dwustopniowe.

I stopień to drzwi kierowcy

II stopień to wszystkie drzwi.

Jednak zależy to od modułu zamka a raczej od jego zaprogramowania.

 

zaraz przytoczę oryginalny tekst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga.

 

 

Fahrertur einzeln aufschliessen

Die Zentralverrieglung ist fur die Moglichkeit vorbereitet, nur die Fahrertur aufzuschliesen, ohne die anderen Bereiche zu entriegeln.

-Zum Entriegeln der Fahrertur den Schlussel einmal drehen.

-Zum Entriegeln aller Turen, des Kofferraums und der Tankklappe den Schlussel zweimal hintereinander drehen.

 

Fur nahere Informationen und zur Aktivierung dieser Moglichkeit stehen Ihnen die Volkswagen-Betriebe gern zur Verfugung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga.

 

 

Fahrertur einzeln aufschliessen

Die Zentralverrieglung ist fur die Moglichkeit vorbereitet, nur die Fahrertur aufzuschliesen, ohne die anderen Bereiche zu entriegeln.

-Zum Entriegeln der Fahrertur den Schlussel einmal drehen.

-Zum Entriegeln aller Turen, des Kofferraums und der Tankklappe den Schlussel zweimal hintereinander drehen.

 

Fur nahere Informationen und zur Aktivierung dieser Moglichkeit stehen Ihnen die Volkswagen-Betriebe gern zur Verfugung.

 

nie każdy umie niemiecki!

 

Ja miałem czasem problemy z otwieraniem w zimie, prawe tylne drzwi sie nie otwierały, przyczyną była nieszczelna gumka na siłowniku ta co jest nałaożona na przewód podcisnienia.

Ja u kolegi podejzewałbym raczej że ma cos nie tak z kabelkami tzn przetarte albo przełacznik w klamce nawala...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-Zum Entriegeln der Fahrertur den Schlussel einmal drehen.

-Aby odryglować drzwi kierowcy kluczyk przekręcić jeden raz.

 

 

-Zum Entriegeln aller Turen, des Kofferraums und der Tankklappe den Schlussel zweimal hintereinander drehen.

-Aby odryglować wszystkie drzwi, klapę przestrzeni bagażowej, i klapę wlewu paliwa kluczyk należy przekręcić dwa razy -raz za razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekzegarek

U mnie jest podobnie - od strony kierowcy bardzo często otwierają się tylko te drzwi a pozostałe za którymś razem (niestety nie zawsze drugim). Natomiast otwierając od strony pasażera to zawsze wszystkie się otwierają za pierwszym razem. Do tego bardzo lekko przekręca się kluczyk, czego nie można powiedzieć o "mojej" stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mi to ze sie nie otworzyl central we wszystkich drzwiach zdazylo sie raz albo dwa. Podejrzewam ze za lekko kluczyk przekrecilem czy cos tam. Generalnie ja nie mam takiego problemu. Raz kluczyk przekrecam wychhodza wszystkie bolce i slysze ten fajny dzwiek jakby sie jakas bron uzbrajala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gora333

u mnie jest tak, że gdy lekko przekręcam kluczyk to otwierają sie drzwi kierowcy, jeśli przekręce mocniej otwierają sie wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bjww

a może...u mnei wygląda to tak: jeżeli od razu przekrecę w dobrą stronę(o ile mnei pamięc nie myli to powinno byc w lewo;)) to sie wszystkie zamki otwierają, jeśli natomiast najpierw przekręce w prawo a później dopiero w lewo, to otwierają sie tylko te drzwi w któych jest kluczyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak zależy to od modułu zamka a raczej od jego zaprogramowania.

 

Moj sie otwiera i zamyka tylko za jednym przekreceniem kluczyka, a chcialbym zeby otworzyc np tylko drzwi od strony kierowcy. Juz kiedys o to pytalem i padla odpowiedz, zeby odlaczyc calkiem zamek centralny w tylnych drzwiach, ale to mi sie nie bardzo podoba.

 

W zwiazku z tym pytanie: czy jest mozliwosc zaprogramowania tego zamka jezeli nie jest to zrobione fabrycznie ?? Tak aby otwierac tylko jedne drzwi lub wszystkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek1984

Witam serdecznie jestem posiadaczem Paska z 91 r i mam pewien problem otoz nie moge otworzyc tylnej klapy. Mam centralny zamek i wszystkie drzwi chodza normalnie tylko ta tylnia klapa mi sie musiala jakos popsuc. Takto dzwiek jest normalny jak sie otwiera i zamyka tylko ze nie mozna ich otworzyc?? co moze byc tego przyczyna?? silownik, pompka??jak sie wogole tam teraz dostac zeby to zobaczyc?? tylnia klapa jest zamknieta jak moge sciagnac tapicerke??z Gory bardzo dziekuje za wszystkie rady i odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr249
Witam serdecznie jestem posiadaczem Paska z 91 r i mam pewien problem otoz nie moge otworzyc tylnej klapy. Mam centralny zamek i wszystkie drzwi chodza normalnie tylko ta tylnia klapa mi sie musiala jakos popsuc. Takto dzwiek jest normalny jak sie otwiera i zamyka tylko ze nie mozna ich otworzyc?? co moze byc tego przyczyna?? silownik, pompka??jak sie wogole tam teraz dostac zeby to zobaczyc?? tylnia klapa jest zamknieta jak moge sciagnac tapicerke??z Gory bardzo dziekuje za wszystkie rady i odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie

 

Przerabiałem to 2 dni temu. Tylko ja na szczęście miałem zdjętą tapicerkę. Od tłoczka centralnego idzie kawałek drutu z taką zapadką, u mnie brakowało smaru i ten drucik normalnie się zaciął, trochę WD 40 potem smaru i jest OK.

Co do tapicerki to brak mi pomysłu ja ściągnąć bez niszczenia jej. U mnie tapicerki niema już chyba z pół roku ale jak dobrze pamiętam to są w niej otwory do wymiany żarówek jeżeli się nie mylę, to może przez nie wymacasz ten drut spróbuj poruszać nim ja tak zrobiłem i zaskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zwiazku z tym pytanie: czy jest mozliwosc zaprogramowania tego zamka jezeli nie jest to zrobione fabrycznie ?? Tak aby otwierac tylko jedne drzwi lub wszystkie?

Nie, ponieważ jest to zamek pneumatyczny i trzebaby "na bieżąco" dołączać i odłączać poszczególne siłowniki od zasilania (czyli kompresora zamka).

Co do tapicerki to brak mi pomysłu ja ściągnąć bez niszczenia jej. U mnie tapicerki niema już chyba z pół roku ale jak dobrze pamiętam to są w niej otwory do wymiany żarówek jeżeli się nie mylę, to może przez nie wymacasz ten drut spróbuj poruszać nim ja tak zrobiłem i zaskoczył.

Ten plastik zajmuje dużo miejsca i bez niego bagażnik jest większy (mówię o wewnętrzenej pokrywie tylnej klapy). Ja też jeżdżę bez niego.

Są w nim dwie klapki, przez które można wyjąć wsady reflektorów (tak, jak do wymiany żarówek). Przez ten po prawej stronie samochodu powinienes moc dosiegnac do cięgna idącego od zamka (tego, do którego wkłada się kluczyk) do zamka (tego na środku klapy, na dole). Musisz to pociągnąc do siebie (tzn. w prawą stronę samochodu) i popchnąc jednocześnie klapę (otworzyć). Plastik radzę wywalić i trzymać w piwnicy :hyhy:

 

Jeśli Ci się nie uda, to niestety będziesz musiał ten plastik połamać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis stał mi sie taki przypadek ze nie moglem zamknac dzwi od strony pasazera tak jak by zamek nie łapal ale go prysnołem WD40 i sie zamkneły ale pojawił sie drugi problem z centralnym zamkiem wszystkie rygielki sie chowaja ale ten od strony pasazera jakos mniej i jest caly czas otwarty jest jakis sposob zeby go zamknac probowalem tez recznie ale to nic nie pomaga i mam caly czas dzwi otwarte :/:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności