Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

Olejowe poduszki pod silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

sa takie same bierz dwie te tansze i tylko kolnierz gumowy przeloz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś jakiś namiar na poduszki Corteco do paska AVF? Z tego co się zdążyłem zorientować to jest ciężki temat, więc będę wdzięczny za jakieś info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy poduszki firmy svaga ( o ile się tak pisze) są dobrej firmy? mam u siebie w AVF - ie i po tej wymianie telepie ( i w ogóle twarde auto się zrobiło) całą budą kiedy przed wymianą było znacznie lepiej tyle tylko że strasznie szarpało podczas ruszania....

Edytowane przez pavvlo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy poduszki firmy svaga ( o ile się tak pisze) są dobrej firmy? mam u siebie w AVF - ie i po tej wymianie telepie ( i w ogóle twarde auto się zrobiło) całą budą kiedy przed wymianą było znacznie lepiej tyle tylko że strasznie szarpało podczas ruszania....

 

Czy lewą też masz Svag-a, bo ja przez miesiąc szukałem do AVF lewej poduszki i we wszystkich sklepach odsyłano mnie do ASO. Żadna firma nie robi lewej poduszki pasującej pod nr OEM: 8D0199379AE

Pod prawą 8D0199382AE jest trochę zamienników. Na forach polecają oryginały lub: CORTECO 602572, lub LEMFORDER

podobno na innych objawy są takie jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam komplet svaga i skoro są takie słabe to bardzo dziwne że tyle kosztowały Lewa 250 zł a prawa 303 zł....masakra

 

innych nie miałem dotąd ale SVAGA już nigdy nie trafi pod silnik do mnie (jakby się wylały to byłoby to dla mnie na rękę - wymiana na coś normalnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję - kupiłem dwie używki z ALT (2.0 16V), obie z tego samego auta (Lewa i Prawa), są to te same co do AWX, AVF, AVB... wg ETKI. U siebie mam VP ale rocznikowo tylko z nowszych PD są poduchy w używkach. Dlatego nie szukałem z żadnego AFN, AHU itp. Mam nadzieję, że z benzynki nie są zniszczone jak z diesla. Zmieniam Corteco, które mam od ponad roku i trzęsie. Zobaczymy po zmianie.

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to napisz koniecznie, bo u mnie corteco sprawdziło się jedynie jako poduszki skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemaka czyli znaczy że można zaadoptować poduchy od benzynki??? ale czy to tez musi być passat b5 ewentualnie jakies a4 B6???

czy poduszki np, z Golfa 4 też moga podejsc??? Serek dał mi do myślenia i dzisiaj wycieczka na szrot-y bo mam kilka w okolicy :) może coś wychacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie koledzy, czy drżenie silnika na wolnych obrotach przenoszące się na budę to wina poduszek ? Podczas jazdy problem nie występuje, no może z wyjątkiem zmiany biegów (zwłaszcza tych niższych) kiedy mam wrażenie że silnik jakby się poruszał w mocowaniach (takie miękkie stuknięcie). Ale to drżenie jest trochę irytujące :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to napisz koniecznie, bo u mnie corteco sprawdziło się jedynie jako poduszki skrzyni.

 

oczywiście, dam znać

 

Siemaka czyli znaczy że można zaadoptować poduchy od benzynki??? ale czy to tez musi być passat b5 ewentualnie jakies a4 B6???

czy poduszki np, z Golfa 4 też moga podejsc???

 

z Golfa nie podejdzie bo poprzeczniak, poza tym jak napisałem - z tej benzynki poduchy były montowane również w dieselkach, dlatego takich szukałem

 

Powiedzcie koledzy, czy drżenie silnika na wolnych obrotach przenoszące się na budę to wina poduszek ?

 

może być, nie musi na 100% ale poduchy to jedne z kilku rzeczy, które na to wpływają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Passacie afn również nie sprawdziły się poduszki pod silnikiem corteco(jeszcze większe wibracje silnika)Tylko i wyłącznie oryginał, ale ta cena 850 zł za obie poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za to jeżdżę na Corteco już około 2 lata i są rewelacyjne :ok zarówno podczas odpalania / gaszenia jak i przyspieszania z niskich obrotów na wysokim biegu nie ma drgań czy rzucania budą. Zakupiłem je od jednego z forumowych sprzedawców (chyba od maciejka, nie pamiętam już). Ceny też nie pamiętam ale to było gdzieś w granicach ~400 zł za obie. I o ile mnie pamięć nie myli to gdzieś czytałem (chyba nawet na tym forum ale głowy nie dam) że Lem do swoich pudełek pakuje Corteco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko AVON produkuje oryginalne poduszki, Lem nie, natomiast Corteco ma patent na elementy gumowe zawieszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem panowie ! 
A więc nie ma szans na dobrą poduszkę do diesla  (AVF) z zamienników ? Oryginał 500 zł .... Słyszałem już skrajne opinie o Lemforderze i Febi. Może jest wśród Was ktoś, kto w 2019 to zweryfikuje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności