Skocz do zawartości
Gość majkb

Problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpaleniem silnika. Passat B4 1,9 diesel 1994r. Nie chce odpalić ani rano ani jak silnik jest ciepły. Dzisiaj musiałem go odpalać z popychu. Rozrusznik tak jakby szybciej kręcił jak go chce odpalić, kontrolka od grzania świec pokazuje mi że niby grzeje te świece ale jestem pewny. Byłem u znajomego mechanika i sprawdzaliśmy świece i są wporządku. pomóżcie mi co to może być???? jeszcze miesiąc temu jak było ciepło w miare nie było tych problemów. Co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy miał ostatnio problem z odpaleniem na mrozie Audi A6 2.5TDI 150KM. Za diabła nie mógł odpalić, wymieniliśmy filtr paliwowy, i dalej nic, dopiero po odpowietrzeniu wtrysków auto zapaliło...

 

filtr paliwa przeciąłem brzeszczotem i był nawet w dobrym stanie, niby teraz już zapala ale ma podjechać jeszcze na sprawdzenie świec.

 

Tak to jest jak przed zimą nie wymienia/sprawdza się: świec, filtrów, akumulatora, płynów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vlabmotion

Mialem podobna usterke, reakcje na przekrecenie kluczyka byly dosc spontaniczne - rozrusznik lapal za 4 razem. Pomogla wymiana bendixa w rozruszniku, teraz juz zawsze kopie od pierwszego przekrecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwięcej roboty jest z wyjęciem pompowtrysków z głowicy, u mnie nie było to jeszcze robione więc średnio około 20min. wyciągałem jeden, trzeba pamiętać że musimy robić to bardzo delikatnie a nie ma tam zbyt wiele miejsca do podejścia ja powoli obracałem w jedną i drugą stronę polewając czymś w rodzaju wd 40. Wiadomo trzeba zdjąć osłonę silnika i pokrywę głowicy, odpiąć za głowicą złącze elektryczne do pompowtrysków. Gdy zdejmiemy pokrywę trzeba zdjąć wałek dzielony z popychaczami do pompowtrysków, następnie odpinamy wtyczki od pompowtryskiwaczy i odkręcamy kostki dociskające PD i wtedy zabieramy sie za żmudną pracę czyli wyciąganie PD z głowicy. Gdy je już wyciągniemy oczyszczamy je np. BRAKLEEN- ŚRODEK DO MYCIA UKŁADÓW HAMULCOWYCH I SPRZĘGIEŁ 500ML CRC, na PD widzimy trzy oringi na samym dole jeden mały i wyżej dwa z tym że jeden jest grubszy drugi cieńszy zmieniamy je i podkładki uszczelniające na dyszy PD. Numer zestawu na jeden PD BOSCH 1 417 010 997 pamiętajmy że trzeba nam 4 zestawy, trzeba również pamiętać o uszczelce pod dekiel klawiatury NR 038 103 483 D, oczywiście trzeba dokładnie oczyścić gniazda PD pamiętając że są tam bardzo malutkie otwory zasilające i przelewowe do PD. Ważne jest aby nie rozkręcać PD poprostu zmienić oringi i oczyścić zmywaczem PD przed montażem w głowicę. Po zamontowaniu PD w głowicy przykręcamy wałek dzielony z popychaczami i ustawiamy PD. Robimy to w następujący sposób; najlepiej jest odkręcić świece żarowe w celu lżejszego obracania rozrządu, przykładowo ustawiamy dzwignię nad pierwszym PD w takim położeniu że już bardziej nie dociśnie popychacza na PD i wtedy dokręcamy śrubę regulacyjną do oporu gdy jest dokręcona maxymalnie cofamy 180stopni w tył i kontrujemy ją przeciwnakrętką na tej śrubie. Czynność powtarzamy z kolejnymi PD. Ustawianie PD powinno sie przeprowadzać za pomocą czujnika zegarowego gdż jest to najbardziej precyzyjne urządzenie do tego typu operacji (u mnie było około 2 pełnych obrotów luzu przez te 10lat, ale różnica jest znacząca). Wpinamy kostki do PD iskładamy pokrywę zaworów. Tak na marginesie powiem że uszczelka pokrywy zaworów którą zakupiłem była ERLING-a po paru dniach od całej wymiany zauważyłem że pod samochodem jest plamka oleju, wszystko wyczyściłem i okazało się że uszczelka ERLING jest po obwodzie wszędzie jednakowa a orginalna którą wyjąłem jest przy każdej śrubie poszerzona tak więc znowu założyłem starą i jest ok. Zjedną śrubą jest ból z odkręceniem znajduje się przy wygięciu kolektora ssącego ale jakoś dałem radę. Na koniec dodam że jest jeszcze zawór zwrotny Pierburg 7.20234.53.0 nr.org.165 201 542A który też lubi puszczać delikatnie ciśnienie ( gdy silnik jest odpalany po nocy trzeba trochę pokręcić aby zwiększyć ciśnienie w układzie paliwowym) zawór otwiera się między 80-120 mbar. Powodzenia

--- scalone ---

Dodam że jestem z Zamościa, jak są jeszcze jakieś pytania to chętnie coś podpowiem jeśli będę mógł.

 

kolego, jaki jest koszt części + koszt wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jutro dokładnie napiszę co i ile mnie kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jakiś czas temu miałem podobne problemy z odpalaniem silnika po tzw. nocy czyli nad ranem, jako ze pracuję przy serwisie bosch kolega z warsztatu zasugerował mi by zmienić uszczelnienia na pompowtryskach i ustawić luz na nich. Przypominam że mam silnik AJM 115KM w passacie z 1999r przejechane rzekomo 215000. Po tej akcji nie tylko poprawiło sie odpalanie samochodu (uszczelniacze na pompowtryskach były bardzo twarde i przez noc powietrze dostawało się do układu zasilającego w głowicy silnika) ale również jakby odnalazło sie parę koników na dolnym zakresie obrotów silnika. Proponuję rozważyć jeszcze taką możliwość. Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami opiszę to dokładnie wraz z nr. uszczelniaczy bosch do pompowtrysków.

Mam pytanko czy przy odpalaniu po nocnym postoju z wydechu dymił na siwo-niebiesko? W moim ATJ jest podobnie jak piszesz, pierwszy rozruch trzeba kilka sekund pokręcić, siwawy dym z rury a każde następne odpalenie już bezproblemowe i bez dymu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ceny u mnie wyglądały następująco;

Zestaw uszczelniaczy PD BOSCH 1 417 010 997 - 20,49zł za szt czyli 82zł kpl.

Uszczelka pokrywy zaworów ELRING EL266060 - 20,15zł

Zmywacz BRAKLEEN CRC - 8,50zł

Odrazu zmieniałem olej i filtry

Olej EDGE TD 505.01 4L - 129,26zł

Filtr oleju BOSCH 1 429 619 - 12,29zł

Filtr paliwa BOSCH 1 457 434 329 - 44,76zł

Filtr powietrza BOSCH 1 457 429 870 - 17,31zł

Filtr kabiny BOSCH 1 987 432 317 - 38,25zł

 

Oczywiście uwzględniając zniżki byłego pracownika INTER CARS-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym dniu zgłupiałem ;/

Idę sobie rano do samochodu przekręcam kluczyk kontrolka od świec żarowych się zapala po jakiś 6 sekundach gaśnie przekręcam dalej kluczyk a passacior za pierwszym razem momentalnie zapalił... no to ja zadowolony.. przejechałem ok. 20km.. z gaszeniem i odpalaniem i za każdym razem tak samo łądnie załapuje.. zostawiłem go koło 12 w garażu (garaż nie ogrzewany) jakies pół godizny temu idę zobaczyć jak zapali a obecna temperatura (-15*C) na dworze.. grzanie świec ok. 6sekund przekrecam dalej kluczyk ciach za pierwszym razem... no i ktoś to zrozumie? dodam, ze wczesniej tankowałem samochód na zwykłej zwykłej takiej stacji paliwowej. wczoraj w nocy zatankowałem za 80zł na orlenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczesniej tankowałem samochód na zwykłej zwykłej takiej stacji paliwowej. wczoraj w nocy zatankowałem za 80zł na orlenie...

 

czyżby dystrybutorzy prywatnych stacji paliwowych chcieli zarobic na paliwie, dolewając płyny inne z woda zamiast oryginalnego paliwa jakie dostają z rozlewni???? Ja mam taki ból po dziś dzien. Auto stoi na dworze ale nie moge odpalic. wczesniej zalałem na jakiejs zwykłej stacji paliwowej bo wokoło były zamknięte z powodu braku pradu, no i nastepnego dnia juz nie mogłem mojego passata odpalic.czy to może byc wina paliwa??? Teraz juz wogóle nie może krecic rozrusznikiem. dzisiaj zakupiłem nowy akumulator Centra Plus 74A 680 no i zobaczymy czy zakręci. Co o tym myślicie ? czy to wina akumulatora że nie chciał kręcic rozrusznikiem??

--- scalone ---

Mam Passata B4 1994r. 1,9 TD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze schemat tych uszczelek?? gdzie sie znajduja itp

gdzie jest ten zawor regulacyjny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko GDZIE JEST FILTR PALIWA W B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanko GDZIE JEST FILTR PALIWA W B5

Z prawej strony silnika za alternatorem mniej więcej na równym poziomie jest zamontowany z miarką oleju.

Wychdzi z niego parę przewodów paliwowych. Doskonale jest widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na koniec dodam że jest jeszcze zawór zwrotny Pierburg 7.20234.53.0 nr.org.165 201 542A który też lubi puszczać delikatnie ciśnienie ( gdy silnik jest odpalany po nocy trzeba trochę pokręcić aby zwiększyć ciśnienie w układzie paliwowym) zawór otwiera się między 80-120 mbar. Powodzenia

 

odświeżę ten temacik na chwilę, czy osoby zorientowane w temacie mogłyby powiedzieć gdzie ten zawór się znajduje ? zdjęcia bardzo mile widziane ... z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór jest wpięty na przewodzie paliwowym pod filtrem paliwa.

W AJM i ATJ napewno, a w innych nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził zaworek zwrotny na filtrze paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że nikt nie odpisał :), przyczyną dymienia przy rozruchu okazała się padnięta świeca żarowa, po wymianie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gdlugi

Wymieniłem filtr paliwa w warsztacie, tylko teraz mam problemy z odpalaniem. Strasznie długo muszę kręcić aby odpalił. Czy coś mechanior nie spieprzył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowietrzony filtr powietrza, jak odpali Ci auto, potrzymaj go z 30-50 sekund na 2000-2500 obrotów, układ powinien się odpowietrzyć, jeśli to nie pomoże prawdopodobnie zaworek zwrotny (przy filtrze) nie trzyma i cofa się paliwo, ostatecznie nieszczelność w układzie paliwowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności