Skocz do zawartości
Gość pabblo

zatankowane kiepskie paliwo,,jakie skutki???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pabblo

:(Wiatm, przed wczoraj zatankowlem kiepskiej jakosci paliwo,,,,,,1.8 T 2001.....i teraz powyzej 2200 obrotow przerywa,,,,,,zrywa......jakie moga byc skutki zatankowania zlej jakosci paliwa............prosze o pomoc:(:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą paśc ci wtryski lub pompa paliwa. Ostatnio z kumplem w B3-ce wymieniliśmy od razu 3 sztuki - oczywiscie po kiepskim paliwie padły i to na odcinku niecałych 100 km.

 

Dolej teraz 98-kę na dobrej, sprawdzonej stacji, do tego z pól litra "Niebieskiego sułtana" i powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabblo oj dałeś ciała... zatankuj jak najszybciej dobre paliwo Shell 99+ lub 98 żeby się wymieszało i lej tylko 98 -mke ja tankuje tylko taką poniżej 98 nie schodze od czasu wlewam za 10zł preparat usuwający wodę z układu i tankuje zaraz jak tylko kontrolka paliwa się zapali żeby nowego filtra paliwa nie zasyfić resztkami z baku, lej 98 dobra rada wiele nie dasz drożej a Pasio zasuwać będzie jak ta lala na imprezie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego preparatu za 10 zeta i tak uwazam że "Jagodzianka" jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pabblo

....no to doleje do fulla dobrej,,i jak powiadacie niebieskiego sultana....mam nadzieje ze bedzie ok..jak nie to zasuwam do mechanika.....wlalem kiepskiej z 6 litrow zeby dojechac do dobrej stacji,,no i tak sie pojebalo......odrazu jak wyjezdzalem z tego cholernego cpnu....dziekuje za wskazowki i pomoc:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spoko ze tylko 6 litrów, bo myslałem ze conajmniej z pól baku. Wiec opcja 98 pod korek + "niebieski" - powinna pomóc. No i musisz go "przegonic" torche lub tez bezpieczniej, "pomęczyc pedał" gdzieś w ustronnym miejscu na postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pabblo

dzienx Danek75 za podpowiedz..i troske:):):):) he he moze bedzie ok.....nadzieja....:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luuuuzik. Tylko gazu mu nie załuj. U mnie jak ostatnio korba mu odbiła, zgasł a potem zaczął nierówno pracować i dymic jak Titanic, to stanałem na uboczu i go ze 2 minuty "deptałem" - pedał w podłogę... i puszczasz, pedał w podłogę.... i puszczasz. No i poskutkowalo. Teraz nawet nie jeknie, ze ma kaszel :D bo wie... czym sie TO skończy znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pabblo

se normalnie kurna tak zrobie:):):)...heh a dlugo myslalem nad tym wiejskim cpn,,,i k...mam za swoje...jutro rano postaram sie załaywic ta sprawe.......:):):) sie mi spodobalo to forum....chyba czesciej bede cos pisal,,,ale chyba tylko w off topic,,,bo mechanikiem to ja nie jestem:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dla próby do zapasu paliwa 95 na jakieś 90 km zalałem benzynkę 98 oktanową za stówę, chociaż na klapce wlewu paliwa piszę że 91/95 należy. Czy może się coś stać niepożądanego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ruslan napisał:

Dzisiaj dla próby do zapasu paliwa 95 na jakieś 90 km zalałem benzynkę 98 oktanową za stówę, chociaż na klapce wlewu paliwa piszę że 91/95 należy. Czy może się coś stać niepożądanego???

Raczej nie, ale to bez sensu bo 98 do seryjnego silnika wcale nie jest jakimś „premium”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności