Skocz do zawartości
Gość ramzes

Jak podnieść tył passata b3

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem u siebie amortyzatory, bo były wytrzepane i sprężyny, bo jedna pękła. Niestety po wymianie nadal tył siedzi mi niżej niż przód (mimo, że jest przed wymianą). Można to jakoś wyrównać? Samochód to Passat B4 w sedanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy jest jakiś sposób na podniesienie przedniego zawieszenia, pytam bo wymieniłem amorki z przodu i z tyłu i do tego jescze sprężyny też nówki. Efekt jest taki że mam teraz kuper zadarty do góry a przód tylko trochę poszedl w gorę ale jest znacznie zanizony. Są jakieś sposoby żeby troche unieśc przód???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasek9218

Ja w takiej samej sprawie jak kolega mam passata B3 syncro dałem do niego silnik 1.9 tdi i jest lekko cięższy niż z g60 miałem mowe sprężyny niemiecke wzmacniane amorki też nowe i efekt nie jest zadowalający no moze przez 2 tygodnie było wzglednie a teraz odziera o nadkola... mieszkam w górach i nawet bym był podniesieniem go bardziej niz w oryginale moze ktoś wie z jakiego większego autka by to podeszło wiem ze do jetty dawali z passata i fajnie sie to sprawowało ale wiekszy niz passat to tylko jakis bus prosze o jakąś podpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku B3 kombi równiez siedzi tył. Niestety jest on bardzo narażony na duże obciążenia. Co byłoby lepsze kupić wzmacniane sprężyny czy zawieźć stare do kowala zeby troche rozciągnął i utwardził?

Obstawiam że koszt mniej więcej taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zawieźć stare do kowala

Prawdziwych kowali już nie ma.... a ci co tak sie każą nazywać to robią ozdobne płoty z klamotów z castoramy i od biedy podkują "konia"...

Chcesz mieć tanio i szybko , zajrzyj TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w Golfie wstawiłem kiedyś takie gumowe "utwardzacze" (nie wiem dokładnie jak to się nazywa) i samochód był twardy. Ale to tak tanim kosztem i nie wiem ile takie coś wytrzyma, u mnie rok jeździło i pewnie nadal by tak było gdybym go nie sprzedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w Golfie wstawiłem kiedyś takie gumowe "utwardzacze" (nie wiem dokładnie jak to się nazywa) i samochód był twardy. Ale to tak tanim kosztem i nie wiem ile takie coś wytrzyma, u mnie rok jeździło i pewnie nadal by tak było gdybym go nie sprzedał

Ja u siebie mam wsadzone po 2 gumy na stronę. wszystko jest jak trzeba i tył jest równo z przodem. Jeżdżę tak od kiedy mam paska i nic się nie dzieje. Koszt jednej gumy to 6PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż jest dobry kowal który zajmuje się robieniem resorów, sprężyn itp od conajmniej 25 lat i ludzie go chwalą czyli czemu by nie spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności