Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adam1aa

Witam.Ja mam w benzynie paska.Zamiast 109 przekaznika prądu do sterowania silnika mam 30:confused: i myślę że muszę wymienic na 109.Gdyż nie mogę wyłączyc zapłonu jak przekręce kluczykiem w stacyjce(nadal chodzi).Jedynie działa jak wypnę bezpiecznik od kierunkowskazów:eek:wszystko wtedy jest ok tzn.przekręcam kluczyk i mi gaśnie samochód.Ot taki problem mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki dziwny problem z przekaźnikiem 109 (passat b4 1Z)

jadę sobie jakiś czas, auto gaśnie i nie mogę go uruchomić, wyciągam ten przekaźnik, jest BARDZO!!! gorący, czekam chwilke aż ostygnie wkładam go na swoje miejsce i jadę dalej, mija jakiś czas i po ok 5km auto znów gaśnie i historia sie powtarza. Wymieniłem go na nowy, miałem miesiąc spokoju i znów to samo. Co może powodować że ten przekaźnik grzeje się do tego stopnia że rozłącza zapłon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję...

 

Może ktoś bedzie wiedział gdzie leży problem?

 

Na wyłączonym zapłonie radio mi gra normalnie, nie gubi sygnału, nie szumi, itd...

Wystarczy że włączę zapłon (nawet nie musze odpalać auta) i jest 1 szum i jakieś trzaski. Zauważyłem też że jak włączę zapłon i jest w miarę dobrze, to wystarczy lekko poruszyć kluczykiem i znów szumi.

Podejrzewam że jakiś kabel ma przebicie i jak zacząłem troche kopać, to doszedłem do tego, że po wyciągnięciu przekaźnika 18 (odciążający X-kontakt) przypadłość ta ustępuje.

 

Podmieniłem przekaźnik na inny i nie pomogło.

 

Co bedzie nie tak? Bo nie chce mi sie zaś pół auta rozbierać i wymieniać wiązki po kolei :dolamam

 

 

EDIT:

 

obczaiłem dzisiaj że to wycieraczki zakłócają

 

1 delikatne poruszanie manetką na włączonym zapłonie daje szumy

2 odłączenie kostki od manetki lub wyjęcie bezpieczników wycieraczek i po włączeniu zapłonu szumy już nie występują

3 odłączenie kostki od silniczka wycieraczek nic nie pomaga

4 całą wiązkę spod stacyjki do skrzynki bezpieczników podmieniłem na inną a także manetki przy kierownicy i nie pomogło

 

 

już nie wiem co robić....

 

macie jakieś pomysły?

Edytowane przez sebam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyłączonym zapłonie radio mi gra normalnie, nie gubi sygnału, nie szumi

Kilka pytań:

czy radio to beta lub gama ?

czy wyłącza sie po przekręceniu na wył. stacyjki i znów trzeba wcisnąć "on" w radiu aby grało?

...ale stawiam na stacyjkę lub słabą masę na radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio clarion CD lub podmieniłem na kenwooda kaseciaka i nic.

 

może chodzić cały czas, nie jest tylko po stacyjce, włączam/wyłączam kiedy chce.

 

podałem też + i - bezpośrednio z akumulatora i nic nie pomogło...

 

a co ze stacyjką może być nie tak?

masz na myśli że przebija jakiś + na nią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ze stacyjką może być nie tak?

Jeśli masz np. separator antenowy (wzmacniacz ) i podłączony pod plus ze stacyjki to tak będzie się dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam separatora przy antenie.

 

antene podpinałem inną i różne druty i nic nie pomaga :dolamam

 

 

już nie wiem co jest.

to bedzie coś z wycieraczkami

 

jak dotkne śrubokrętem gdzieś przy kierownicy/stacyjce to szumi, albo jak rusze manetką od wycieraczek :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zxsaqw123

Witam

Mam pytanie:umnie w passacie nieposiadam przekaznika nr 99.czy mogłby ktoś polecić sklep z tym przekażnikiem w Warszawie lub w okolocach.

 

Dziekuje z góry i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mogłby ktoś polecić sklep z tym przekażnikiem

 

Proszę bardzo: SKLEP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z objawów uszkodzonego przekaźnika 109 jest nienaturalne podwyższenie obrotów w chwilę po odpaleniu samochodu, które wracają po ok. sekundzie do normalnego poziomu. Uczucie jest takie jakby lekko szwankował rozrusznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności