Skocz do zawartości
Fokus

Wahacze DACHSTEIN Germany

Rekomendowane odpowiedzi

ja rok temu zmieniłem jeden górny wachacz . był lemforder ale nie wiem jak dlugo a założyłem tani firmy TOPRAN .po 15 tys Topran jest ok ale padł ten drugi też LMO.TEŻ GO WYMINIE NA JAKIS TANI. rok temu też wymieniłem łącznik drążka z maglownicą. kupiłem tani za 16 zł . jak do tej pory jest ok. niedawno wymieniłem tez łącznik stabilizatora. myśle ze na wachaczach niema co przeplacac. ale na amortyzatorach nie ma co oszczędzac. lepiej kupic używane niż jakieś tanie. bo można sie rozczarować.

 

---------- Post added at 10:50 ---------- Previous post was at 10:46 ----------

 

mam do sprzedania wachacz tzw. banan dolny z prawej strony od pasażera firmy DACHSTEIN. kupiłem niepotrzebnie bo to stukałłącznik a nie wachacz.wieęc mi jest niepotrzebny. sprzedam taniej niz na allegro. można wysyłac maile na [email protected]. jesli ktos jest zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też założyłem dolne tylne DACHSTEIN,zrobiłem 10 000 km i na razie ok,żadnych stuków,a Lemforder wcale nie jest taki cudowny,kolega założył rok temu wszystkie nowe Lemfordera i teraz dwa musi wymienić,a zrobił około 20 000 km,więc nie wiem czy jest sens wydawać tyle kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,może te DACHSTEIN są pożądnie zrobione.Chyba się skuszę i założę na lewą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może autor tego tematu wypowiedział by się na temat jakości tych wahaczy bo minęło już trochę czasu od kiedy je założył:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz drugi raz zakladalem wahacze dachstein wytrzumuja tak jak mowi sprzedawca z allegro czyli ok 1 roku bo na tyle jest gwarancja ja robie w tym czasie ok 30 tys. co prawda teraz 2 raz wymienialam gorne na stronie lewej i prawej to uszkodzone byly tylko 2 .

Edytowane przez lozik2
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli starczą na ok 30 tyś to chyba warto ;)

Ceny ich nie są wysokie:

GÓRNE PO 2x45ZŁ

DOLNY PRZÓD 80ZŁ

DOLNY TYŁ 103ZŁ

Chyba zaryzykuje ;)

Wcześniej jednak musi mi ktoś (mechanik) obadac co stuka,bo może to nie wahacz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale w jaki sposób mam rozpoznać, czy mam do wymiany górę czy dół? Jak jadę po delikatnych dziurach to słychać stukanie oraz luzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobrze ale w jaki sposób mam rozpoznać, czy mam do wymiany górę czy dół? Jak jadę po delikatnych dziurach to słychać stukanie oraz luzy

Jeśli sam nie umiesz stwierdzić to pojedz do mechanika,on pewnie pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też zrobiłem, stacja diagnostyki, 20zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak też zrobiłem, stacja diagnostyki, 20zł

I co masz do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, używałem- nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem, używałem- nie polecam

Możesz powiedzieć ile km mniej więcej na nich zrobiłeś i czemu odradzasz?Cholera ja kupiłem lewy przedni tylny wahacz Delphi-kosztował niemało(chyba coś ok 220zł) a wybił się po jakiś 5tyś km(nie wjechałem w żadną większą dziurę) więc naprawdę teraz biorę pod uwagę tańsze zamienniki,jeśli też się tak samo lub podobni zachowują to po jaki kij przepłacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalem ja robie na nich okolo 30 tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ja w marcu wymieniłem cały przód. amory + wahacze egzotycznej firmy FORTUNA LINE. Zapłaciłem za nie 600 złotych. Do dziś mam najechane 10000 km a w środku cisza, jak przed burzą. Kupując wahacze posiłkowałem się opinią znajomego (kierownik jednej z sieci dużych sklepów zajmujących się sprzedażą części mechanicznych) i to właśnie on zaproponował mi te wahacze. Owszem można kupić Lama, Febi, ale nie masz żadnej gwarancji, że nie zostały one zrobione małymi chińskimi rączkami. Nie wierzę, że kupisz lama za 1000 PLN. Bzdura. Ja dzięki zniżce kupuję graty taniej niż są nawet na Allegro. Także jeżeli ktoś będzie miał zamiar kupić FL osobiście polecam. Na marginesie produkowane ona są w Turcji. Jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać. Nie kupujmy gratów na wyrost. Nie zawsze cena czyni cuda. Kup Dachsteina i podziel się później swoją opinią na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem wahacze górne Master-Sport, lewa i prawa strona, przejechałem już na nich 5 tyś km i cisza nic się nie dzieje, nie stukają i nie pukają. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez sie "pochwale" , zalozylem wahacze Master Sport przejechane okolo 3-4 tys ( wiem niewiele :) ) . Dziwi mnie podejscie niektorych ze jak cos jest tansze to do d... dla mnie glupota jest wywalic 1500 na Lambo i potem plakanie ze po 30 stuka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam tez sie "pochwale" , zalozylem wahacze Master Sport przejechane okolo 3-4 tys ( wiem niewiele ) . Dziwi mnie podejscie niektorych ze jak cos jest tansze to do d... dla mnie glupota jest wywalic 1500 na Lambo i potem plakanie ze po 30 stuka...

 

Niech kolega jeszcze pojeździ i potem bajki pisze.... na oryginalnym Lemforderze (czyli fabrycznym) koledzy po polskich wybojach robili nawet po 160 tyś. Master jeśli dojdzie do około 40-50 tyś. to będzie sukces i modlić się trzeba aby wcześniej któryś nie strzelił, bo oszczędności pójdą ale na remont samochodu i lekarzy w najlepszym wypadku.

 

A teraz jeszcze trzeba policzyć montaż bo nawet liczyć 3 do 1 to montaż zje kupę kasy.... chyba że robi się samemu. Niestety co jak co ale tańsze zawieszenie i regenerowane turbiny nie jeden kolega na tym forum przerabiał i to bez wielkiego zachwytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kujon, a gdzie można kupic oryginalne i fabryczne Lemfordery i za ile, żeby wytrzymały 160tys km? :D u mnie febi, czy dachstein wytrzymaly ok 15 tys km, dolne proste moze ciut dluzej.....160 tys w Polsce na jednych wahaczch to trzeba chyba tylko po autostradzie jezdzic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech kolega jeszcze pojeździ i potem bajki pisze.... na oryginalnym Lemforderze (czyli fabrycznym) koledzy po polskich wybojach robili nawet po 160 tyś. Master jeśli dojdzie do około 40-50 tyś. to będzie sukces i modlić się trzeba aby wcześniej któryś nie strzelił, bo oszczędności pójdą ale na remont samochodu i lekarzy w najlepszym wypadku.

 

A teraz jeszcze trzeba policzyć montaż bo nawet liczyć 3 do 1 to montaż zje kupę kasy.... chyba że robi się samemu. Niestety co jak co ale tańsze zawieszenie i regenerowane turbiny nie jeden kolega na tym forum przerabiał i to bez wielkiego zachwytu.

 

Kolego poczytaj forum Lambo tez strzelaly i tez nie masz gwarancji ze jak kupisz z allegro to bedziesz mial napewno oryginal . Kumple wstawiali Lambo bo to przeciez oryginal i wcale ich tak mocno nie chwalili. Ja patrze na cene/jakosc a nie na to zeby wywalic kupe siana dla czystego sumienia ,ze mam oryginaly.

 

Logiczne jest ze najlepiej by bylo oddawac samochod jeszcze do serwisu na przeglady co np 50 tys .. ale tu jest Polska i nie kazdego stac na to co producent zaleca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master Sport zrobilem juz prawie 30 tys. naprawde po tragicznych drogach ,kosztowaly w promocji 550 zl.a wymienialem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności