Skocz do zawartości
Fokus

Wahacze DACHSTEIN Germany

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróciłem to właśnie i zamówiłem Lemfordera (500 zł za 2 banany oryginalne) Naprawdę nie warto oszczędzać na takich rzeczach bo za niedługo miałbym kolejny wydatek.

 

Tylko wezpod uwage, ze tu za 100zl masz komplet ktory w najgorszym wypadku objezdzi 10tys a za 500zl kupiles wachacze tkore wytrzymaja maxymalnie 20-25tys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dachcsteiny 200zł kpl/ takze przy twoim założeniu wychodzi tyle samo bądź nawet więcej jak doliczysz koszt montażu.

 

Rocznie robię 30tkm, gwarancje mam na 2 lata więc myślę że tak źle nie będzie.

Szacuje ze 100 tyś wytrzymają (kupiłem te oryginalne Lemfordery nie tureckie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pochwale się bo mam master sport zamontowałem je po zimie 2010 i dopiero teraz słychać stuki przejechałem koło 65 tys i biore za za zakup i wymiane na MS.

Co do oryginalnych to może i faktycznie wytrzymają więcej, jak się wymieni CAŁOŚĆ. Wtedy sztywno wszystko sie trzyma, a tak po sztuce montowałem lemfordery i wymieni się jeden ale osłabienie i pukanie jednego przenosi się na reszte i szybciej się zużywają następne, co w moim przypadku skutkowało ze co miesiąc byłem na warsztacie i tak w kółko a koszta wymiany robią swoje i postawiłem na MS i się opłaciło. Drogi może u mnie nie są najgorsze fele 16".

Tak wiec jak wytrzyma te 60-80 tys wg. mnie jest ok. Na lemfordery ile masz gwarancji 4 lata ? i 160 tys?

za cene LMO mam 3 pasy MS czyli zapas na 6 lat :)

A jak cos to trzeba zdjąć i reklamować a samochod stoi w garażu.

ja tam polecam a wy róbcie jak chcecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odgrzeję kotleta :)

 

Reasumując z tańszych zamienników co będzie lepsze?? Dachstein czy Motor Sport ?? ceny mają podobne..

Może ktoś ma jakieś nowe doświadczenia odnośnie zawieszenia ??

I jeszcze jedno pytanie.. możliwe żeby były w paskach b5fl różne typy zwrotnic ? bo jak napisałem do jednego gościa na allegro w sprawie wahaczy to powiedział zeby przed zakupem podac jakie mam zwrotnice czy aluminiowe czy nie.. nie spotkalem sie do tej pory z czyms takim .. myslalem ze jest jeden typ.. czy tylko koles coś śfiruje ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice są takie same, nie są aluminiowe, różnią się tylko średnicą sworznia w dolnym wahaczu nośnym :) Jedne miały gruby sworzeń inne miały cienki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej jest tak noga alu gruby sworzen ,noga stalowa cienki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marsen

Osobiście zakładałem DACHSTEIN-y i póki co jest ok. Przejechałem jakieś 10tys km po dziurawej Łodzi i nie żałuje , że kupiłem te zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja również odgrzeję kotleta.

Kupiłem DACHSTEIN'a banan na allegro tuż po kupieniu auta.

Miałem wtedy 237 tysięcy przejechanych. Kilka dni temu licznik przeskoczył 250 tysięcy :roza. Dzisiaj byłem na przeglądzie i wahacz w stanie idealnym.

Muszę teraz zmienić z drugiej strony + końcówkę kier. bo ledwo się trzyma i chyba znowu wezmę Dachstein'a ;-)

 

Tak. Wiem. Licznik pewnie kręcony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy nikt z Was nie słyszał o firmie RUVILLE lub MOOG??

Bo zamierzam się do kupna jednych lub drugich ....

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a czy nikt z Was nie słyszał o firmie RUVILLE lub MOOG??

Bo zamierzam się do kupna jednych lub drugich ....

Ruville słabiutko, nie polecam, było pisane nawet na forum) sporo reklamacj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruville to nie producent to pakowacz różnych producentów części i nigdy nie wiadomo co w pudełku jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ruville to nie producent to pakowacz różnych producentów części i nigdy nie wiadomo co w pudełku jest.

 

Ok, a MOOG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MOOG-a gdzieś od 2-ch lat badz troszkę dluzej (musialbym sprawdzić date na fakturze) i jestem zadowolony. W międzyczasie gdzies po roku moze półtora pojawił sie luz na drazku kierowniczym oraz na górnych wahaczach od str. kierowcy. Reszta jak na razie bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś komplet wahaczy firmy "Auto GH" made in Germany za ok. 500 zeta... wytrzymały niecałe 7 m-cy, około 10 tyś km i oddałem je w ramach reklamacji ponieważ miały ogromne luzy. Zmuszony byłem wymienić wtedy znów cały komplet ale tym razem kupiłem Lemfordera. Jeżdżę już na nich 4 rok ok 65tyś km i jak na razie wymieniłem tylko końcówki drążków jakieś 5 tyś km temu. Głupi wymieniłem je na te co otrzymałem w ramach uwzględnionej reklamacji. Niestety końcówki Auto GH znów nie wytrzymały polskich realiów. Moim zdaniem nie opłaca się pchać kasy w żadne zamienniki bo przy każdej wymianie trzeba jeszcze doliczyć sobie koszt usługi wymiany + zbieżność. Wypadało by również zastanowić się czy warto ryzykować urwania wahacza czy wyrwania sworznia w czasie jazdy po naszych pięknych polskich drogach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności