Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

z jednego worka wyjęte :) - wszystko jedno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie co do montowania głośników.

 

Chciałbym podłączyć je bezpośrednio do wzmacniacza, do którego z frugiej strony bedzie podpięty sprzęt audio.

 

Coś w ten deseń:

 

Głośniki ------> Wzmacniacz <------ Telefon/tablet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że jak to ma być podłączone? Coś mnie te strzałki tu nie pasują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce się całkowicie pozbyć radia, czyli zostawić same głośniki, które będą dostawały sygnał z AUX w telefonie lub innym tego typu urządzenia.

 

Planuje przerobić kokpit tak, żeby było miejsce na tableta, zamiast radia :D

 

Głośniki dostają sygnał z urządzenia i grają to co ja chce.

 

@EDIT:

 

Edytowane przez CapsLK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupujesz normalną przejściówkę z małego JACK'a na RCA podpinasz do wzmacniacza i heja. Jak masz więcej jak jedną parę RCA do podłączenia to kupujesz rozdzielacz typu Y i tyle w temacie.

 

P.S Jeśli miało by to być porządnie to mógłbyś się pokusić o podłączenie tableta z DAC'iem przez USB. I wtedy z DACa do wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jaki wzmacniacz potrzebuje ? 4 głośniki w aucie,

 

Jak te głośniki podłączyć do wzmacniacza? i potem tego tableta?

 

Skąd mam wziąć zasilania do wzmacniacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra, ale jaki wzmacniacz potrzebuje ? 4 głośniki w aucie,

 

4 głośniki. Trochę precyzyjniej. Są tylko z przodu czy każde drzwi liczysz osobno?

 

Jak te głośniki podłączyć do wzmacniacza?

 

Każdy pod swój kanał.

 

i potem tego tableta?

 

Taki kabel-> jack%203,5%202%20rca%20cabletech%20economic.jpg

 

Skąd mam wziąć zasilania do wzmacniacza ?

 

Na prawdę? Boję się co się dzieje gdy wymieniasz żarówkę. Poczytaj sobie co nieco na temat car audio, bo twoje auto spłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że link wygasł można wiedzieć jakiego rodzaju zastosować kondensator do tweeterów? oczywiście 3,3uf

Edytowane przez atom799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy rezaniu to sprawdzam własnie czemu moje fabryczne raz grają, a raz nie. Otworzyłem lewy bok i wszystko wygląda ok. Czy mogę włączyć zapłon kiedy odłączonych jest tych kilka przewodów wymaganych do zdjęcia bocznej tapicerki? Proszę o pewną i szybką odpowiedź bo fura stoi rozkręcona. Przed skręceniem chciałbym zobaczyć czy coś się zmieniło bo poczyściłem styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz, odpięte kostki to nie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak jeszcze o kabelkach mówimy takie pytanie.

Mam zamiar upierdzielić kostki, wtyki itp. które wychodzą nam z "harmonijki" i lutować przewody bezpośrednio pod zwrotnice i głośniki.

Nowy sprzęt to będzie Excursion SHX-6C.

 

Może to głupie ale jakie ja mam kupić przewody ? Głośnikowe, sygnałowe, zasilające czy jakie ?

 

Przykładowa fotka http://obrazki.elektroda.pl/4483193900_1330091907.jpg no i tnę odpowiednie kable i lutuje tam swoje ale które mam kupić ?

http://audioplaneta.pl/przewody-i-zestawy-kabli-c3723.html ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie musisz to oczywiście głośnikowe i najlepiej jak już to miedź OFC.

Przeciągasz przez harmonijkę i pod kokpitem doprowadzasz do kostki - ale ja bym tego nie zmieniał - bo niewiele to zmieni (jeśli w ogóle)

 

Chcesz mieć konkretny progres to myśl o piecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić przewody na nowe np. 2x1.5mm2 OFC. Tylko nie CCA, czyli aluminium miedziowane.

Później pod ewentualny montaż wzmacniacza będzie, wystarczy przedłużyć do wzmacniacza, bez rozbierania drzwi.

Np. http://sklep.rms.pl/przewod-glosnikowy-2x-1-5mm2-miedz-99-9-czystosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według was montowanie głośnika do MDF'u wykorzystując wkręty jest bezpiecznym połączeniem? Według mnie nie bo wibracje mogą swoje zrobić przez jakiś czas ale być może się mylę i ktoś tak jeździ już wiele lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkręty do drewna oczywiście.

Tak, jest "bezpieczne" :P

Ja osobiście zawsze nawiercam wiertłem 2-3mm otworki i dopiero potem wkręcam wkręty, aby uniknąć rozwarstwienia mdfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje - wielokrotne wykręcanie i wkręcanie w to samo miejsce może nieco sfatygować otwór ale zawsze można kilka stopni przekręcić głośnik i wkręcić obok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Pozwólcie, że odbiegnę na moment od tematu (chodź moje pytanie jest związane z głośnikami) ale potrzebuję szybkiej porady. Mianowicie: mam Paska b5 fl i zamierzam dołożyć głośniki na tył, których nie było... wiadomo głośniki, kable etc.... Niestety mam wnętrze auta w kolorze antracytu i za cholere nie wiem które maskownice kupić żeby było jak ORI i nie różniły się kolorem... proszę o radę linki i co tylko może pomóc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, harczy mi prawy glosnik przedni. Chciałbym zamenic go na uzywany seryjny. Czy trzeba wtedy rowniez rozwiercac nity i robic inne mocowanie czy mozna wyjac stary glosnik z obudowy i wstawic nowy. Nie chce na prozno rozkrecac zeby pobaczyc jak to tam jest. z gory dzieki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez rozwiercenia nitów się nie obejdzie. Załatw od szwagra/brata/teścia/kumpla nitownicę, parę nitów i wymień głośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności