Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzyj ofertę DLS, u-Dimenion, Helixa, Focala, Gladen, Audio System, DEGO, Hertz, Rainbow, Morel, MB QUARD. Każdy zestaw gra inaczej, pod innym wzmacniaczem też zagra inaczej. Każdy z wyżej wymienionych producentów ma bardzo dobry sprzęt w tej klasie cenowej.

Maty masz do wyboru STP Silver, STP Gold, Silent Coat, Dynamat, GMS i Hollywood. Dystanse normalne MDF'owe do Passata B5.

 

Jak chcesz ładować zestaw za klika stówek to nie zapomnij o wzmacniaczu. Bez wzmacniacza ŻADEN porządny zestaw nie zagra nawet na 15% możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiem tak: nie znam sie na sprzecie car audio pod wzgledem jakosci. Zawsze sie mowi ze im drozsze tym lepsze, ale znalazlem na allegro.pl zestaw za 1000zl i mial 100W rms i drugi zestaw za 500zl ale juz mial 120 rms. O to mi chodzi ze nie wiem jakie kupic zeby nie wtopic kasy. Do tego chce wzmacniacz tzn 4 kanalowke, ale narazie bez subwoofera tylko 4 dobre glosniki. Bardzo prosze o pomoc. Moze macie juz jakies glosniki przetestowane i jakies info na ich temat. Zaproponujcie mi jakis zestaw. Pozdrawiam :))

Ps. Finanse w granicach 1500-2000zl glosniki i wzmacniacz :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej mocy nie znaczy że lepsze. Moc nie równa się jakości, to tylko cyferki. Co masz na myśli pisząc 4 głośniki? Chodzi ci o 2 woofery i 2 tweetery czyli jeden zestaw. Czy chcesz ładować nowy sprzęt we wszystkie 4 drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kompletny sprzet do 4 drzwi. I oczywiscie wzmacniacz do tego. Zaproponujcie jakis zestaw. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść tylne drzwi i zamontuj lepszy zestaw z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam głupie pytanie. Rozwierciłem łeb nita, zdjąłem oryg. głośnik. Po nitach pozostały takie jakby tuleje- wystające na parę mm z blachy drzwiowej.Obracają się w koło ale wyjść nie chcą. On Te "tuleje" też trzeba rozwiecić? dodam, że na razie chcę zamontować po prostu drugi oryginalny głośnik- bez dodatkowych dystansów z mdf itp.

Edytowane przez pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, rozwiercić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie potrzebuję się dowiedzieć o to jak mam podłączyć kable do tylnych głośników w passacie b5 sedanie. Zakupiłem już przewody, mam oryginalne wtyczki do głośników nisko i wysoko tonowych i teraz potrzebuję tylko wiedzieć który pin to minus a który to plus???? Czy jest różnica który będzie plusem a który minusem?? Dodam że przewody będę ciągnął od samego radia bo niestety instalacji do tyłu nie ma w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie potrzebuję się dowiedzieć o to jak mam podłączyć kable do tylnych głośników w passacie b5 sedanie. Zakupiłem już przewody, mam oryginalne wtyczki do głośników nisko i wysoko tonowych i teraz potrzebuję tylko wiedzieć który pin to minus a który to plus???? Czy jest różnica który będzie plusem a który minusem?? Dodam że przewody będę ciągnął od samego radia bo niestety instalacji do tyłu nie ma w aucie.

 

Przewód o stałym (jednolitym) kolorze to "+" a z paskiem to "-" . Żadna filozofia poprowadzić przewody progami tymi plastikowymi, do słupka i dalej w drzwi poprzez gumę, wyciągasz wewnątrz drzwi i w otwór głośnikowy :)

 

Tutaj schemat kostki iso od strony radia:

1134910919_kostka_iso.jpg

Edytowane przez email78
foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego email78 jak podłączyć do radia to wiem. Ale chodzi mi o podłączenie kabli do kostki przy głośniku. Posiadam oryginalne głośniki na tył wraz z kostkami ale niestety nie mają one pinów i kabli dlatego potrzebuję wiedzieć jak w te wtyczki podpiąć kable. W dużej wtyczce są cztery piny. Dwa przewody wchodzą w nią od radia i dwa wychodzą z tej wtyczki do tweetera . I które piny to plusy a które minusy????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego email78 jak podłączyć do radia to wiem. Ale chodzi mi o podłączenie kabli do kostki przy głośniku. Posiadam oryginalne głośniki na tył wraz z kostkami ale niestety nie mają one pinów i kabli dlatego potrzebuję wiedzieć jak w te wtyczki podpiąć kable. W dużej wtyczce są cztery piny. Dwa przewody wchodzą w nią od radia i dwa wychodzą z tej wtyczki do tweetera . I które piny to plusy a które minusy????????

 

Czerwone plusy a czarne minusy. Ja zmieniałem u siebie audio i kostek się pozbyłem bo kabel do zwrotnicy od wzmaka ciągnąłem, a później od zwrotnicy na woofer i sopran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem jak podłączyć te kable doliczam foto 20150713_181833.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i wtym problem tak jak teraz czy odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła druciarnia. Weź rozplącz te kable, poskracaj je, polutuj i dokładnie przejrzyj. Możliwe że abo coś gdzieś nie styka albo kabel jest przełamany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra jest ok tylko nie wiem jak podłączyć te kable zaznaczone w kole zielonym czy jak teraz czy odwrotnie , tak mysle zeby sprawdzic ktory to plus a minus dostac sie do kostki w radiu i wtedy patrzeć chyba ze jest inny lepszy sposób20150713_181833.jpg

http://www.audiobas.pl/opis_kostki_iso.html

NAWET TU MI SIE NIE ZGADZA WIEC CO TO JEST TEN BRAZOWO.ZIELONY I CZERWONO ZIELONY LECACE OD RADIA

Edytowane przez placek525252

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o zachowanie fazy głośników? Podłącz posłuchaj, jak jest mało basu to zamień przewody na jednym głośniku i znowu posłuchaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie zrobiłem tak żadnej różnicy wkoncu rozebrałem wszystko znalazłem schemat kostki iso radia i poklei kabelek po kabelku dyszlem plus a minus wkoncu przód zrobiony niedługo tył ciekaw jestem co były właściciel auta za niespodzianki zostawił . a kal wo gule podłączałem przodu zestaw odseparowany

http://allegro.pl/jbl-cs-6c-polska-gwar-smycz-tablice-gratis-wroclaw-i5242709154.html

dlugo zastanawialem sie czy pod radio czy pod zmacniacz akurat mam dwa wejscia wolne zdecydowalem sie pod radio , czy lepiej pod wzmacniacz

co powiecie na glosniki tyl

Infinity Reference 6502ix

Edytowane przez placek525252

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki z tyłu sobie odpuść. Na przednie daj wzmacniacz i wygłusz przednie drzwi. A tak w ogóle to na zdjęciu widać że w dystansie jest zrobiona dziura na kabel, jest to czymś uszczelnione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie taka dziurka pewnie niema znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności