Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

tym ze plastikowe pierdzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej grubości mają być te dystanse MDF? Bo na tej aukcji są tylko 6 i 12 mm i nie wiem, które wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź 12mm, 6 zaraz popęka albo sie pokruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze dystanse 30 mm. Może te będą najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie tak, tylko sprawdz czy nie będzie wystawał głosnik, czy maskownica wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem ten zestaw Hertz DSK 165. Myślałem, że z moją amatorską znajomością elektroniki uda mi się to podłączyć, ale chyba będą problemy... Do oryginalnego głośnika wychodzi kostka z 4 złączami, zauważyłem że dwa idą do tweeterów, a w nowych głośnikach jest tylko + i - (czyli dwa przewody). Gdyby ktoś miał na tyle cierpliwości i chęci żeby mi wyjaśnić mniej więcej jak to podłączyć, byłbym dozgonnie wdzięczny...

 

Aha, miernik mam chyba zepsuty, więc nie wykobinuje gdzie plus i gdzie minus :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wziąć dwa przewody wychodzące z kostki iso czyli plus i minus, wpinasz je do zwrotnicy, a ze zwrotnicy wychodzisz na głosniki tak jak jest podpisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale polecam podłączyc zgodnie z polaryzacją bo bedziesz sie zastanawiał czemu tak słabo gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przykręcacie dystanse do drzwi? Na wkrętach w dziury po nitach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przykręcacie dystanse do drzwi? Na wkrętach w dziury po nitach?

 

ja przykręciłem w dziury po nitach na śruby z podkładkami sprężynowymi i nakrętkami samokontrującymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, tylko u mnie taka bieda, że nigdzie tych nakrętek samokontrujących nie moge dostać... :-|

A masz sposób na wyjęcie tweeterów z tego plastiku żeby niczego nie połamać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry pomysł, tylko u mnie taka bieda, że nigdzie tych nakrętek samokontrujących nie moge dostać... :-|

A masz sposób na wyjęcie tweeterów z tego plastiku żeby niczego nie połamać?

 

eee chyba nie jest tak źle, nakrętki samokontrujące powinni mieć w każdym sklepie gdzie sprzedają śruby itp.

jeśli zaś chodzi o demontaż tweeterów to przymocowane są one do tego trójkącika poprzez zgrzanie, musisz obok każdego punktu zgrzewu wsadzić mały płaski śrubokręcik i delikatnie podważyć i zgrzew puści

nowych tweeterów raczej tak samo nie zamontujesz ale wystarczy klej na gorąco z pistoletu i po uprzednim odtłuszczeniu będzie trzymać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

Byłem w dość dużym sklepie. ale obsługujący mnie koleś powiedział że nie ma takich nakrętek... albo nie wiedział o jakie chodzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tym ze plastikowe pierdzą :)

Niedorzeczne stwierdzenie. Te plastikowe dystanse dedykowane do Passata (oczywiście nie wszystkich producentów) są bardzo sztywne w porównaniu z dystansami do Opla czy innych. Oczywiście , że MDF będzie mniej podatny na wibracje, ale stosując silikon pod dystans plastikowy i uszczelki pod głośnik wibracje w dużym stopniu zostają zniwelowane. Sam mam u siebie dystanse plastikowe pod głośnikami DLS R6A popychanymi wzmacniaczem DLS'a i nie ma mowy o żadnym pierdzeniu.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedorzeczne stwierdzenie. Te plastikowe dystanse dedykowane do Passata (oczywiście nie wszystkich producentów) są bardzo sztywne w porównaniu z dystansami do Opla czy innych.

 

też mam dystanse wykonane z absu i nic nie brzęczy, podczas montażu dałem między dystans a blachę uszczelkę z ori głośnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Panowie, czytam tak ten wątek i spieranie się, które to głośniki są najlepsze a tak prawdę mówiąc głośniki same nie graja tylko jeszcze parę ważnych elementów jak jednostka sterująca, wzmacniacz, okablowanie itp. Widzę, że nie wiele było tu mowy o dobrym przygotowaniu miejsca pod montaż (tylko Tomczak coś napomniał) owych "najlepszych" głośników. Gwarantuje, że nawet RS 6 Comp czy iridiumy DLS zamontowane w sposób jak wyżej opisujecie i do tego podłączone pod radio zagrają jak fabryka albo gorzej. Podstawą jest przygotowanie miejsca pod montaż czyli konkretne wytłumienie drzwi-PODSTAWA i oczywiście dystanse ja osobiście preferuje z MDF. Żeby to coś zaczęło brzęczeć komora drzwi-wszystkie otwory technologiczne muszą być zaklejone pomijając te od spodu, którymi spływa woda. Jak chcecie wymienić tylko fabryczne głośniki na jakieś "lepsze" za 400zł to darujcie sobie, lepiej wydać te pieniądze na maty i różnica będzie już duża nawet na poprzednich głośnikach. Dopiero po tym zabiegu można zakupić jakiś głośnik nawet za 400zł w końcu z te pieniądze można już coś wybrać. Ja osobiście wybrałem PB ES6-c stara poczciwa, papierowo wełniana seria. A tak wyglądają moje drzwi http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=118&d=1199823763 , oczywiście wygłuszenie jest tu zrobione najtańszym kosztem (jakieś 150zl + moja robota), teraz zdecydowanie użyłbym lżejszych mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,mam pytanko,jeśli bym kupił SIGNAT H16 na tył lub dał je z przodu a oryginalne vw dałna tył to muszę jeszcze kupić dystanse i zwrotnice?Czy wystarczy jeśli kupię te głośniki http://www.allegro.pl/item517030287_signat_h16_glosniki_sredniotonowe_16_5cm_70w_rms.html

cena chyba b.dobra i je podłącze,będzie grać,czy muszę jeszcze coś dokupić?Radio mam mocne CLARION 468RMP 4x52W.Powino być ok?Oczywiście audiofilem nie jestem,chce miec tylko glosniki przod+tyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,mam pytanko,jeśli bym kupił SIGNAT H16 na tył lub dał je z przodu a oryginalne vw dałna tył to muszę jeszcze kupić dystanse i zwrotnice?

Przecież wszystko masz opisane w tym właśnie temacie na 1 stronie.

Zwrotnic nie musisz mieć, ale powinieneś - Twoja wola, Twoje uszy. Z radiem, ani głośnikami nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: chcialbym wymienic tylne glosniki, nie mam pojecia jakie maja rozmiary czy jakie inne paramentry ktorych trzeba sie trzymac, ale widzialem glosniki Magnat 90W - czy to jest cos warte? nie chodzi mi o super cykanie, ale cos lepszego niz tak kupa, ktora montowali z tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności