Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przykręcisz do boczku to dopiero poczujesz wibracje, trzeszczenie tapicerki, zły pomysł. Zostaw oryginalne maskownice, tamte wcale tak fajnie nie wyglądają. Oryginał w całości ochroni Ci głośnik przed czynnikami zewnętrznymi. Ale to jest moje zdanie, Ty zrobisz jak będziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przykręcisz do boczku to dopiero poczujesz wibracje, trzeszczenie tapicerki

 

 

właśnie tego się obawiam, chyba jednak zostawię ORI nie będą "świecić" co tak gra :D

czyli taka głębokość montażowa jest jak najbardziej w porządku tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli taka głębokość montażowa jest jak najbardziej w porządku tak ?

 

Tak, jest tak jaki powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niedawno kupiłem sobie passata no i chciałbym sobie wstawić lepsze nagłośnienie. Radyjko mam pioneera, a wzmacniacz cztero kanałowy starej generacji Grundiga - osobiście uważam, że całkiem fanie chodzi.

Głośniki mam tylko w przednich drzwiach - w tylnych nie ma. Narazie finansowo mogę sobie pozwolić na zmianę głośników z przodu.

Chciałbym te z przudu przełożyć na tył - moje dziecko lubi głośno słuchać.

Subwoofer narazie odpada.

Tylko jak zaczełem czytać wasze opinie o głośnikach, to wychodzi na to, że muszę sobie kupić coś chba za jakieś 1000 zł - 2000 zł - aby to dobrze chodziło - a chciałem wydać coś około 500 zł.

Co polecacie, a może faktycznie wymiana tylko 16" a soprany zostają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przykręcisz do boczku to dopiero poczujesz wibracje, trzeszczenie tapicerki, zły pomysł.
Popieram. Absolutnie zły pomysł. Głośnik musi być przytwierdzony do blachy, aby "nie grał wraz z boczkiem".
Panowie, niedawno kupiłem sobie passata no i chciałbym sobie wstawić lepsze nagłośnienie.
Tylko jak zaczełem czytać wasze opinie o głośnikach, to wychodzi na to, że muszę sobie kupić coś chba za jakieś 1000 zł - 2000 zł - aby to dobrze chodziło - a chciałem wydać coś około 500 zł.

Co polecacie, a może faktycznie wymiana tylko 16" a soprany zostają?

O matko, a gdzie tak przeczytałeś ?

Chcesz wymienić całe audio chyba w tej cenie ?

500 zł na dwa głośniki 16.5 cm daje Ci naprawdę duży wybór. Poczytaj co proponowaliśmy w tym dziale niejednokrotnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doc rozumiem, że myślisz o signatach H16? Do mnie one kompletnie nie przemawiają.

 

A myślę, że oryginalne soprany może nie grają idealnie ale naprawdę do czystego dźwięku im bardzo daleko, myślałem o alpine. Znajomy miał takie sopranki w pasku dał za nie 190 zł zwrotnice magnata (z tym, że on coś tam ustawiał) i 16 alpharda i w sumie to naprawde ładnie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy miał takie sopranki w pasku dał za nie 190 zł zwrotnice magnata
i 16 alpharda i w sumie to naprawde ładnie grało.
Jedne z najbardziej tandetnych firm kolego. Jeśli podobał Ci się dźwięk z nich, cóż ... montuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jak zaczełem czytać wasze opinie o głośnikach, to wychodzi na to, że muszę sobie kupić coś chba za jakieś 1000 zł - 2000 zł - aby to dobrze chodziło - a chciałem wydać coś około 500 zł.

 

kolego nie przemawiaja do Ciebie glosniki poponowane do 500 zl...chcialbys moze ceramiczne glosniki za 500 zl? sorry ale juz wspominalem, NIE ZAOSZCZEDZISZ na car audio a nawet w efekcie wydasz 2x tyle podsumowujac kolejne przerobki, modyfikacje zestawu itd.

chcesz dobry sprzet to kup wysokiej klasy naglosnienie, drogie ale warte swojej ceny, rozbij to sobie na kolejne etapy, nie spiesz sie z zakupem nie musisz przecie robic wszystko na raz.

 

piszesz takze "A myślę, że oryginalne soprany może nie grają idealnie ale naprawdę do czystego dźwięku im bardzo daleko, myślałem o alpine. Znajomy miał takie sopranki w pasku dał za nie 190 zł zwrotnice magnata (z tym, że on coś tam ustawiał) i 16 alpharda i w sumie to naprawde ładnie grało."

 

to wedlug mnie na pewno nie gra dobrze, juz zdecydowanie lepsze te signaty (ale tweterkow fabrycznych nie polecam, pala jak cholera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co proponujesz na przód, wzmacniacz mam grundiga cztero kanałowy, myślałem aby go podłączyć pod przód i na subwoofer w pzryszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pasku b5 rewelacyjnie gra wiekszosc papierzakow i proponuje abys medzy takimi sie rozejrzal. moimi faworytami sa glosniki ktorych cena jest jeszcze do przelkniecia to dego seria power line kolo 800 zl i troszke wyzej tec seria sq ale tu juz 1000 trza dac), zrob sobie to w pierwszej fazie.pozniej zmien wzmacka bo pod takie glosniki warto dac cos lepszego niz grundig, proponuje rainbow ipaul 4300, rewelcyjny wzmacek a cena wcale nie wygorowana jak na jego konstrukcje ijakosc wykonania (1199), na koniec dorzuc suba (tu w zaleznosci co lubisz czy mocny bas czy raczej miekki, szybki delikatny basik - jesli mocne uderzenie to amerykancki mtx jesli fajne szybkie brzmienie to wloski TEC).

 

w taki sposob nie odczujesz az tak bardzo wydanej kasiorki a na pewno bedziesz miec sprzet z ktrego bedziesz zadowolony. kombinacje z zakupem jak najtaniej zawsze koncza sie tym ze zostaje Ci kupa sprzetu car audio ktorego nie wykorzystasz a i nikt nie bedzie chcial od Ciebie odkupic wiec zastanow sie na spokojnie

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkie drogie takie głośniczki, myślę, że raczej jednak coś tańszego. Co Ty na INFINITY REF 6520CS, http://www.allegro.pl/item345412621_infinity_ref_6520cs_pakiet_bonusow_od_dealera.html

ewentualnie HERTZ HSK 165 250W HI-END http://www.allegro.pl/item348764582_hertz_hsk_165_250w_hi_end_gw_pl_f_v_wysyl_gratis.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa ludzie ktorzy to zachwalaja i nie wiem, byc moze ja po prostu jestem marudny ale dla mnie te glosniki to nieporozumienie, wolalbym nie wymieniac fabrycznych, szkoda zachodu i tracic czas na rozbieranie tapicerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Tomczak wczoraj czytałem własnie opinie o nowej lini herca podobno okiełznali te holerne twitery i zwrotnice dali też jakieś sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomczak ale mówisz o Infinity, że jest nie ok., czy o Hertz? A może według Ciebie są do złe jedne i drugie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maderix, i te i te jak dla mnie sa do niczego (infinity tylko gorna polka ale placisz jak za zborze a az takiej ceny nie sa warte).

 

brzesiu juz mialem przyjemnosc poslucha hertz z produkcji tegorocznej i niewiele zmieniono ;) to seria ktora sprzedaje sie w kolosalnych ilosciach ze wzgledu na ich niska cene ale nie mozna spodziewac sie rewelacji po glosnikach tej polki cenowej

 

jak pisalem byc moze jestem po prostu marudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar głośniki z przodu przełożyć na tył. Co za tym idzie mam prośbę czy moglibyście podpowiedzieć jakie głośniki kupić. Nie chciałbym wydać więcej jak 250 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Troszke poczytałem na google, troszke na wyszukiwarce forum, no i w sumie zwracam honor dla "Doc" :).

Signaty powoli zaczynają zwracać moją uwagę. Z tym, że jak dla mnie chciałbym z przodu słyszeć ładne stereo, pięknie cykające sopranki, słyszeć kiedy trzeba ładnie odseparowane średnie, no i tony niskie, z tym, że uważam, że ton bardzo niski - taki głęboki bas powinien się wydobywać z subwoofera - a nie z głośnika przedniego - on musi być elastyczny i szybki.

No i tu zestaw ten co napisał "Tomczak" bardziej przemawia do mnie, czyli Dego, z tym, że cena jest duża - 800 zł.

 

Ale mam do Panów serie pytań, bo już zaczynam błądzić.

Po pierwsze czy papierzaki, tak jak Tomczak napisał, bardziej będą mi podchodziły, czyli będą dynamiczne, elastyczne - ten dźwięk będzie bardziej naturalny, niż np. z Signatów? - Doc jak coś piszę źle zwracaj mi uwagę - nie znam się na tym, aż tak bardzo jak Wy :)

Po drugie przy papierzakach czy muszę wygłuszać drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. Troszke poczytałem na google, troszke na wyszukiwarce forum, no i w sumie zwracam honor dla "Doc" :).

Signaty powoli zaczynają zwracać moją uwagę. Z tym, że jak dla mnie chciałbym z przodu słyszeć ładne stereo, pięknie cykające sopranki, słyszeć kiedy trzeba ładnie odseparowane średnie, no i tony niskie, z tym, że uważam, że ton bardzo niski - taki głęboki bas powinien się wydobywać z subwoofera - a nie z głośnika przedniego - on musi być elastyczny i szybki.

 

Przyjedź na spota w maju do warszawy to posłuchasz. Mam założony przód i tył Signata H16 + oryginalne tweetery, zwrotnice przerzuciłem ze starych oryginałów i powiem Ci szczerze, że jak dla mnie jest to wystarczająco. Narazie gra to na Navi MFD, w planach jeszcze DSP. Dla forumowiczów VW Passata kolo zrobił promocje 4 sztuki + 4 dystanse z MDFu = 400 zł. Kto chce to namiar na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powem Tobie ze skonczylem wlasnie audiole a3 - glosniki TEC seia SQ (papierowe) i wzmacek rainbow seria ipaul, oraz subik TEC 25 cm. wlasciciel zmoczyl sobie fotele z wrazenia (ja sie powstrzymywalem bo nie moje auto ;)). glosniki naprawde warte kaskijaka trza zaplacic, w sumie nie jest mala bo 1000 za zestaw trza dac (detaliczna cena 1400) ale nawet dego wedlug mnie wymiekaja.

 

 

kolego przy kazdych zestawach warto wygluszyc drzwi, to naprawde duzo daje.

signaty z tego co pamietam maja polipropylenowa membrane, dobrze pamietam? nie mozna ich porownywac z papierowymi dego bo to inna polka cenowa, inna klasa glosnikow. signaty w swojej klasie cenowej sa niezle, ale jak juz pisalem ja jestem zakochany w brzmieniu paperowych glosnikow, pozaty wiekszosc glosnikow z pp sztywnieje w niskich temperaturach i zaczyna sie flatowe granie dopoki sie nie rozbujaja.

na pewno wofery dego z serii po, czy tec sq zaskocza Ciebie milym dynamicznym kickiem, tweterki w obu zastawach sa rewelacyjne i sa to zestawy pzy ktorych nie bedziesz musial kombinowac ze zwotnica, sa dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę, aby papierowe głosniki whetever jakie( jeśli ktoś chce kupić ) były impregnowane.

W Passacie B5 dostaje się woda/wilgoć od wewnątrz blachy alu w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności