Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

Bez rozwiercenia nitów się nie obejdzie. Załatw od szwagra/brata/teścia/kumpla nitownicę, parę nitów i wymień głośnik.

 

oki dzięki za odpowiedz, zamawiam głosnik i jade w piątek do szwagra :D

 

jeszcze zapytam czy wszystkie głosniki są takie same tył przód? bo wydaje mi sie ze te z przodu grają lepiej, lecz może to dlatego ze rozmieszczenie w drzwiach jest inne

Edytowane przez bogdan_075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Nie chcąc zakładać nowego tematu, chciałbym zapytać tutaj. Przesiadłem się z Opla astry G do B5 3B. W poprzednim aucie miałem zwykłe radio ory na CD i fabryczne nagłośnienie (tylko przód) które grało całkiem przyjemnie, przede wszystkim grał bas, którego brak w b5 mnie niemile zaskoczył. Zmieniłem fabryczne radio gamma na Pioneer DEH-3400UB, faktycznie głośniki trochę więcej dają z siebie, ale mimo przeorania equalizera, basu nadal nie można się doszukać. Pytanie następujące - czy kupno dystansów mdf coś poprawi ? czy pomyśleć o wymianie głośników? Czy może problem leży gdzieś indziej? Przy kostce iso wygląda jak by ktoś grzebał, są ślady lutowania. Tylne głośniki nie grają, ale to akurat nie stanowi problemu. Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten pionek działa tak samo jak mój ale znajdź w nim ustawienie loudnesss i daj na LOW, a BASS daj na +2 lub 3.

Sprawdź czy bas się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Niestety nawet po ustawieniu na 6 czyli max i loudness low, nie ma w ogóle głębi basu. Bardziej to przypomina łupanie z głośników telewizora ;-) w sobotę zajrzę jeszcze do ISO, może fazy są przekręcone. Dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Pioneer to wcale nie jakieś dobra radio. Ja bym na twoim miejscu zmienił radio. Jak chce koniecznie Pioneer to poszukaj DEH6800. U mnie po zmianie GAMMA na na porządne radio(a mam klika) głośnik tak walą KickBassem i , że wszyscy są w szoku jak ori głośniki grają. A mam założone ori ISOPHENY. Niestety papierowe ori głośniki nie wytrzymały długo i właśnie je zmieniam. Dodam, że różnica po zmianie ori radia jest kolosalna i mamy. Może u Ciebie ktoś już wymieniał głośniki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Radio przy okazji sprawdziłem u znajomego w Seacie Leonie i gra tak jak powinno, na fabrycznych głośnikach daje miękki basik i ładne soprany. Zabrałem się za rozbieranie boczku od kierowcy i w środku siedzą jakieś papierówki, bez żadnych oznaczeń w plastikowych dystansach - fabryczne ? - nie mam pojęcia. Zamówiłem niedrogie woofery Pioneer - G173, w zestawie z dystansami z mdf. W weekend zabiorę się za montaż i zdam relacje czy było warto. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b5 3BG oryginalnie miałm głosniki Blaupunkta z logo VW i napisem Made in Tunisia :) kolor niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem w pasku Blaupunkty z Tunezji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i głośniczki zamontowane. Stare co były, po poprawieniu instalacji poszły na tył, ustawione jako sw (dziwi mnie to, że grają teraz lepiej), po długotrwałym dostrajaniu efekt w miarę zadowalający, ale za tę cenę nie oczekiwałem cudów. Gra przyjemnie, miękko, nie trzeszczy i lusterka pobudziło. Generalnie jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności