Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Pomyślałem, że przyda się to komuś ...

Dzisiaj zacząłem zajmować się dźwiękiem w swoim Pasku B5.

Na pierwszy rzut poszła wymiana przednich fabrycznych głośników na opisywane już przeze mnie Signaty H16.

( o signatach H16 pisałem w tym wątku, są tam również zdjęcia )

 

Krótka instrukcja:

 

1. Zdejmujemy boczek. Jak to się robi można znaleźć na forum np. tu

2. Po zdjęciu boczka ( jest to bardzo proste ) ukazuje się nam taki oto widok.

5a6c0d0020954161m.jpg

 

3. Aby wymontować oryginalne głośniki, musimy rozwiercić nity

447ee58d388dec43m.jpg

 

4. Po rozwierceniu, wyjmujemy głośnik. Wyglądać to będzie tak:

b933894fb72647f9m.jpg

 

5. Następnie przykręcamy ( ja dodatkowo użyłem kleju ) zakupione wcześniej dystansy z MDFu. ( allegro )

b1f9dec6e30340e6m.jpg

 

6. Po przykręceniu pierścienia dystansowego, przykręcamy głośnik. Ja zastosowałem swoje zwrotnice. Jest możliwość wymontowania - wyłamania zwrotnic doczepionych do oryginalnych głośników.

Ponad to warto pilnikiem zrobić mały rowek w dystansie na wypuszczenie przewodów.

fb2320dd3ed27fc1m.jpg

 

Czas pracy dla przednich drzwi ok 2 godzin.

Koszt dystanse mdf dwie sztuki ok 50 zł

 

Wrażenia odsłuchowe przy zastosowaniu Signatów H16 wspaniałe. Miękki, soczysty bas, którego czuć nawet w siedzeniach. Wydaje się jakby gdzieś pracował jakiś malutki subwooferek.

Jak widać na zdjęciach w Passacie jest zupełnie zamknięty profil drzwi, co daje super komorę rezonansową.

Efekt byłby jeszcze lepszy, gdyby blachę tą wygłuszyć matami. Mi już się tego nie chciało stosować.

 

Analogicznie sytuacja ma się przy montażu głośników w tylnych drzwiach. Fotostory zbędne, ponieważ stosuję się takie same dystansy i dokładnie tak samo demontuje i montuje.

 

Jutro montaż skrzyni z głośnikiem Pyle 25cm i wzmacniacza CarPower 602.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydatna fotoporada :)

a wymieniałeś także tweetery? jeśli tak to gdzie schowałeś zwrotnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przydatna fotoporada :)

a wymieniałeś także tweetery? jeśli tak to gdzie schowałeś zwrotnice?

 

Nie ma sensu wymieniać fabrycznych tweeterów. Są to doskonale przetworniki.

Może inaczej...

Jeśli chcesz kupić tweetery do 100 zł, to lepiej zostaw te fabryczne. Warto natomiast zmienić zwrotnice.

Ja zastosowałem cewkę + dobry kondensator Janten Audio. Zaopatruje się zawsze w elementy zwrotnic w tym sklepie

Przy tweeterach oryginalnie są elektrolityczne kondensatory. Jak pewnie niektórzy z Was widzą, nie jest do idealne rozwiązanie. Dźwięk tweeterów z takim kondensatorem jest "brudny".

Matowe, delikatne, ciepłe brzmienie da im wymiana kondensatorów. Same głośniki philipsa stosowane w Passacie, są naprawdę bardzo dobre. Mówię to z doświadczenia. Nie zastąpiłbym ich żadnymi dołączonymi do odseparowanych zestawów tweeterami typu Hertz ( masakrycznie krzykliwe i ostre w brzmieniu ), Helix itp. Nie zastąpiłbym też tweeterami Magnata za 80 zł, które testowałem, ani jakimiś z niskiej półki Alphardami, które też testowałem.

 

Zwortnice tweetera widać doczepioną do drzwi zaizolowaną niebieską izolacją na ostatniej fotce. Jest tam zlutowana cewka i kondensator, oraz zalana całość klejem i zawinięte w izolację. Ponieważ jest to małe i lekkie doczepiłem do istniejących tam wiązek.

 

Zwrotnice do midbasowych Signatów są w drzwiach przy głośniku w tym wątku je można obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym zanabył głośniki od Tomczaka ale na razie kasę na inny cel muszę przeznaczyć ale mam parę magnatów classic 216 i póki co je chciałbym zamontować na przód

czy magnatowskie tweetery z magnatowskimi (gabarytowo wielkimi) zwrotnicami będą lepsze od fabrycznych tweeterów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy magnatowskie tweetery z magnatowskimi (gabarytowo wielkimi) zwrotnicami będą lepsze od fabrycznych tweeterów???

Jeśli to jest coś takiego http://www.bestsound.pl/index.php?p295,glosniki-magnat-car-fit-t15 to zdecydowanie będą gorsze niż te oryginalne.

 

Poza tym musisz dorobić im kostki. Nie ma sensu. Zmień tylko kondensator. Usłyszysz wielką różnicę.

Kondensator to koszt ok 4 zł. W poprzednim poście jest link do niego.

 

Moja rada ... załóż te magnaty w sensie midbasy, a tweetery zostaw ORI. Dołóż te zwrotnice z zestawu magnata.

Szkoda roboty w rezanie tweeterów. Efekt lichy, roboty sporo bo i mocowanie i kostki.

 

Ja - ponieważ pudło ze zwrotnicą ciężko jest zamontować - rozbieram zwrotnice i robie samemu, aby zminiaturyzować to i łatwiej zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tweetery są takie jak tu: http://www.allegro.pl/item312997999__magnat_classic_216_sklep_car_hifi_w_wa_.html

taki właśnie komplet mam

dzięki za rady ;)

 

ps a kondensator jest montowany fabrycznie przy tweeterze? jesli tak to dokladajac do tego tweetera zwrotnice nalezy go wylutowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ps a kondensator jest montowany fabrycznie przy tweeterze? jesli tak to dokladajac do tego tweetera zwrotnice nalezy go wylutowac?

Tak, jest przy tweeterze i należy go wylutować lub zewrzeć mu nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, jest przy tweeterze i należy go wylutować lub zewrzeć mu nogi.

 

no to w w wolny weekend i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zabieram się za podmiankę głośników :)

jeszcze raz dzięki za rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sensu wymieniać fabrycznych tweeterów. Są to doskonale przetworniki.

Może inaczej...

Jeśli chcesz kupić tweetery do 100 zł, to lepiej zostaw te fabryczne. Warto natomiast zmienić zwrotnice.

z pierwsza czescia zupelnie sie nie zgodze, nie obraz sie ale wedlug mnie to bzdura, to tanie philipsy made in ukraina, ale zgodze sie calkowicie co do stwierdzenia ze jesli ktos ma kupowac tanie twetery za powiedzmy 50 zl to lepiej juz zostawic te montowane fabryznie bo szkoda kasiorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z pierwsza czescia zupelnie sie nie zgodze, nie obraz sie ale wedlug mnie to bzdura, to tanie philipsy made in ukraina, ale zgodze sie calkowicie co do stwierdzenia ze jesli ktos ma kupowac tanie twetery za powiedzmy 50 zl to lepiej juz zostawic te montowane fabryznie bo szkoda kasiorki.

 

Masz prawo się nie zgadzać ze mną, ale dobrze by było, abyś poprał to w jakiś obiektywnych testach, a wydaje mi się, że nie zgadzasz się tylko dlatego, bo Boszman kosztuje 50 zł a Philips rodem z aut VAG 9 zł.

 

Dlaczego są takie tanie ? Bo biliony sztuk zamawiają z Philipsa koncerny samochodowe. Przy takiej ilości cena za produkt drastycznie maleje. Później z tych bilionów wyprodukowanych, wiele wpada w ręce pracowników fabryk, a Ci dają je na Allegro.

 

Dobre głośniki wysokotonowe to kwoty zaczynające się od ponad 100 zł. W przedziale od 50 do 100 zł nic ciekawego nie znajdziesz. Nic, co da Ci lepszy dźwięk niż te "tanie philipsy z ukrainy".

Mają one faktycznie jedwabną kopułkę.

http://www.allegro.pl/item313240328_tweeter_opel_vw_ford_orginal_gwarantowana_jakosc.html

 

Te oryginalne philipsy są znacznie lepsze niż wszystkie po kolei alphardy, magnaty, buszmeny, peyingi, pyle, lanzary i inne neodymowe badziewia.

 

Lepsze są również niż hertz DT 16, które, żeby opanować, trzeba dołączać w torze rezystor bo świdrują jak wiertło dentysty.

 

Dzwiękiem te tanie philipsy z Ukrainy porównałbym do Signatów T3 z jedwabną kopułką http://www.autosound.pl/product_info.php/cPath/1_5/products_id/2415 ale to już prawie 200 zł.

 

Jeśli ktoś zakupi sobie tweetery TEC'a za prawie 1300 zł to oczywiście warto, aby je wymienił http://www.autosound.pl/product_info.php/cPath/1_5/products_id/2806 ;-)

 

Niestety wiele osób sugeruje się ceną, marketingiem, kolorowymi opakowaniami, famą którą głoszą ludzie podatni na sugestie innych, a nie samą jakością dźwięku i własnymi testami, porównywaniami produktów.

 

Ja jako, że w swoim życiu namontowałem się tego w pip, twierdzę to z własnych testów i odsłuchu rozmaitych głośników. Mogą być ładne, czerwone, zielone,kolorowe,chromowane, w pudełeczku trójwymiarowym, ale grać będą jak typowe Chińskie neodymówki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doc male pytanko odnosnie dystansow MDF,z tego co widze masz 2 sztuki sklejone i przykrecone razem do drzwi ,nie miales potem problemow z zalozeniem boczka? glosnik nie wystawal za bardzo nie wadzil o nic?

jakich wymiarow sa te dystanse?

 

przymierzam sie do zmiany fabrycznego audio wiec przydatne mi sa wszystkie szczegoly.:668:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doc male pytanko odnosnie dystansow MDF,z tego co widze masz 2 sztuki sklejone i przykrecone razem do drzwi ,nie miales potem problemow z zalozeniem boczka? glosnik nie wystawal za bardzo nie wadzil o nic?

jakich wymiarow sa te dystanse?

 

przymierzam sie do zmiany fabrycznego audio wiec przydatne mi sa wszystkie szczegoly.:668:

 

Dystansy mają 3 cm. 2 sztuki sklejone jakby, ale "fabrycznie" takie je robią.

W boczku masz okrągłą gumę która przykrywa głośnik po jego obrębie, nie wiem czy rozbierałeś i wiesz o czym mówię ...

Tą gumę trzeba troszkę przyciąć nożykiem i wtedy spokojnie nachodzi boczek, a głośnik jest na styk z nakładką plastikową na której końcu jest właśnie ta guma.

 

Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia, ale już musztarda po objedzie.

 

UpDate.

 

W Etce, zdaje się, że to jest blenda głośnika. Ona zakładana jest od wewnątrz tapicerki boczka.

121b95fba7575d4cm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz prawo się nie zgadzać ze mną, ale dobrze by było, abyś poprał to w jakiś obiektywnych testach, a wydaje mi się, że nie zgadzasz się tylko dlatego, bo Boszman kosztuje 50 zł a Philips rodem z aut VAG 9 zł.

 

Dlaczego są takie tanie ? Bo biliony sztuk zamawiają z Philipsa koncerny samochodowe. Przy takiej ilości cena za produkt drastycznie maleje. Później z tych bilionów wyprodukowanych, wiele wpada w ręce pracowników fabryk, a Ci dają je na Allegro.

 

Dobre głośniki wysokotonowe to kwoty zaczynające się od ponad 100 zł. W przedziale od 50 do 100 zł nic ciekawego nie znajdziesz. Nic, co da Ci lepszy dźwięk niż te "tanie philipsy z ukrainy".

Mają one faktycznie jedwabną kopułkę.

http://www.allegro.pl/item313240328_tweeter_opel_vw_ford_orginal_gwarantowana_jakosc.html

 

Te oryginalne philipsy są znacznie lepsze niż wszystkie po kolei alphardy, magnaty, buszmeny, peyingi, pyle, lanzary i inne neodymowe badziewia.

 

Lepsze są również niż hertz DT 16, które, żeby opanować, trzeba dołączać w torze rezystor bo świdrują jak wiertło dentysty.

 

Dzwiękiem te tanie philipsy z Ukrainy porównałbym do Signatów T3 z jedwabną kopułką http://www.autosound.pl/product_info.php/cPath/1_5/products_id/2415 ale to już prawie 200 zł.

 

Jeśli ktoś zakupi sobie tweetery TEC'a za prawie 1300 zł to oczywiście warto, aby je wymienił http://www.autosound.pl/product_info.php/cPath/1_5/products_id/2806 ;-)

 

Niestety wiele osób sugeruje się ceną, marketingiem, kolorowymi opakowaniami, famą którą głoszą ludzie podatni na sugestie innych, a nie samą jakością dźwięku i własnymi testami, porównywaniami produktów.

 

Ja jako, że w swoim życiu namontowałem się tego w pip, twierdzę to z własnych testów i odsłuchu rozmaitych głośników. Mogą być ładne, czerwone, zielone,kolorowe,chromowane, w pudełeczku trójwymiarowym, ale grać będą jak typowe Chińskie neodymówki :-)

 

niby sie namontowales a mam wazenie ze to wlasnie oczytanie a nie doswiadczenie przemawia przez Ciebie.

Tak sie sklada ze systemy ca robie na codzien. ale niestety zaczal sie sezon wiec nie mam czasu na dalsza dyskusje i udowadnianie Tobie jak bardzo sie mylisz, test na urzadzeniach pomiarowych zajalby mi cnajmniej jeden dzien.

 

p.s. alphard ostatnio bardzo sie poprawil, odsluchiwales je czy po prostu slszales ze to badziew? bo tak bylo, glosniki te byly do bani, ale ida w dobrym kierunku. nie powiem jeszcze zeby byly rewelacyjne ale w stosunku do ich smiesznej ceny...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niby sie namontowales a mam wazenie ze to wlasnie oczytanie a nie doswiadczenie przemawia przez Ciebie.

(...) odsluchiwales je czy po prostu slszales ze to badziew? bo tak bylo, glosniki te byly do bani, ale ida w dobrym kierunku.

Masz złe wrażenie.

Z tanich:

 

Magnat

cac980b84c8c95cfm.jpg

de22a73f58f0dfa1m.jpg

 

Alphard.

a01ff203a5128495m.jpg

 

 

tak bylo, glosniki te byly do bani, ale ida w dobrym kierunku. nie powiem jeszcze zeby byly rewelacyjne ale w stosunku do ich smiesznej ceny...

 

pozdrawiam

Moim zdaniem daleka droga jeszcze przed nimi. Poza posykiwaniem nie mozna usłyszeć w nich nic więcej zwrotnica pasywną . Bi-Amping już lepiej, ale również to co oddają daje wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz złe wrażenie.

Z tanich:

 

Magnat

cac980b84c8c95cfm.jpg

de22a73f58f0dfa1m.jpg

 

Alphard.

a01ff203a5128495m.jpg

 

 

 

Moim zdaniem daleka droga jeszcze przed nimi. Poza posykiwaniem nie mozna usłyszeć w nich nic więcej zwrotnica pasywną . Bi-Amping już lepiej, ale również to co oddają daje wiele do życzenia.

 

ano zgadzam sie, jeszcze dlugo beda do tylu, ale jak napisalem sa na dobrej drodze. juz maja calkiem ciekawe subwoferki:) zobaczymy jak dalej beda sobie radzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doc, czy mógłbyś zamieścić zdjęcie głośnika z założonym boczkiem. Konkretnie chodzi mi o to czy głośnik dolega do boczku. Posiadam JBL GTO6527 i po zamontowaniu (na dystansie oczywiście) głośnik jest jakby wewnątrz drzwi w związku z tym nie mogę założyć maskownic bo to po prostu nie wygląda.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doc, czy mógłbyś zamieścić zdjęcie głośnika z założonym boczkiem. Konkretnie chodzi mi o to czy głośnik dolega do boczku. Posiadam JBL GTO6527 i po zamontowaniu (na dystansie oczywiście) głośnik jest jakby wewnątrz drzwi w związku z tym nie mogę założyć maskownic bo to po prostu nie wygląda.

 

pozdrawiam

Nie bardzo rozumiem. Jesli zrobie zdjęcie z zalozonym boczkiem to glosnika nie zobaczysz. Maskownica boczka nie zdejmuje się jest wraz z boczkiem.

 

Nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Daj może fotki jakies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem. Jesli zrobie zdjęcie z zalozonym boczkiem to glosnika nie zobaczysz. Maskownica boczka nie zdejmuje się jest wraz z boczkiem.

 

Nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Daj może fotki jakies.

 

tak wygląda u mnie zamontowany głośnik (według mnie za głęboko):

 

02ap1.th.jpg

 

tak po założeniu maskownicy (to właśnie po prostu nie wygląda):

 

03qy1.th.jpg

 

a tak powinien wyglądać:

 

04lq0.th.jpg

 

pytanie brzmi czy mam założyć grubsze dystanse, a może przykręcić głośnik do boczku i wtedy zupełnie bez dystansów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz zalozyc ORI maskownicy ? Nie miesci sie ?

U mnie w B5 3B nie da się sciągnać maskownic z boczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie mozesz zalozyc ORI maskownicy ? Nie miesci sie ?

U mnie w B5 3B nie da się sciągnać maskownic z boczka.

 

mogę i aktualnie mam założoną ale wolałbym te które były w zestawie z głośnikami, a ORI maskownice pewnie też można u Ciebie zdjąć tylko ona jest od strony wewnętrznej zalana w kilku punktach plastikiem i trzeba to lekko podciąć, wtedy można wyciągnąć. A co myślisz o przykręceniu głośnika do boczku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności