Skocz do zawartości
Gość marian.m

przedłużacz kabla antenowego

Rekomendowane odpowiedzi

Do jakiego układu kabli?

 

Do tego jak przeprowadzisz kabel antenowy w samochodzie od anteny do trx'a :) W znikomym stopniu może to zmienić "strojenie" anteny - ale zawsze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kabla.... Szkoda wam 9 zł za 6m kabelka:confused:. Kupiłem właśnie 6 m z czego 0.5 obciałem i leci przez całą dł. auta (luzem) przez bagażnik (kombi) do magnesu który jest tuż przed ant od radia. Zauważyłem że kabel ma wiekszy oplot, w jakis tam sposób lepiej to wpływa na odbiór.

Co do dostrajania ant... @angell ten servisant niech te rady wsadzi se głęboko w .... kieszeń :P. Prawidłowo to kazda ant trzeba dostroić na bacie. Zanim swoją ustawiłem przeczytałem kilka watków o dostrajaniu ant na tym forum http://cb-radio.pl/phpBB/ zachęcam do lektury ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda wam 9 zł za 6m kabelka

 

Nie. Ale wymień kabel w mojej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tego jak przeprowadzisz kabel antenowy w samochodzie od anteny do trx'a W znikomym stopniu może to zmienić "strojenie" anteny - ale zawsze

Bzdura. Na zestrojenie anteny to nie wpływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zestrojenie anteny to nie wpływa.

 

To powiedz to mojej antenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nadal nie zmienia faktu, iż na strojenie anteny to nie wpływa, jedynie na zestrojenie całego toru fider -> antena. Jeżeli tak się dzieje oznacza to, że masz odstrojoną antenę i kiepskiej jakości kabel antenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz odstrojoną antenę i kiepskiej jakości kabel antenowy

 

Odstrojoną - co masz na myśli ?

 

Faktycznie jest tak, że LittleWil zestrojony na 1,3 - przy przełożeniu kabla z progów ( czyli bokiem ) w okolice tunelu środkowego wskakuje na 1,5 - zmiana kosmetyczna i w sumie do przełknięcia ale zawsze ... Aha - sama antena stoi w tym samym miejscu z dokładnością do 0,5 cm ;-).

 

Ale może masz rację - w końcu to nie President :] tylko jakiś tam Wilson.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odstrojoną - co masz na myśli ?

Jeżeli antena byłaby w rezonansie długość i umiejscowienie przewodu antenowego nie miałaby wpływu na V.S.W.R.

 

Efekt taki jak u Ciebie świadczy o niskiej jakości przewodu antenowego, a dokładniej słabym oplocie.

 

w końcu to nie President

Jak dla mnie niejeden Wilson jest lepszy od "anten" Presidenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zmówiłem przedłużacz na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=574403939

 

Jak dojdzie i zamontuje zestaw zdam relacje jak słychać :)

 

Uniden 520XL + Sirio ML 145 :)

 

--------------------------------------------------

 

Dzisiaj nastał dzień próby :) I jestem bardzo mile zaskoczony :) A mianowicie, na przedłużaczu tym co kupiłem SWR na kanale 20 wynosi 1,3, bez przedłużacza, na orygnalnym kablu wynosi 1,4 :) Anetna magnesowa SIRIO ML 145 zamontowana na klapie bagażnika - i tutaj kolejne miłe zaskoczenie, SWR na klapie bagażnika 1,4 bez przedłużacza - a jak postawiłem anetene na środku dachu SWR 1,5 :)

 

SWR na kanale 1 wynosi 1,1, natomias na kanale 40 wynosi 1,5 - czy w takim przypadku zostawić bez zmian, czy może nieco skrócić anetne ? Jeżeli skrócić to muszę podciąć, gdyż możliwość regulacji została wyczerpana... ??? Warto się tym zajmować, bo SWR na kanale 20 jest wg. mnie dobry, a wkoncu na kanale 19 najwięcej się rozmawia - nie na 40 i nie na 1 :)

Edytowane przez prego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję kupić przedłużkę do kabla anteny i przeglądając Allegro trafiłem na przedłużki z kabla o dwóch symbolach RG-58U i RG-58. No i teraz szybkie pytanko czym się one różnią i co to jest te U?

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RG58 ma pojedyńczą żyłę centralną, RG58A/U jest "elastyczny", ma skrętkę z 7 lub 19 drutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Panowie, CB to nie UHF, radio w mobilu to nie stacja do DX'ów, stosujcie przedłużki, jak nie chcecie wymieniać całego kabla, zamiast beczki można dać przedłużkę z gniazdem na kablu.

I jeszcze jedno, nie słuchajcie "magików" wciskających ciemnotę o strojeniu anteny kablem. TRx ma impedancję 50ohm, Antena ma 50ohm, to długość kabla nie ma znaczenia.

Co innego jak antena ma inną impedancję, ale to nie wątek na tą dyskusję.

 

Pozdrawiam,

Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radio w mobilu to nie stacja do DX'ów

Piszesz głupoty ;) Nie wkładaj wszystkich do jednego worka, bo nie każdy ma CB jako antymisiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam antenę z 30, na 70, kabel idzie między dachem, a podsufitką i wychodzi klapą, nie chce mi się już go wyciągać i ciągnąć na nowo, czytałem o "beczkach" ...

co by było, jak bym odciął starą antenę i po prostu kabel od nowej anteny polutował i zaizolował ? Jakieś poważne straty ?

Łączenie było by między dachem, a podsufitką.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniam antenę z 30, na 70, kabel idzie między dachem, a podsufitką i wychodzi klapą, nie chce mi się już go wyciągać i ciągnąć na nowo, czytałem o "beczkach" ...

co by było, jak bym odciął starą antenę i po prostu kabel od nowej anteny polutował i zaizolował ? Jakieś poważne straty ?

Łączenie było by między dachem, a podsufitką.

pozdrawiam

 

Śmiało tak możesz zrobić. Straty o których niektórzy mówią i wyolbrzymiają problem świadczy tylko o ich niewiedzy.

Przy tych długościach kabli w naszych autach straty na połaczeniach kabli, beczułkach, lutach możemy pominąć.

Miłej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmiało tak możesz zrobić.

podziękował :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłużałem z jakiś miesiąc temu za pomocą dwóch wtyków i beczki. Dla spokojnej głowy pojechałem na strojenie i koleś posprawdzał i stwierdził że nie ma co tu ruszać.

A tak poza tym to dodał że rzadko która antena daje się tak ładnie stroić, czyli nie najgorszą sobie 2 latka temu wybrałem :fajny

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko co do przedłużenia antenki President Georgia jest za krótka o 1m i chciał bym ją przedłuży jest to możliwe czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przedłużać kabel czy antenę?

Jeśli kabel, to najlepiej dorzucić drugi kawałek kabelka i połączyć beczką. Potem obowiązkowo sprawdzić SWR.

Jesli chcesz wydłużyć antenę to nie. Wybierz jakąś inną o długości jaka Cię interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kable czy nie będzie gorzej odbierać i czy trzeba obliczać o ile można wydłużyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności