Skocz do zawartości
Gość marian.m

przedłużacz kabla antenowego

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież masz jasne odpowiedzi w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przedłużyć kabel, wiem że niby długość nie ma znaczenia ale może podpowiecie jaką długość wybrać najlepiej?

Druga sprawa: ponieważ kabel przy radiu był przegięty, muszę i tak obciąć kawałek z wtyczką i lepiej przedłużkę dolutować czy zrobić wtyczkę i połączyć beczką?

Drugie rozwiązanie byłoby wygodniejsze bo nie wiem czy moja słaba lutownica podoła przy tak grubym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laczyc beczka, najlepiej by bylo jakbys kupil rg58 satec i uc1 na allegro, dlugosc to normalnie 4m, pomierz i zobaczysz ile Ci potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego tych wtyków nakręcanych nie trzeba lutować, ale wiadomo że polutowany ładniej wygląda i przy rozpinaniu nie "kłaczy" :) A kabla kup tyle żeby zapas wystarczał na swobodne wyjęcie radia z kanału (bo masz chyba pod popielniczką zamontowane o ile dobrze pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1) Przy antenach w których cewka jest zwarta do masy przedłużenie kabla nie wpłynie na dopasowanie np. ML-145

2) Przy antenach typu otwartego może mieć wpływ wymiana kabla na dłuższy np. OMEGA-27

3) Nie warto robić łączenia z beczką bo trzeba kupić 2 wtyki i beczkę to koszt około 10zł + kabel 2m 4zł Razem 14, a 6m kabla to 12zł

4) Wydłużenie kabla o 2 lub 3 a nawet 5 metrów i na dodatek jego połączenie przez beczkę nie będzie miało wpływu na odczuwalny spadek sygnału nadawanego lub odbieranego przez użytkownika radia. Są to aptekarskie wartości.

5) Ale rzeczywiści najlepszym wyborem jest kupienie dłuższego kabla i podlutowanie go do magnesu i zakończenie wtyczką.

6) Najlepiej użyć przewodu który będzie miał jak najgęstszy oplot wykonany z miedzi i dodatkowo aby gorąca żyła również była miedziana. Ja używam firmy SATEC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności