Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

na lato najlepiej 195/65 ale ja bym szukał 205/60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol dzięki za info własnie najbardziej chciałem się dowiedzieć o średnice otworu centrującego bo jak wiadomo może byc większe bo można zastosować pierścienie ale mniejszy chyba nie może być i chciałem się dowiedzieć jaka to średnica. Ale jutro sprawdzę suwmiarką i się upewnie czy taka jak piszesz. Dzięki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 16/7, gumy 215/55 (nie ociera felg przy kraweznikach),i autko sie dobrze zachowuje i w miare wyglada:pa i nie pali pow.7/100km,pozdro

 

8ff500b4c1084e23med.jpg

5e5561e51256962fmed.jpg

f62a485e03779f4emed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko. Jaki rozmiar opon kupić czy 215/60/16 zmieści się czy podczas obciążenia nie będzie gdzieś tarło o amortyzator itp? Czy lepiej założyć 215/55/16 i mieć święty spokój. Dodam ze mam juz felgi 16stki teraz jeszcze opony do tego i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie 205/55/16, masz szerokie 16" w co wątpie, że chcesz wrzucać 215mm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beznadzieja 215 wyłącznie 205,chyba że masz w dobrej cenie,ale nie sądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tez sądze ze 205 ale drugie pytanko czy jak kupie oponki o rozmiarze 205/60/16 to czy mi nie będzie o nic obcierać? Bo normalnie podchodzą 55 ale 60 chyba też powinny się zmieścić? Aluski mam o szerokości 7.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zmieszczą się zmieszczą, ale to juz nie to, masz lekko ponad 2cm wiecej na obwodzie, samochód bedzie głupio troche wyglądał, przekłamywanie licznika też nie będzie Tobie obce.

 

Kup 205/55/16 i nie kombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumie a pytałem tylko dlatego że miałem okazję takie kupic w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

Witam mam pytanko koledzy jaki rozmiar oponek włozyc ? na felge 7x16 ET 47 sa to felgi dedykowane do pasia 3C ale mysle ze nie powinno byc problemów z włozeniem ich do 3BG i czy ewentualnie bede potrzebował dystansy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Witam mam pytanko koledzy jaki rozmiar oponek włozyc ? na felge 7x16 ET 47 sa to felgi dedykowane do pasia 3C ale mysle ze nie powinno byc problemów z włozeniem ich do 3BG i czy ewentualnie bede potrzebował dystansy ?

Na felgi 16 cali montuj 205/55/16 (co bylo juz kilka razy wypisane na tym forum-nawet kilka postow wyzej)... No i przy tym ET47 zastanowilbym sie nad dystanasami po 1cm na kazde kolo-bo u Ciebie ori ET wynosi 37 czy 38... Nie pamietam juz dokladnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do fel 7"x16"---> 205/55/16 lub 215/55/16 (lekki balon)

do fel 7,5"x17"--> 225/45/17

 

Chodzi o to zeby nie bylo "BALONA" na barku OPONY bo to glupio wyglada i giba sie na zakretach.

 

podalem optymalne wielkosci felg do opon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
do fel 7"x16"---> 205/55/16 lub 215/55/16 (lekki balon)

do fel 7,5"x17"--> 225/45/17

zuse, kolega pytal o opony na felgi 16 cali, a nie 17 :hyhy: Poza tym VW zaleca do Passata opony 205/55/16, a nie 215/55/16-takze nie rob zamieszania, prosze Cie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET 47 rzeczywiście troche za wysokie-będą za bardzo schowane do środka. Zrób tak jak pisze Krawcol, może nawet po 15mm na strone-będzie optymalnie :)

 

Do tego 205/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

Dziękuje koledzy zrobie tak jak piszecie zarówno jesli chodzi o dystanse jak i oponki tak aby to "jakos" wygladało :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno to jest ET47??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

@boommax

tak dokładnie, na PW wysłałem Ci linka do aukcji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
na pewno to jest ET47??

No to dystans 10mm i bedzie jak fabrycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

witam koledzy jest juz komplecik felgi i oponki 205/55/16 po niedzieli zakaładam wszytko na auto tylko po przyjrzeniu sie uwaznie feldze zauwazyłem ze ET wynosi 45 a nie jak mówił sprzedawca 47! i co w takim przypadku ? czy da rade bez dystansu je załozyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie,bez dystansu bedziesz śmigał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności