Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

Podziękował :)

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś czy do B5 FL wejdą mi koła Borbet RST17 16'' 5x112 7,5Jx16H2 ET30 z oponami 205/55? Mierzył już ktoś podobne felgi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedałem swoje championy i własnie jada do mnie 18" z Phateona challenge i takie mam pytanie bo będą szersze niż poprzednie.rozmiar 18"8,5j et 45 opona na to nowa rainsport 3 w rozmiarze 225/40/18 zawias 1be.wszystko będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok a nawet będzie schowana w nadkolu mocno. Dystanse by się przydały kolego na teki setup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacze jak założę,jakos nie jestm przekonany do dystnsów.niby jeździłem w 2 autcah ale jak ktos lata ponad 200km/h i przypomni sobie że jednak sa jakies dystnse to noga z gazu sama schodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzedałem swoje championy i własnie jada do mnie 18" z Phateona challenge i takie mam pytanie bo będą szersze niż poprzednie.rozmiar 18"8,5j et 45 opona na to nowa rainsport 3 w rozmiarze 225/40/18 zawias 1be.wszystko będzie ok?

 

Może być niebezpiecznie blisko zwrotnicy, więc dystans może okazac się konieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wejdą na luzie

 

Obecnie jeżdżę na stalowych ori, chyba fabrycznie mają ET37. Czyli borbet-y pójdą o 7mm na zewnątrz? Chyba nie wyjdą poza nadkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany czy 19" 9.5J et30 wejdzie na przód i nie będzie bardzo wystawać przy gwincie? Opona 215/35

I jak będzie wyglądać 18" 9.75J z ET 20 ? Opona 215/35/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ja mam 9.5j z et30 na przodzie i jest nawet schowana felga tak że powinno być ok u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać jakieś foto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek wszystkie fotki mam na skręconym kole :what

 

5d424a45fdf6.jpg

928fc50549c8.jpg

e8e87da4c2d0.jpg

 

Na tym foto widać coś jak koło się chowa.

482b5faa28dd.jpg

 

Zdjęcia bida to telefonem robione, może się coś dopatrzysz.

 

W przyszłym tyg myślę założyć już lato tak że jak coś to ci zrobię. Ogólnie chowają się około 1cm z jednej i coś więcej z drugiej strony ale mam skrzywioną zwrotnicę i muszę dojść teraz która jest do wymiany. Przy montażu musiałem z prawej strony szlifować zwrotnice bo felga tarła o nią a z drugiej jest jeszcze z 5mm luzu. Skoczę na złom i przymierzę felgę do innej zwrotnicy i będzie wiadomo która jest uwalona - szlifowana czy ta z luzem 5mm.

Edytowane przez kbc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie i proste pytanie :)

Czy do passka b5 (2000r) będą pasować bez problemów felgi 6,5Jx16H2 ET38 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy podejdą do Passata B5 FL Kombi koła o rozmiarze 18 5x112 7.5j et 21?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy_zab masz wizualnie:

 

7,5J x16" ET 35

 

20130413_121142.jpg

 

Na seryjnym zawieszeniu nic nie ocierało jak i na glebie... Jak chcesz zdjęcia to mogę na maila Ci podesłać.

 

Gruberek 4 posty wyżej masz odpowiedź... Według tego co widzę to wejdzie ale to zależy też od opony jaką dasz.

 

Pozdro

Edytowane przez Karol180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gruberek 4 posty wyżej masz odpowiedź... Według tego co widzę to wejdzie ale to zależy też od opony jaką dasz.

 

Opony 225/40. Chodzi dokładnie o te - https://www.olx.pl/oferta/kola-alu-audi-18-5x112-7-5j-et-21-CID5-IDhtfxt.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam podobny problem jak kolega, z tym ze moje Felgi maja ET41, ale z uwagi na duzy zacisk jaki mam, musze dac dystans 20, bo na 15 obciera...

 

Kolega WojtasTDI podpowiedział mi ze ET41 - 20mm dystansu = ET21.

 

Wiekszość ludzi na forum daje na przód 5-10mm, widziałem któryś z userów pisał ze idealnie jest na 13mm z przodu, równiuteńko.... czyli w naszym wypadku chyba 7 mm felga by wystawała poza obrys. Tzn w moim bo mam 8j, u Ciebie na 7,5 j powinno byc 2 mm czyli prawie nie zauważalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruberek w Twoim przypadku to nie widzę problemu bo możesz podjechać i przymierzyć :umm

 

golden87 przykład z wcześniejszych postów. 9,5J et 30 i wchodzi do błotnika z przodu w FL... Ty masz koło 8J et 41 czyli porównując jest 1,5 cala różnicy. Czyli felgi różnią się szerokościami jakieś 3,7cm. Czyli jak dodasz do swojej felgi dystans 20mm to wyjdzie Ci że masz jakieś 1,5cm luzu. Prostując wejść powinno ale problemem u Ciebie może się okazać że przeszkadzać będzie opona bo jest za szeroka jak masz 225/40 R18. Proponuję dać podkładki żeby dały te 5mm i sobie zobaczysz (tak u siebie sprawdzałem Artecki). Nie mówię żeby się przejechać tylko sprawdzić wizualnie i dokładnie się przyjrzeć czy pasuje.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gruberek w Twoim przypadku to nie widzę problemu bo możesz podjechać i przymierzyć

 

Właśnie tak będę musiał zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gruberek w Twoim przypadku to nie widzę problemu bo możesz podjechać i przymierzyć :umm

 

golden87 przykład z wcześniejszych postów. 9,5J et 30 i wchodzi do błotnika z przodu w FL... Ty masz koło 8J et 41 czyli porównując jest 1,5 cala różnicy. Czyli felgi różnią się szerokościami jakieś 3,7cm. Czyli jak dodasz do swojej felgi dystans 20mm to wyjdzie Ci że masz jakieś 1,5cm luzu. Prostując wejść powinno ale problemem u Ciebie może się okazać że przeszkadzać będzie opona bo jest za szeroka jak masz 225/40 R18. Proponuję dać podkładki żeby dały te 5mm i sobie zobaczysz (tak u siebie sprawdzałem Artecki). Nie mówię żeby się przejechać tylko sprawdzić wizualnie i dokładnie się przyjrzeć czy pasuje.

 

Pozdro

 

Jak problemem opona? Ja jezdziłem na tych felgach juz w zeszłym sezonie wszystko było git, tylko miałem dystans z przodu 5mm... a teraz przez te zaciski musi byc 20 mm :)

 

Więc chyba będzie git... ;-)

 

Może zrobie jeszcze taki myk, ze polacze te 15-stki, i 5-tki to mam, i zaloze tak na chwile zeby zoabczyc jak to bedzie wygladac, ale obstawiam ze sruby przy krotkie beda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności