Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, marcin_pesel napisał:

Jak wyżej, jedynie rolka coś może pomóc.. 

widziałem na YT że metodą na książkę nawet sporo ludków robi... rolka dostępna w lbn więc opcja jest, tylko muszę mieć pewność że te 5mm da rade wypchnąć, bo w ciemno nie wezmę felg...a na rolkę 10j ciężko potem w razie W znaleźć chętnego... ktoś forum ma koło 10j i może się wypowiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka sytuacja, passat b6

4 x 18x8.5 et40 opona 225 40, felgi to jr11

Felgi już leżą w Pl i czekają na mnie, tylko takie pytanie, schowaja się choć trochę w nadkolach? 

Chcę na wiosnę położyć go dosyć nisko, na początek -55mm potem może więcej jak nie będzie przyciry :P

I tylko kwestia czy nie będzie obierać ? Jeździł ktoś na takim setupie? 

Pozdro.

------------------
Edit.

Sam sobie odpowiem bo felgi już przymierzyłem, sama felga wystaje tak na oko 5, 7 mm, a opona schowana na styk, czyli jak dla mnie ideał. 
Mata pare fotek :D
IMG_0836.thumb.JPG.a4aa85fa407376fb1bdf76c4aaaef034.JPGIMG_0839.thumb.JPG.87f56d93d0ffcdc0b30bb5fc9c307770.JPGIMG_0843.thumb.JPG.6f10eaef41763c152e511202f52330ad.JPGIMG_0835.thumb.JPG.d5806f41ae4c93fae10261b5f42bbd75.JPGIMG_0832.thumb.JPG.627902ffb6c4e9a1af436dc5a7453eba.JPG

Edytowane przez tomi14101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Szukam info czy to wejdzie:

19" 9,5J ET35 + 11J ET15-30 5x112

Może ktoś upychał 11 cali... :D 10 wchodzi bez problemu więc liczę na to, że ktoś się podjął... : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jestem tutaj nowy i mam pewien problem (chyba) z zawieszeniem, ale dotyczy on również kół, więc pomyślałem, że napiszę w tym temacie.

Auto: Passat CC (2010)

Alufelgi: 19x8,5J, ET 35

Opony: 235/35 R19

 

1 pytanie: Czy taki rozmiar koła jest wg Was odpowiedni do takiego auta? Z tego co wyczytałem gdzieś tam w necie chyba raczej tak i nie powinno być żadnych dziwnych problemów, a jednak...

 

2 pytanie: Na pokładzie 4 osoby + dodatkowo załadowany bagażnik. Podczas jazdy czasami tył auta nadmiernie "przysiada" (wiadomo - zwłaszcza na starszych nierównych drogach) i słyszę obcieranie tylnych opon o nadkola - wg mnie na pewno nie o ranty błotników, tylko wewnątrz o plastikowe nadkola. Załączam zdjęcie jak felga i opona ma się do błotnika. Tylne amortyzatory na stacji diagnostycznej wykazały 47-49% sprawności, więc chyba nie jest tragicznie. Na jednym amorku zauważyłem uszkodzony odbój - plastikowa osłona spadła i leżała na dole, a sam odbój jest rozerwany i wygląda jakby był bardziej z gąbki, a nie gumy. Na drugiej stronie odbój z osłoną jest w całości i na swoim miejscu, podejrzewam jednak, że sam odbój też nie ma już odpowiedniej sprawności. Sprężyny wyglądają na całe. No i pytanie - co może być bezpośrednią przyczyną tego, że auto nadmiernie siada przy większym obciążeniu? Za słabe amortyzatory? Wiadomo, że jest uszkodzony odbój, jednak wydaje mi się, że auto nie "przysiada" aż do takiego stopnia, żeby amortyzatory miały opierać się o odboje. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i porady.

1599220877735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednią przyczyną jest ET felg. Oczywiście zawieszenie trzeba doprowadzić do porządku, ale to nie spowoduje że przestanie obcierać przy obciążeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol, czyli że przy felgach w tym rozmiarze ET 35 jest nieodpowiednie do Passata CC? Wg przeróżnych tabel znalezionych w internecie taka konfiguracja powinna normalnie pasować do takiego auta, a tutaj lipa... Wydawało mi się, że może amortyzatory trzymają już za słabo i stąd taki problem.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I normalnie pasuje, ale 4 osoby i bagaż to nie jest normalny stan dla tego auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym na wiosnę zakupić do mojego B6 w kombi aluski na oponach letnich 225/50 R17 5x112 

Czy ktoś może jeździ na takich kółkach? Bądź czy ktoś wie czy takie koła będą pasowały do mojego paska?

Rozmiar oryginalny i opcjonalne kół:

1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję informacji, może jakiegoś foto jak w b5fl będą wyglądały koła R19 9cali et33. Mam na oku pewne felgi i nie wiem czy je kupować czy nie będą wystawać na zewnątrz pojazdu. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z pytaniem, czy do passata B5 fl podejdą felgi 19 9j et40? Martwi mnie przód, czy nie będą wystawać? Tył siądzie bezproblemowo raczej.

Jaka oponę założyć do takiego zestawu? Dodam, że auto jest na gwincie.

Edytowane przez quazi21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności