Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

felgi 18" et 48 i szerokości 8,5 jakie dystansiki byście polecili ma przód i tył żeby było równo z blotnikami a żeby nie wystawaly ewentualnie oponki? a może jakieś fotki by ktoś podrzucić. Passat B5fl

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
felgi 18" et 48 i szerokości 8,5 jakie dystansiki byście polecili ma przód i tył żeby było równo z blotnikami a żeby nie wystawaly ewentualnie oponki? a może jakieś fotki by ktoś podrzucić. Passat B5fl

Z góry dzięki za pomoc.

 

Myślę że 13mm będzie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze rozstaw śrub jest 5x120 i obawiam się ze będzie zbyt mały dystans żeby śruby zostały dobrze zabezpieczone. Jakieś fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ze rozstaw śrub jest 5x120 i obawiam się ze będzie zbyt mały dystans żeby śruby zostały dobrze zabezpieczone. Jakieś fotki?

 

No to sie pisze od razu że inny rozstaw itp , nikt tu wróżką nie jest...

Najmniejszy jaki robią pod zmienny rozstaw to jest chyba 18mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy zwrotnicy może być na styk :hmm ja mam 19x8.5J et45 i między rantem felgi a zwrotnicą nie wiem czy jest z 0,5cm luzu...

 

Załóżmy że zrobię 5mm dystans na przód gdyby coś tarło. Jak z zewnątrz to może być, będzie wystawać czy się schowa jeszcze w nadkolu?

 

Mam ponad 100km do kolesia i trochę szkoda kaski na paliwo jak by miały nie wejść. Mam na oku jeszcze 20" 8.5J et45 i z tymi to nie bedzie problemu raczej bo na dystansie się wyreguluje ale te pierwsze mi się bardziej podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.willtheyfit.com/

 

najlepiej sprawdź sobie na tej stronie. będziesz wiedział jak się mogą ułożyć te nowe felgi względem tych wcześniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.willtheyfit.com/

 

najlepiej sprawdź sobie na tej stronie. będziesz wiedział jak się mogą ułożyć te nowe felgi względem tych wcześniejszych.

 

http://www.willtheyfit.com/index.php?width=235&aspect=35&diameter=19&wheelwidth=8.0&offset=45&width2=225&aspect2=30&diameter2=20&wheelwidth2=9.5&offset2=35#content

 

Takie coś mi wyszło. Pisze że w porównaniu do istniejącego koła, nowe koła będzie mieć wewnętrzną obręcz, która jest 9mm bliżej amortyzatora. Zewnętrzna krawędź będzie względem poprzedniej felgi na zewnątrz wystawiona o 29.1mm więcej niż wcześniej. odpuszczam bo tak jak Wojtek mi pisał trzeba by mieć zaklepany rant na przodzie. Jadę po te 8.5J :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak zapomniałem dodać, że mają inny rozstaw a dystansiki będzie mi robił kolega więc grubość to tylko formalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na przód dal bym 15mm a na tyl 18mm i bedzie idealnie z błotnikami a przód obejdzie sie bez rolowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzoniłem o te moje wymarzone 20" i jak się dowiedziałem od kolesia to jakieś chinki. Teraz pytanie jest się sens pchać w coś takiego czy odpuścić. Felga ładna nie poobijana itp. hmmm sam już nie wiem.

Edytowane przez kbc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od firmy felgi. Nie wszystkie chińskie są kijowe, ale niestety są więc trzeba dobrze przemyśleć. Jakie to felgi? Może być też tak że będą pogięte bo jak kijowe felgi i mały profil opony był to mogły dostać po dupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie z okazji ze sezon blisko to potrzebuje porady otóż mam okazje kupić felgi o parametrach 8.5J ET42 i 10.5J ET 50 i pytanko takie do was czy z tyłu nie będzie wystawać koło ? Felga oczywiście 18" może ktoś pomoże? a jak nie to jakiś sposób na lekkie schowanie koła z obrysem auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od firmy felgi. Nie wszystkie chińskie są kijowe, ale niestety są więc trzeba dobrze przemyśleć. Jakie to felgi? Może być też tak że będą pogięte bo jak kijowe felgi i mały profil opony był to mogły dostać po dupie.

 

Koleś mi tylko powiedział że chyba chiny. Jutro jednak jadę oglądnę. Mają wulkanizację więc sprawdzę je na wyważarce i się okaże czy krzywe czy nie. Ogólnie wzór mi odpowiada i na VT nawet to wygląda więc raz kozie śmierć :) Boje się tylko że przód może nie wejść tak jak bym chciał ale to jutro sie okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewna sprawę chodzi mi o felgi 17 czy 18 obie maja et 35 które wybrać zawieszenie standardowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zawieszeniu standardowym bierz 17 bo 18 bez gleby będą dziwnie wyglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokość 7,5. 17 a 18 8

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czyli co 17 wejdą bez niczego bez żadnych dystansów itp szer opon 225 17 et 35 szer felgi 7,5 lub 8 nie jestem pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

 

Koło 20" et35 9.5J

 

Jaką oponę wsadzić: 225/30/20 czy 235/30/20. Ogólnie oba śledzie ale problem jest taki że przy zwrotnicy jest ciasno i nie chciał bym by tarła o coś opona. Na jednej i drugiej komfort jazdy będzie od 0-10 pewnie -20 ale na to już nie patrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy.

 

Koło 20" et35 9.5J

 

Jaką oponę wsadzić: 225/30/20 czy 235/30/20. Ogólnie oba śledzie ale problem jest taki że przy zwrotnicy jest ciasno i nie chciał bym by tarła o coś opona. Na jednej i drugiej komfort jazdy będzie od 0-10 pewnie -20 ale na to już nie patrzę.

 

Jak ciasno to 225/30,ET jest wysokie więc będzie odsunięte od piasty,ale szerokość felgi robi swoje,więc raczej 225/30,tylko naciąg będzie mega jebitny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szerokość 7,5. 17 a 18 8

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czyli co 17 wejdą bez niczego bez żadnych dystansów itp szer opon 225 17 et 35 szer felgi 7,5 lub 8 nie jestem pewny

 

Wejdą na luzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności