Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie za bardzo wystawalo? Trzeba dystanse?

 

Obawiasz się, że będzie wystawało i pytasz o dystanse...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki spas będzie dlatego pytam. Bo jakby było mało to dystanse jak nie to bez dystansów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

Mam pytanie w sprawie doboru felg. Mianowicie chciałbym zakupić takie felgi:

 

Rotiform SPF

 

Rotiform_SPF_20x10_DDT_A1_500.png

 

Przy sprawdzeniu rozmiarówki do Passata, podają dwie:

 

18x8.50 ET 45

18x8.50 ET 35

 

Ktory rozmiar jest poprawny do 2013 Passat Variant 1.8 TSI ? Bo kurde różne źródła, różnie podają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori jest 8x18 z et 44, czyli najbliżej jest ten z et 45, chociaż nie wiem jak zachowa się te 13 mm wgłąb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj jest problem. Bo tylko ori mają ET 44, wszelkie inne felgi mają 45 :/ Niby podają że jest ok, ale nie chce ryzykować.

 

UPDATE:

 

Taką informację dzisiaj dostałem:

 

VW B7 Passat: 2013-present (18" ET32 (if lowered), 18" ET45 (stock height))

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R17 ET48 5x112 8j czy taka felga plus opona 225/45-17 podejdzie do B5 FLaudi kolo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
R17 ET48 5x112 8j czy taka felga plus opona 225/45-17 podejdzie do B5 FL[ATTACH=CONFIG]138937[/ATTACH]

Nie wiem czy et nie jest za duże. Najwyżej założysz dystanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
R17 ET48 5x112 8j czy taka felga plus opona 225/45-17 podejdzie do B5 FL[ATTACH=CONFIG]138937[/ATTACH]

podejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jestescie w stanie panowie podpowiedziec jakie dystanse musialbym zalozyc zeby bylo ET jak najblizej orginalu??? 10-15 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie auto wychodziło z et37 wiec do oryginału potrzeba 11mm, tyle ze dystanse z kolnierzem centrujacym zaczynaja sie od 13mm. No ale A-rek pisze ze wejda bez dystasow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy felga 19" 235 35 opona podejdzie do b5 fl et 45 8,5 j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Ci tarło z przodu na bank od środka. Sam mam 19" 8j i jest na styk bez dystansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kbc85 a jakie masz et ? przy szerokości 8j ? i masz 235 ? kurcze a słyszałem że podejdzie

może ktoś ma 19 z et 45 8,5 j i się wypowie czy 235 wejdzie

Edytowane przez falla_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie et45 na przodzie i tyle przy 8J. Nie wiem co jest ale z lewej strony na przodzie mam na styk a prawą musiałem zmodyfikować kantówką bo mi felga tarła. Na foto (foto zapożyczone z neta) masz zaznaczone miejsce. Więc przy szerszej na 99% będzie problem wg mnie. Ja miałem w tym sezonie 235//35/19 ale jak nie opyle swoich alu to zapodaję na wiosne 215/35/19 będzie ładniej na feldze. Dam dystans i nie będzie problemu już z przodem.

 

_awc.blogi-69292-1.jpg

 

Skoro już piszę to sam zapytam. Jaki dystans dać na przód i tył bo koło się ładnie zrównało z błotnikami a nie wychodziło na zewnątrz. Opona tak jak pisałem będzie 215/35/19 a dane felgi 19" 8J z et45.

Edytowane przez kbc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam właśnie et45 na przodzie i tyle przy 8J. Nie wiem co jest ale z lewej strony na przodzie mam na styk a prawą musiałem zmodyfikować kantówką bo mi felga tarła. Na foto (foto zapożyczone z neta) masz zaznaczone miejsce. Więc przy szerszej na 99% będzie problem wg mnie. Ja miałem w tym sezonie 235//35/19 ale jak nie opyle swoich alu to zapodaję na wiosne 215/35/19 będzie ładniej na feldze. Dam dystans i nie będzie problemu już z przodem.

 

[ATTACH=CONFIG]139229[/ATTACH]

 

Skoro już piszę to sam zapytam. Jaki dystans dać na przód i tył bo koło się ładnie zrównało z błotnikami a nie wychodziło na zewnątrz. Opona tak jak pisałem będzie 215/35/19 a dane felgi 19" 8J z et45.

 

na przód jak dasz 15mm a na tyl 20mm to wystarczy tył będzie prawie równo z nadkolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zmieści się taka felga?

http://www.original-felgen.com/8j0601025q8z8.html

Z tego co widziałem 9 cali na 18 cali i ET 52.

 

pewnie bedzie obcierac o zwrotnice maxymalnie bedziesz mogl dac 10mm dystans ale nie jestem pewien

Edytowane przez aro76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności